• Western

Dnes večer všechno skončí (1955)

Dlouho to vypadalo na tři hvězdičky (klasický průměr), ale konec přece jen sklouzl do příliš velké naivity. Viník je jasný: slabý scénář. Jinak po technické stránce není co vytknout. Chudák vojín, první láska a hned špiónka s dvouletou nadstavbou. To člověka poznamená na celý život. V rámci žánru za 2,5.

Hudba z Marsu (1955)

Řemeslně skvěle natočený film, s jemným satirickým podtónem. Herci k nezaplacení. V rámci žánru za 4.

Testa o croce (1969)

Utahaná jihoamerická telenovela, s mizerným ansámblem a režií. V rámci žánru za 2.

Osudová cesta (1942)

Typický propagandistický produkt své doby, ale jsou i horší. Je zbytečné se v tom šťourat, jen bych dodal, že skladatel Max Steiner občas tlačil na pilu více, než bylo nutné, a k žánrům byl ještě přidal komedii. V rámci žánru za 3.

Gunpoint (1966)

Ne moc dobře napsané, ne moc dobře natočené, ale vem to čert! Mě jen zajímá, jak se ta hopsanda dostala ze šatů do kalhot. To mi hlava nebere. V rámci žánru za 2,5.

Per un dollaro di gloria (1966)

Tohle béčko není vůbec špatné. Pokud vám, samozřejmě, nevadí děj, odehrávající se na jednom místě a masakry krvežíznivých indiánů. Dokonce to má i určitou hloubku (ovšem, ne moc hlubokou). V rámci žánru za 3.

Jestřáb kontra Hrdlička (1953)

Když se pan Smolík upíše ďáblu, nemůže to skončit nijak jinak, než špatně. Obludně přesná a přesvědčivá kresba tzv. šlechty a maloměšťáctví, kterému se tak úspěšně daří i v našem století. Škoda nevyužití schopnějšího režiséra. V rámci žánru za 4.

Strach v New Yorku (1984)

Dosti béčkově vypadající snímek, pro VHS-ky jak dělaný. Ne moc zajímavý. V rámci žánru za 2,5.

3:10 Vlak do Yumy (1957)

Myslím, že ani scénárista nevěděl, jak ho smysluplně dostat do vlaku. Příliš mnoho berliček. Neuspokojilo. V rámci žánru za 3.