Erryho směsky (2022)

Bavilo ma to viac ako Tetris alebo Air. Ďalší pohľad na nejaké historické popkultúrne míľniky. Tentoraz rozmach pirátenia z čias pred internetom. Ústredné trio je sympatické a držal som im palce. Je to dynamické, zábavné a hlavne to je podfarbené skvelou retro muzikou. Zloduch v podobe policajta, ktorý im ide po krku je vtipná karikatúra. Len mi to pripadalo strašne krátke. Kľudne to mohli natočiť ako minisériu. Materiálu na sfilmovanie by sa určite našlo dostatok. 8/10.

Lady of the Manor (2021)

Komédia v ktorej je ústredná postava na zabitie. Rovnako ako skoro všetky postavy. Jeden dement za druhým. Jedine Justin Long tu hrá normálnu postavu. Ale fakt netuším, čomu som sa tam mal smiať. 3/10.

Vražedné utkání (1982) (TV film)

Taká tupá akčná blbina jak filmy z produkcie PM entertainment, len namiesto áut tu neustále lietajú vzduchom, pozor podržte sa, vrtuľníky. To ste nečakali, čo? No dobre na tom nie je nič výnimočné. Ale predsalen tu tie vrtuľníky nelietajú len tak obyčajne, ale predvádzajú celkom pôsobivé kaskadérske kúsky, kvôli ktorým sa to raz oplatí vidieť. Dej za veľa nestojí, rovnako ako ústredná kráska. Prekvapivo ale funguje Hagman ako hlavný kladný hrdina. Možno za to môže aj charizmatický hlas Luďka Munzara. Takže celkovo ok blbina na jedno pozretie. 5/10.

Krev a zlato (2023)

Prakticky to isté čo Sisu. Len menej absurdné jak dejovo, tak aj akcia sa viac drží pri zemi. Ale mňa už tieto príbehy o nasratom maníkovi, ktorý komediálne brutálnym štýlom kántri jedného nácka za druhým, nejak nebavia. 5/10.

Projekt Azorian: vyzdvižení ponorky K-129 (2009) (TV film)

Ďalšia ukážka ruskej neschopnosti a apatie voči vlastným ľuďom. A na druhej strane americkej šikovnosti. Celkovo pekný dokument pre fanúšikov ponoriek a podvodných bádaní. 8/10.

Mravenec Z (1998)

Už ma to nebavilo tak ako pred rokmi. Animácia je už príliš zastaralá, vtipov nie je dostatok, aby to napriek krátkej stopáži miestami nenudilo a hlavná zápletka nie je dostatočne strhujúca. Snáď len postavy fungujú skvele. Takže taký pohodový nadpriemer. 6/10.

Letní vzplanutí (2001)

Mix romantiky a športového filmu v ktorom sa objaví množstvo teenage hviezdičiek, ale ani romantika a ani tá športová časť príliš nefungujú. Na papieri to určite vyzeralo dobre, sú to všetky potrebné klišé, zábavné vedľajšie postavičky, ale je to podané strašne nudne. Holt, režisér to asi posral. 4/10.

Zůstaň se mnou (2000)

Príjemná romantika so skvele obsadeným ústredným párom a zaujímavými vedľajšími postavičkami. Rozhodne to nie je také povrchné ako je bežné v tomto žánri zvykom, ale ide trochu viac do hĺbky, pri rozoberaní vzťahov. Úprimne nechápem tak nízke hodnotenia. Asi to bude averziou voči Freddie Prinzeovi. Síce to nie je žiadny extra herec, ale ja som ho jeho filmy z tohto obdobia mal rád a stále fungujú. CZ dabing s Luckou Vondráčkovou sa tiež vydaril. 7/10.

Tak mě zab! (2001)

Taký jednoduchý mix romantiky a trošku thrilleru so sympatickou mladou Selmou Blrairovou, ktorá sa celý film snaží zabiť, ale cesty osudu ju dajú dokopy s neschopným zlodejom s dobrým srdcom (Max Beesley). A keďže je to hlavne romantika, tak sa všetky problémy nakoniec nejak vyriešia a párik ostane žiť spolu naveky. Pred X rokmi som na HBO takého nenáročné filmy hltal s nadšením. Už v tom nevidím takú pecku ako dakedy, ale stále je to príjemný film. A naviac je zaujímavé vo vedľajších úlohách vidieť pár budúcich hviezdičiek. 6/10.

FUBAR (2023) (seriál)

Pokus o Pravdivé lži po tridsiatich rokoch sa neprekvapivo vôbec nevydaril. Arnie je už starý, v akcii nevierohodný, jeho star power je skoro nulová, takže rozpočet je biedny a dočkáme sa len minima akčných scén v typickom súčasnom sterilnom CGI prevedení. Drvivý čas sa behom epizódy len nudne kecá. Snaha o humor je neúspešná. Najväčším kladom je, že to aspoň nebolo trápne. Len absolútne uspávacie. Vydržal som tri diely. Nevidím žiadny dôvod sledovať to ďalej. Neviem si predstaviť v akej polohe by bol ešte Arnie použiteľný. Ako nezničiteľný terminátor alebo neporaziteľný akčný hrdina je už neakceptovateľný. Hereckým talentom nikdy neoplýval a aby hral obyčajných chlapíkov po ňom fanúšikovia nikdy aj tak nechceli. Tak asi fakt jedine, že sa bude snažiť nájsť komediálnu polohu, v ktorej by bol vtipný. Zatiaľ sa mu to nedarí. Mne je ľúto, že nevyšiel ten westernový seriál. Jazdiť na koni, hádzať drsné pohľady a občas niekoho odprásknuť by ešte zvládol. Snáď. Ale to sa už nedozvieme. Tak čo s ním? Možno bude najlepšie jeho nové pokusy ignorovať a užívať si jeho staré klasiky. 4/10.