Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Western
  • Krimi

Sbohem, Kalifornie (1977)

Mělo to našlápnuto na pořádnej špageťák, žel, film potápí ne právě inteligentní scénář. Nejsem si jist, zda scénáristé věděli, o čem chtějí psát. V rámci žánru za 3.

Přestřelka (1971)

Když už scénárista vymyslel takovou pitomost, čekal jsem alespoň, že má v rukávě nějaké originální zakončení. Nedočkal jsem se. Promarněné šance na všech frontách. V rámci žánru za 3.

Tereza (1961)

Vcelku mě to bavilo, jde o řemeslně a herecky dobře natočený snímek. I když vrah a motiv se dá poznat poměrně skoro. A možná jsem měl jen štěstí. V rámci žánru za 3.

Psanec (1943)

Tři velké hvězdy Divokého západu v jednom filmu. Mokrý to sen fanouška westernu. A co víc! Milostný čtyřúhelník mezi třemi muži a jednou ženou. Už chápu, proč Legie slušnosti tenhle film zakázala. V rámci žánru za 2,5.

Neporažená (1947)

Dnes již archaicky působící snímek, s mírně chaotickým dějem (hrdina je pověřen smrtelně důležitým posláním, ale když střetne svou hrdinku, na poslání jaksi zapomene a už naráz rozeslání mírových poselství není důležité??!) a přepálenou stopáží. Ta archaičnost se týká i režie, což je s podivem, přece v té době se točily filmy už i jinak. Ani tento (v pořadí 5.) film mě zatím nepřesvědčil o nějaké geniálnosti režiséra. Obávám se, že pro mě zůstane jen průměrným řemeslníkem, který akorát věděl své filmy "naleštit". Dnes se tomu říká kýč, ne? Pro mě je to málo. A tak snad jen herectví Garyho Coopera zůstává jediným přirozeným prvkem filmu. Ještě jedna poznámka k obsahu, ve kterém se nachází slovo "realisticky". Myslím, že i to je důvod, proč nepřebírat obsahy od distributorů. V rámci žánru za 3.

plakát

The Man Behind the Gun (1953)

Béčko se vším všudy a typický film Randolpha Scotta. V rámci žánru za (slabé) 3.

plakát

Su le mani, cadavere! Sei in arresto (1971)

A začalo to celkem slibně, jenže... Jak si oblíbit hrdinu, když pokaždé co zabije soupeře, se směje jak idiot. Jeho parťák v černém jakbysmet. A neváhá se prát s tělesně postiženým. Film končí už jen jako fraška. V rámci žánru za 2,5.

Noční host (1961)

Přece jen jsem čekal o něco silnější původní literární text, ale jinak nemám námitek. V rámci žánru za 4.