• Western

Quanto costa morire (1968)

Když máme celkem slušný námět, ale neumíme ho zrealizovat. V rámci žánru za 2,5.

The Outcasts of Poker Flat (1952)

Vlastně ani nejde o western, westernovou atmosféru dělají jen kulisy. Spíše by mělo jít o psychologické drama (kdyby se tvůrci o to usilovali), aneb, shromáždíme několik postav do jedné místnosti a uvidíme, co to udělá. Dobrý námět, zpracování jen v mantinelech westernu. Škoda. V rámci žánru za 3.

451° Fahrenheita (1966)

Neosobní, anglicky chladné, bez emocí, s chatrným dějem, nulovou atmosférou a nevýrazným projevem hlavního hrdiny. Tak čím mě má film upoutat? V rámci žánru za 2,5.

Saddle Tramp (1950)

Rodinný film jak od Disneyho. Naštěstí bez přemíry sentimentu a pitvoření. Dokonce dívka na útěku vypráví, jak ji její strýček to... oné... ani napsat to nemohu. V rámci žánru za 3.

Rumový bulvár (1971)

Upřímně? Vůbec mě to nebavilo. Dobrodružství hlavního hrdiny byla tak nedobrodružná, komické prvky tak neúsměvné. Na to, že jde o zfilmování knižní předlohy, děj byl řídký, scénář slabý. Příliš mnoho vaty. Logicky naskočila nuda. Mám obavy, že tohle se fakt nepovedlo. Hvězdy hráli jako vždy, ale nefungovalo to. Zůstaly jen oči pro pláč. V rámci žánru za (slabé) 3.

Quinto: non ammazzare (1969)

S malárií na Divokém západě jsem se ještě nesetkal. Námět slušný, provedení tragické. V rámci žánru za 2.

Milenci v roce jedna (1973)

Tenhle film má setsakramenské štěstí na způsob jak je natočen krásnou kamerou, na civilní a přesvědčivé výkony ústřední herecké dvojice a pěknou, odpovídající hudbu, protože jinak, přiznejme si to, film trpí průměrným scénářem. Kvalita v obraze, méně už v slovu. V rámci žánru za 4.

Los gemelos de Texas (1965)

Nemyslím, že by šlo o vysloveně špatně natočený film, jen příběh je dost řídký, jednotvárný a předvídatelný. V rámci žánru za 2,5.

Daleké obzory (1955)

Ač jsem milovníkem starých filmů, tohle mě nenadchlo. Na historický film je to dost hloupé, na dobrodružný málo vzrušující, na romantický málo přesvědčivé. Co udělá Hollywood s historickou událostí je zřejmé. Ta naivita ve filmu přebije všechno. V rámci žánru za 3.

Singing Guns (1950)

Že bychom se u Republic Pictures dočkali o něco kvalitnějšího westernu, než těch z 30. a 40. let? Vypadá to tak. Ale šampaňské neotvírejte, stále je co vylepšovat. Devízou tohoto filmu je dost zajímavý (netvrdím, že originální) příběh, lepší herecké výkony, včetně opravdové herecké hvězdy Waltera Brennana (mého oblíbence). Snímek je navíc barevný. Hrdina bude možná kontroverzní postavou, hraje ho totiž zpěvák Vaughn Monroe (zřejmě šlo o úlitbu tehdejšímu obecenstvu). A nezapomínejme, že jde stále o béčkovou produkci. V rámci žánru za 3.