• Western

Vlkodlak (1941)

Čajíček bez atmosféry. V rámci žánru za 2.

The Command (1954)

Dosti předvídatelné schéma, přesto slušně natočené a zahrané. V rámci žánru za 3.

Westward the Women (1951)

Docela hezká pohádka, možná někdy až moc. Také vám nedá spát myšlenka, kdo ten Whitmanův ranč vlastně zdědil, a co se stalo z muži, kterým nevěsta nedojela? Vrátili jim peníze? No jo, pohádka. V rámci žánru za 3,5.

Der schwarze Abt (1963)

Totální chaos doveden do absurdnosti, nepřehlednosti a mírné nudy, bez jakékoli atmosféry. V rámci žánru za 2,5.

Mstitelé (1972)

Řemeslně natočený americký pokus o špageťák, který zůstal někde na půl cesty. Filmu chybí buď tvrdost a surovost (pokud by mělo jít o drama), nebo nadhled a humor (pokud by mělo jít o komediálně laděný western). Mstitelé nejsou ani jedno ani druhé, z čehož plyne dosti rozpačitý dojem z filmu. Snímku nepomáhá ani nepřesvědčivý a chaotický scénář, který se mění jak aprílové počasí, a hodně scén je nutné prostě překousnout (není ten Chamaco nějakej... divnej?). Ale sledovatelné to je, už jen kvůli mexickým scenériím. V rámci žánru za 3.

Ulzanův nájezd (1972)

Apači jako hipíci na tripu, Lancaster jako starý lovící pes, a Davison jako mladé ucho, brodící se kalem. Kvalitu filmu pro mě sráží závěrečná přestřelka, která, ať se tvůrci nezlobí, nemá logiku a nejde jí uvěřit (když už se dali na tu psychologii). V rámci žánru za 3,5.

Americká noc (1973)

Film, který mě vůbec nevtáhl do děje, nevyvolal žádné emoce. Jak je to možné, když jde o tak kvalitní film?! Nenašel jsem komedii, ani drama, romantiku už vůbec ne. Chápu, že pohled do zákulisí filmařů je zajímavější, než pohled na práci soustružníka, ale tohle všechno už známe, nesčetněkrát jsme to už viděli, a když chybí i elementární příběh, co s tím? Snad lépe dokument, jak to udělal Fellini, a který mě více oslovil. Vím, zhřešil jsem. Co já jsem to jen za zrůdu! V rámci žánru za 3.

Honzíkova cesta (1956)

Co je to za matku, která pošle předškoláka samého k prarodičům? Ani mobil mu nedala. Jaké štěstí, že v dnešní době se takovéhle závadné filmy nenatáčejí. V rámci žánru za 3,5.

Posedlost (1976)

Když vidím jména De Palma a Lithgow v jednom filmu, mám problém. To jako bych dostal předem celý příběh i s jménem hlavního padoucha. Na první pohled efektní příběh při druhém pohledu dosti plave na vodě. Scénu, kde zkušený policista hrdinovi vysvětluje, jak to na 100% vždycky vyjde, jen ať to nechá na nich, nelze přejít bez úsměvu. Ve filmu to není nastíněno, ale doufám, že nedošlo k incestu. To jen aby mravnosti bylo učiněno zadost. Konec lze jen těžko akceptovat. Pane Shradere, proč ten chabý scénář. Vyzdvihl bych výbornou kameru a Herrmannu hudbu (jako vždy), jen by si zasloužila lepší film. V rámci žánru za 3.