• Western

Jurský svět (2015)

Tuctový prefabrikát natočený pro malé dětičky a nedospělé jedince. Urážka originálního filmu. Ale tržby všechno vyléčí, že jo? V rámci žánru za 2.

Pochi dollari per Django (1966)

Už jsem doufal, že se náš hrdina Django (zde pod pseudonymem Regan. Nebo naopak?) usadí, ale on ne a ne. Poblázní nevinné děvče a odcválá (a nebo ne?). Seš bídák Regane, zvaný Django! A úplný závěr? Poté, co slepili celej film, zjistili, že nějaké záběry se jim ještě povalujou po podlaze. Aby hotový film nemuseli znovu stříhat, nalepili je na konec filmu. Jinak si ten závěr neumím vysvětlit. Ať žijou fušeři a jejich výtvory! V rámci žánru za 2.

Twisted Nerve (1968)

1. soutěžní otázka: Dozvíte se, že váš podnájemník je psychopat, co uděláte? Správná odpověď: Nikomu to neřeknete, necháte si to pro sebe. 2. soutěžní otázka: Psychopat vás ohrožuje na životě, přičemž v domě jsou další dva muži, co uděláte? Správná odpověď: Budete ticho jako myška, abyste na sebe neupozornili. 3. soutěžní otázka: V kůlně najdete zmasakrovanou osobu, co uděláte? Správná odpověď: V žádném případě nevolejte policii. A tak dále... Ani horor, ani thriller, jen průměrné psychodrama. V rámci žánru za 3.

Poslední vlak do Duranga (1968)

Překvapivě dobře napsané, natočené, zahrané a především zábavné, bez trapného humoru. V rámci žánru za 3.

Profesor Wilczur (1938)

- "Pane doktore, chybí nám několik nástrojů." - "Okamžitě vraťte pacienta na operační stůl." Opět romanticko-melodramatický a překvapivě i komický mastičkář. V rámci žánru za 3.

Sledge (1970)

Čekal jsem, že se na konci nějak vysvětlí tajemná postava starce, co je zač a proč to dělá, ale nestalo se. Škoda, mohla z toho být docela dobrá pointa. V rámci žánru za 3,5.

Revolver (1973)

Na poliziotteschi nadprůměrný scénář, jako bonus dobrý Oliver Reed, nic to ovšem nemění na faktu, že jde stále jen o béčko. V rámci žánru za 3,5.

Nedám svou kůži lacino (1968)

"- Padre, zabil jsem vašeho bratra," řekl hrdina. "- Bůh ti žehnej, synu," odpověděl Padre... Docela by mě zajímalo, co to náš hrdina vystudoval, když se pak vrátil jako zabiják. Další béčkový špageťák, a ne moc chytrý. Mike Marshall jako mladší verze Craiga Hilla. Všimli jste si? Jeden kůň očividně hleděl do kamery. Co je to, hrome, za režiséra, který použije takový záběr! V rámci žánru za 2,5.