Taxi 4 (2007)

Začátek vypadal slibně, a tak jsem se těšil na další z řady francouzských bláznivých komedií, které mám celkem rád (Návštěvníci, Taxi 1)....Bohužel s příchodem tajemného Belgičana se to zvrhne v totální kravinu s dementním humorem. Tvůrci už prostě neměli co říct.

Jiná perspektiva (2007)

Mám rád temné krimithrillery alá Sedm, bohužel tenhle mě neoslnil. Z nějakého důvodu jsem film nedokoukal v kuse a to je k zamyšlení. Na průměrnou stopáž je film strašně zdlouhavý. Konec mi taky nějak ušel, a tak Anamorfózu zachraňuje umělecká kamera a slušné herecké výkon na čele s Willemem Dafoem.

Osvícení (1980)

Famózní !!! Konečně jsem našel klenot mezi horory. Jack Nicholson čaruje ve své životní roly, ale i představitel jeho syna Dannyho předvadí na svůj věk skvělý výkon. Kubrick úžasně graduje napětí a ukázal, že je Pan režisér. Ještě teď mi po zádech běhá husí kůže.

Lovec jelenů (1978)

V prologu sledujeme vcelku bezstarostný život party nerozlučných kamarádů, továrních dělníků z komunity východoevropských přistěhovalců. Ti však záhy narukují do Vietnamu a později v zajetí Vietkongu jsou nucení hrát mezi sebou ruskou ruletu. Konečně jsem viděl ten slavný film, který byl už několikrát parodovaný (např. Prcičky 6). Lovec jelenů je dozajista velmi působivý snímek o traumatu války. Nebýt několika příliš protahovaných scén, dal bych plný počet.

Odsouzeni k boji (2007)

Celkem dost natahovaný začátek vynahrazuje dobře zvládnutý surový konec. Autorům se však v mém případě nepodařilo naplnit jejich záměr, kterým nejspíš bylo donutit diváka litovat kromě amerických vojáků také nevinné irácké civilisty. Já jsem se lépe vžil do role mariňáků a po celý film jsem s nimi sympatizoval.

9. rota (2005)

Po Trestném praporu mé druhé seznámení s ruskou válečnou kinematografií. Sledujeme příběh vojáků 9. roty, kteří se dobrovolně přihlásí do Afghánistánu. Herci předvádí solidní výkony, na akčních scénách jsou vidět investované peníze a hudba příjemně doplňuje příběh. Vůbec mi nevadí, že děj nepřináší do škatulky válečných filmů nic nového. Začátek sice připomína Full Metal Jacket a konec zase trochu Zachraňte vojína Ryana, ale to nemění nic na tom že se jedná o nadprůměrný válečný snímek.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je jeden z mála filmů, který mě dokázal opravdu dojmout. Tom Hanks hraje svoo životní roli, al ani ostatní aktéři nezaostávají. Dále vyzdvihuji skvělý výběr hudby, jak už bývá u filmů z období vietnamské války zvykem. 2. místo v žebříčku nej filmů si stoprocentně zaslouží.

Sejmi je všechny (2007)

Čistokrevná akčňárna se spoustou dobré muziky. Hlavní hrdina hýřící stylovými hláškami, správnej záporák, užití mrkve na sto způsobů a mnoho dalšího. Poněkud nízké hodnocení tohoto filmu mě zaráží.

Utopenec na útěku (1998)

Miluju parodie s Lasliem Nielsenem, ale tato je spíše plná nešikovných pádů a náhodně vržených pádů, než vtipných gagů. Přesto jsem se bavil a hodně situací mě dost rozesmálo. Přesto mi Bláznivá střela příjde o 2* lepší-proto dávám ***.

Telefonní budka (2002)

Předtím, než jsem si film pustil jsem byl skeptický. Film který se celý odehrává v telefonní budce ? Samozřejmě ! Opravdu velmi originální počin režiséra Joela Schumachera s výborným Farrellem a tajemným hlsem K. Sutherlanda. U filmu jsem se dokonale vžil do role v budce uvězněného Stua. Je opravdu obdivuhodné, jaký film se dá natočit za 12 dní.