Z pekla (2001)

Pro mě zajímavé filmové zpracování jedné z mnoha teorií o tom, kdo byl a proč vraždil Jack Rozparovač. Za tu skvěle zvládnutou atmosféru a obsazení dávám hvězdu navíc.

Leon (1994)

Tento film opravdu miluju a musím dát za 5*. Jean Reno ve své nejlepší roli, ke které mu víc než zdatně sekundují Natalie Portman a ďábelsky šílený Gary Oldman. Skvělý začátek a nezapomenutelný konec "Leon versus zásahovka" odděluje poklidnější část o vývoji vztahu malé Matildy a jejího patrona. Film je natočen skutečně mistrně a například scéna s vyvražděním Matildiny rodiny je natočena nevídaně nekompromisně. Rena si budu na věky pamatovat jako "čističe" pijícího mléko a navštěvujícího filmy pro pamětníky. Na závěr mi nezůstane nikdy oko suché- " Tady nám bude dobře Leone."

Superbad (2007)

Důstojný nástupce prvních dvou dílů Prciček.

Manituova bota (2001)

Standartní parodie z prostředí divokého západu, která narozdíl od Bláznivé střely či Žhavých výstřelů na mých rtech vyvolávala namísto záchvatů smíchu spíše letmé pousmání. Přesto se nejedná vůbec o špatný film, vezmete-li v potaz, že jej vytvořila německá produkce :)

V Bruggách (2008)

Nadupaný mišmaš britské komedie, dramatu a cestopisu :D. Chytlavé prostředí zimních Brugg, brilantní výkony hlavních tří představitelů a dobře napsaný příběh z filmu zajisté dělají adepta na nejlepší film roku 2008. Otevřený konec mě překvapivě také vcelku potěšil a tak mi nezbývá nic jiného než dát 5 hvězd.

Nula od nuly pojde (2006)

Velice podařená černá komedie se zamotnou zápletkou. Simon Pegg se stává mým oblíbeným komediálním hercem , znal jsem ho pouze z Hot Fuzz a Shaun of the Dead. Já jsem se po celý film (který nebyl nikterak dlouhý a i to je jeden z kladů) nepřetržitě smál nebo aspoň usmíval, což dokážu po nepříliš vydařeném dni ocenit. Setkání "Oregonského rozparovače" a "Wyomingské vdovy" na úplném závěru stojí za to :D

Země nikoho (2001)

Ještě teď jsem nerozdýchal ten konec ! To, co se zpočátku vyvíjelo jako komedie se postupně přes drama zvrhlo v tragédii. Film skvěle ukazuje trapnou úlohu vojáků UN („Zdá se mi to jednoduché. Máme zastavit místní zabíjení. Kromě toho, že nemůžeme použít sílu ani dostat se do nebezpečných situací.“) Scénář je skvělý a předhazuje nám vlnu absurdit, odehrávajících se v jednom zákopu. Jak srbský, tak bosenský voják se snaží ovládnout situaci a dostat se tomu druhému na kobylku. K tomu všemu se samozřejmě připletou novináři ochotni udělat vše pro senzaci. Objevuje se zde několik humorných situací, ale mně snímek spíše připomínal opravdu sirové drama. Věru nechtěl bych si vyměnit místo s chudákem ležícím na mině....

Pokrevní bratři (1999)

Vzpomínám si, že jsem tento film kdysi viděl jako capart a byl jsem z něj naprosto unešený. Dodneška jsem ho marně toužil opět shlédnout. Nepamatoval jsem si jeho název a tak se mi do rukou dostal náhodou asi po osmi letech. Je opravdu s podivem, že nešel do kin, neboť má ohromný potenciál stát se kultem. I když se to tu hodně srovnává s Tarantinem, mně osobně to přišlo naprosto originální a hlavně scény, ve kterých Dafoe "čaruje" za zvuku operní hudby na místuě činu jsou režijním majstrštikem. Je vynikajícím nápadem sledovat vraždy retrospektivně z pohledu detektiva. Kromě skvělé režie stojí za zmínku i herecké výkony a hudba. Černý humor není rovněž opomíjen a alespoň pro mě se jedná o jeden z nej filmových zážitků.

Hooligans (2004)

Kvalitní sonda mezi fanoušky Chelsea, ale přesto se mi překvapivě více líbili westhamští hooligans s Woodem.

Boj (2007)

Jsem rád, že jsem si film pustil předtím, aniž bych se předtím mrkl na jeho hodnocení na CSFD, jak to bývá mým zvykem. Vždyť War je podle mě standartní akční film a ani ten konec mi nepřišel tak zprzněný-rozhodně jsem už viděl horší.