Pokrevní bratři (1999)

Vzpomínám si, že jsem tento film kdysi viděl jako capart a byl jsem z něj naprosto unešený. Dodneška jsem ho marně toužil opět shlédnout. Nepamatoval jsem si jeho název a tak se mi do rukou dostal náhodou asi po osmi letech. Je opravdu s podivem, že nešel do kin, neboť má ohromný potenciál stát se kultem. I když se to tu hodně srovnává s Tarantinem, mně osobně to přišlo naprosto originální a hlavně scény, ve kterých Dafoe "čaruje" za zvuku operní hudby na místuě činu jsou režijním majstrštikem. Je vynikajícím nápadem sledovat vraždy retrospektivně z pohledu detektiva. Kromě skvělé režie stojí za zmínku i herecké výkony a hudba. Černý humor není rovněž opomíjen a alespoň pro mě se jedná o jeden z nej filmových zážitků.

Hooligans (2004)

Kvalitní sonda mezi fanoušky Chelsea, ale přesto se mi překvapivě více líbili westhamští hooligans s Woodem.

Boj (2007)

Jsem rád, že jsem si film pustil předtím, aniž bych se předtím mrkl na jeho hodnocení na CSFD, jak to bývá mým zvykem. Vždyť War je podle mě standartní akční film a ani ten konec mi nepřišel tak zprzněný-rozhodně jsem už viděl horší.

Big Lebowski (1998)

Big Lebowski obsahuje několik opravdu vtipných momentů (o většinu z nich se stará vietnamský veterán Walter) a pár hitů od Creedance, ale znám plno lepších komedií.

Horší než smrt (2007)

Oddechová černohumorná komedie o jednom nepříliš vydařeném pohřbu.

Cashback (2006)

Sci-fi dějová linka mi nepřišla nějak důležitá a je pravda, že občas se to kvůli ní hodně protahovalo. Určitě však měla ve filmu své místo. Cashback je jinak plný velmi vtipných situací a skvělých gagů. Vizuální stránka také na výbornou (vyzdvihl bych zastavené sněhové vločky v závěru). "Chtěla bys vidět můj pokoj ? Dáme si popcorn a sex...." "Ne." "V čem je problém ? Nejíš popcorn ?" :D

Východní přísliby (2007)

Opravdu skvělé drama z poutavého prostředí ruské mafie. Celý film jsem měl bez výhrad pětihvězdičkový dojem, bohužel mi ho pochroumal příliš "americký konec". Film jako celek je však vynikající a hodnotím nejsilnějšími 4* jaké jsem kdy dal.

More (1998)

Nejvívc se mi líbil hudební doprovod, který mi nevím proč připomínal Morriconeho. Hlavní myšlenka filmu je také zajímavá, ale možná mohla být podána trochu méně symbolicky.

Bunkr (2001)

Jestliže jsem dal 4* Mrtvé hlídce, tak tady musím hodnotit stejně. Filmy jsou skutečně velmi podobné (stačí vyměnit druhou světovou za první a bunkr za zákopy), ale i tak tady pár rozdílu přece jen je. Bunkr má tajemnou atmosféru, solidní herecké obsazení a díky přiměřené délce dokáže zpříjemnit nudný večer. Najde se zde několik chybek, jako například neustálé a nelogické myšlenkové pochody vojáků, že za všechno můžou Američani. Konec mohl být také lepší a prozradit o celé záhadě mnohem víc, ale zas mi nevadí tolik, jako ostatním uživatelům.