Sisu (2022)

Trailer bol neskutočne vtipný, ale kam sa ten humor vytratil a prečo sa nedostal aj do samotného filmu? Film sa berie strašne vážne a je neskutočne "ukecaný". Asi ako bežný Fín. Čo možno poteší niektorých prekladateľov, ale dejová omáča za mňa vôbec nefungovala. Jeden nezničiteľný fínsky Baba Jaga, ktorý tromfne v nezničiteľnosti aj Johna Wicka, od začiatku do konca len tak z plezíru redukuje a redukuje a redukuje (jak v tej reklame o destilovaní, hehe) jedného nácka za druhým v tak absurdných scénach, že aj Rýchla a zbesilá séria oproti tomu pôsobí ako realistický dokument o autíčkároch. Technická stránka je špičková a gore maniaci si užijú, ale najneskôr v polovici filmu mi už bolo u prdele jak to skončí. Výsledkom je úlet, ktorý si svojich uletených divákov nájde. Bohužiaľ medzi nich nepatrím. 5/10.

Dívka v mlze (2017)

Supernudná ultradebilná detektívka, ktorá sa to nudné tempo na konci snaží vykompenzovať toľkými šokujúcimi pointami, že sa to pomaly ani nedá spočítať. Naviac tá finálna, ma napadla niekedy v polovici, keď som si hovoril, načo asi inak by sa môj obľúbenec obťažoval účasťou v tejto tragédii. Ale aspoň ho po dlhšej dobe daboval Miloš Vávra. Toto sa holt nepodarilo. 3/10.

Zoufalé manželky - Série 8 (2011) (série)

Párna séria a hádajte čo? Zase to nie je žiadna sláva. Už od načrtnutia hlavnej záhady v poslednom diely minulej série bolo jasné o čo tu pôjde a presne tak predvídateľne sa to aj odvíjalo. Zúfalky sa snažili utajiť, čo spravili, každá s tým bojovala viacmenej neúspešne po svojom a nakoniec sa riadne pohádali. Aj môj prvý dojem z nesympatického Chucka bol správny a ako zloduch za veľa nestál. Takže ho v poločase musel vystriedať navrátilec Orson a tým jeho postavu nadobro dodrbali. Finále s procesom trvalo príliš krátko na to, aby bolo naozaj napínavé. Len som bol zvedavý akým spôsobom to nakoniec zahrajú do outu. Niekto sa obetovať musel a riešenie im doslova spadlo z neba. A rodinné línie zúfaliek? Najzaujímavejšie bolo sledovať rozchod-nerozchod Toma a Lynette. Celú sériu sa znova ukazovalo, že žiť s Lynette je kríž. Takže aj napriek jej určitému uvedomeniu sa, mi ich rozuzlenie príliš šťastné nepripadalo. U Solisových bolo otravné, že Carlos príliš dlho chlastal. Ale ako si nakoniec prehodili úlohy bolo vtipné. Najmä odkaz so sexi záhradníčkou. Renee a jej nový nápadník Ben boli ok, len škoda, že z Bena nakoniec urobili takého slabocha. Bree to mala v tejto sérii dosť ťažké. Až príliš veľa šialených vývrtiek jej charakteru. Našťastie to všetko Marcia Crossová uhrala ľavou zadnou a finálny nápadník k nej celkom sedí. No a benjamínek seriálu Susan? Najprv ju nechali vytrápiť sa kvôli tajomstvu a nakoniec si prichystali absolútne zbytočný odchod jednej stálej postavy. Tento spoiler som sa dozvedel už dávno, takže to nebol pre mňa žiadny šok, ale fakt nevidím žiadny prínos v tom, že jej šťastie sa skončilo takto. Rovnako jej dcéra napriek tomu, že je akokoľvek rozumná, tak pokračuje v rodinnej smolnej tradícii na partnerské vzťahy. Nakoniec highlightom tejto série, kvôli čomu malo zmysel ju natočiť, bola Karen McCluskeyová. Život sa prepojil so seriálom a jej odchod bol fakt dojímavý. Frfloška jedna otravná. Kto by ju nezbožňoval? Takže celkovo taká doklepávacia séria, ktorá síce nenudila a väčšina línií bola celom dobre zakončená, ale ani žiadna sláva. Evidentne nastal najvyšší čas seriál ukončiť. 6/10. Ale rád som si konečne pozrel celý seriál. Aj napriek slabším chvíľam to stálo za to.

Poslední dny generála Pattona (1986) (TV film)

Úplne niečo iné ako prvý film. Tentoraz žiadna vojna a bojové scéne. V prvej polovici sa dočkáme hlavne politiky a toho jak v nej Patton príliš chodiť nevedel (aj keď už vtedy tušil, že Ruskí komunisti sú parchanti), tak sa dočkal odstavenia na vedľajšiu koľaj. No a v druhej polovici smutne sledujeme ako chradne po tej osudnej nehode, ktorá ho paralyzovala. Do toho sledujeme flashbacky z jeho mladosti, ktoré ho majú viac poľudštiť. Za mňa je to kvalitatívne na rovnakej úrovni ako prvý film, aj keď štýlom úplne iný. Rozhodne sa to ale oplatí vidieť, ak vás bavil predošlý film. 6/10.

Peter Pan a Wendy (2023)

Technická stránka je pekná, ale nič iné tam nefunguje. Komplet všetky decká pôsobia extrémne nesympaticky a môj obľúbenec Jude Law ako Hook trápne. Takže to celý čas nudí a divák má potom čas riešiť chujoviny typu jak je to všetko komicky multi kulti a genderovo vyvážené a jak to pôsobí strašne umelo. Minimálne sa to malo volať Wendy a sidekick Peter pan. 3/10.

AKA (2023)

Nuda od začiatku do konca občas prerušená nejakou solídnou akciou. 4/10.

Zoufalé manželky - Série 7 (2010) (série)

Zase sa potvrdilo, že nepárne série sú tie vydarené a táto sa u mňa po dokonalej prvej radí hneď na druhé miesto spolu s treťou. Prvá séria v ktorej hlavná záhada nadväzuje na nejakú predošlú. Zase sa rieši konflikt medzi Paulom a Feliciou. Paulov plán pomsty je svojím spôsobom férový, keďže chce nastaviť zrkadlo celej ulici. Len je problém, že ho nastavuje ten, ktorý má na to najmenšie právo. Bavilo ma sledovať jeho nejednoznačnosť. Nie je to úplný diabol a finálne vyústenie ma potešilo. Naviac dvakrát zažiť s manželkou tú istú tragédiu. Aj keď za to z časti môže, tak už to, čo sa mu stalo, je dosť tvrdým trestom. Chudera jeho manželka. Ale vzhľadom na jej matku ju aj tak nič dobré nečakalo. Slabinou tejto série je finále v ktorom už záhade došiel dych a vyostrenie konfliktu medzi Paulom a Feliciou bolo tak nejak naviac. A to jak dopadla Felicia bola čistá komédia. Ďalší navrátilec Paulov syn. Hm. Zase z neho urobili magora. Z línií z minulosti ma potešilo, že už snáď nadobro ukončili zápletku s Carlosovou matkou a Andrew sa definitívne rehabilitoval. No a k zúfalkám. Striptérka Susan bola fakt vtipná. Zomierajúca Susan to mi k nej nesedelo a bolo jasné, že hlavná postava to proste nejak rozchodí. Ale to, že boli Susan a Mike zrazu strašne chudobní pôsobilo príliš umelo. Definitívny rozchod Bree a Orsona bol úľavou. Orsonova postava už nemala čo ponúknuť, čo potvrdil aj jeho krátky výskyt v tejto sérii. Jej nový nápadník v podaní sympaťáka z BH 90210 Brian Austin Greena bol jej úplným protipólom v každom ohľade a vďaka tomu bolo zábavné sledovať úplne inú a odviazanejšiu Bree. Nancy Travisová ako jeho matka ma tiež potešila. Ale bolo jasné, že to nemá budúcnosť, takže nakoniec musel prísť nový nápadník, ktorého predstaviteľ mi nesadol. Lynette najprv zápasila s ďalším detským prírastkom a konečne trochu priestoru dostala popri synoch aj ich dcéra. Asi za to môže nová predstaviteľka, ktoré je schopnejšia herečka ako tá predošlá. Sám veľký J.R. ako nový manžel jej matky pobavil. Bohužiaľ Lynette naďalej celú sériu natoľko deptala Toma, že na konci si aj ten najzarytejší fanúšik ich manželstva musel povedať dosť a fandiť Tomovi, aby tú sebeckú manipulatívnu mrchu opustil. Nová zúfalka Renee je ok. Nevadí mi ale ani ju nevidím ako nejaký extra prínos. Gay párik konečne našiel svoje šťatie. Ďalšie plus. No a nakoniec som si nechal Solisovcov. Zase sa nimralo v minulosti. Tentoraz okrem Carlosovej matky, tragédie okolo ich dcéry, čo bola dosť hnusná situácia, tak nakoniec z mŕtvych vstal aj jeden kostlivec z Gabriellinej minulosti. Keďže sa to stalo tak narýchlo, tak to príliš nefungovalo a vlastne to ani nedávalo zmysel. Normálne by sa na to zabudlo, ale evidentne sa z toho bude vo veľkom ťažiť v ďalšej sérii a mám obavy, aby to nezničilo kamarádstvo všetkých zúfaliek. Dobre vieme, že párne série sú tie slabšie. Celkovo napriek niektorých uponáhľaným zápletkám je táto séria fakt vydarená a evidentne sa scenáristi po katastrofálne nevyrovnanej minulej sérii poučili. Zase som mal z každého dielu pocit, že to sú tie staré dobré zúfalky. 9/10.

Mard Ko Dard Nahi Hota (2018)

Nie dvakrát vtipná komédia so solídnymi bitkami v komediálnom Chanovskom štýle. Aby nie, keď choreo robil Eric Jacobus. Bitky sú dobre prevedené, ale neraz ich kazia otravné spomalovačky a len málokedy pôsobia kontaktne. Väčšina úderov je mimo záber. Ale sú vynaliezavé a využívajú to, že hlavný hrdina necíti bolesť a jeho kolega zase nemá jednu nohu, takže celý čas bojuje s barlou. Kvôli bitkám to za jedno pozretie stojí. 5/10.

Generál Patton (1970)

Dosť rozťahaný mix portrétu slávneho generála a vojnového filmu. Patton je podaný ako síce schopný ale vo veľkej miere magor. Vojnové scény sú veľkolepé, ale natočené príliš obyčajne. Okrem toho, že je to všetko bez CGI, tak to ničím iným príliš nenadchne. Proste tam neustále vybuchujú nejaké tanky. Oveľa viac ma zaujala postava generála Bradleyho v podaní sympaťáka Maldena ako hlavný hrdina, čo je problém. Osekať to tak na dve hodiny by filmu rozhodne prospelo. Ale celkovo to aj dnes za jedno pozretie stojí. 6/10.

Dům u jezera (2006)

Tak ani na druhý pokus ma to nenadchlo. Na mňa holt romantiky v ktorých sa rieši vzťah na diaľku nefungujú. Preto ma nezaujal ani originál. Pritom chémia medzi Sandrou a Keanom stále funguje perfektne. Bohužiaľ majú minimum spoločných scén. A Keanu tu je ešte oholený, ostrihaný a celkom normálne hrá. Ešte nezWickovatel. Sandra je nádherná ako vždy. Len ten blbý námet. To proste ide mimo mňa. 4/10.