• Western

Una pistola per cento bare (1968)

Pokud toužíte vidět ve westernu blázny na útěku, tady je najdete. Jinak scénář je do nebe volající pitomost, nedávající žádný smysl, zato "mistrně natočený". V rámci žánru za 2.

Nad námi svítá (1952)

Naivněji to již napsat ani nešlo. Jaký to kontrast s tím, co Jiří Marek psal v 60. a 70. letech. Škoda filmu, jinak profesně natočený. V rámci žánru za 1,5.

The Trail of the Lonesome Pine (1936)

Romantické drama, hraničící s červenou knihovnou. Román neznám, ale nemyslím, že by byl o moc lepší než film, jehož scénář chyby předlohy jen prohloubil. Taky režie Hathawaye má daleko k dokonalosti. Takže zaujme jen pěkná příroda v barvě a usměvavá tvářička Sylvie Sydney, na kterou mám, už to tak vypadá, slabost. V rámci žánru za 3.

I due violenti (1964)

I když většina španělských tortillas, co jsem viděl, nedopadla dobře, tohle až tak špatné není. Má to hlavu a patu, co je víc, než si můžeme přát. V rámci žánru za 3.

An Eye for an Eye (1966)

Tváří se to velmi vážně, velmi drsně, velmi moudře, ale my se ošálit nedáme, však jo, poněvadž víme, že je to jen béčko. S béčkovým scénářem, rutinní režií a béčkovými herci (nejlepší výkon podává 7letý Clint Howard). Co by s jinak zajímavým námětem udělali špičkoví tvůrci, to si můžeme jen představovat. V rámci žánru za 3.

Z pekla do Texasu (1958)

Otec pronásledující muže, o kterém si myslí, že zavinil smrt jeho synů, přičemž ten první zemřel nešťastnou náhodou a ten druhý také nešťastnou náhodou a ten třetí *** nešťastnou náhodou... není tohle námět spíše pro komedii? Typický příklad, kdy scenáristé vyhrotí situaci natolik, že pak nevědí jak to ukončit. A ten konec podle toho i tak vypadá. Nač si hrát na velké témata, když to nejde přesvědčivě natočit, a ani to není záměrem tvůrců. Na film se dobře kouká, ale ten scénář moc rozumu nepobral, to ani náhodou. V rámci žánru za 3.

Přicházejí z tmy (1953)

Jak to může být dobrý film, když reakcionáři jsou takoví packalové. Problémem tohoto filmu není ideologie, ale špatný scénář. V rámci žánru za 2.

Mrtvé oči Londýna (1961)

Míra naivity série v tomhle filmu dosáhla svého nového vrcholu. A nemám na mysli jen samotný příběh. V rámci žánru za 2,5.

Čtyři z apokalypsy (1975)

Velice "obscure bizarre" film, ale raději tohle, než stovky nepovedených špageťáků. Neobvyklé, atmosférické, s hudbou až snové, newesternové, ale rozhodně zajímavé. Hudba možná nezvyklá, ale působivá. Výborný soundtrack. Něco ze stejného soudku: Žena pro dva střelce (1978), opět s Fabiom Testim. V rámci žánru za 3.

Žena pro dva střelce (1978)

Velice "obscure bizarre" film, ale raději tohle, než stovky nepovedených špageťáků. Neobvyklé, atmosférické, newesternové, ale rozhodně zajímavé. Něco ze stejného soudku: I quattro dell'apocalisse (1975), opět s Fabiom Testim. V rámci žánru za 3.