My Worst Neighbor (2023)

Zase raz jedna super mega originálna romantika o páre, ktorý spolu začne randiť cez stenu a až do záverečných titulkov sa ani raz nestretnú. Už to samo o sebe pre mňa do veľkej miery narúša chémiu. Naviac on bol idiot a ona nesympatická otrava, takže aj keby nemali medzi sebou celý čas stenu, tak by ma nebavili. Za mňa nuda s otravným párom. 4/10.

Singkeuhol (2021)

Pojať katastrofický film ako komédiu je dosť nezvyčajné. Takže potom už ani neprekvapí, že samotná katastrofa, keď sa barák prepadne stovky metrov do nekonečnej diery v zemi, je totálne absurdná. Vrátane problémov, ktoré tam potom postavy riešia. Zoznamovacia prvá pol hodina ma bavila najviac. Bolo to dostatočne vtipné a postavy som ešte celkom dokázal zniesť. Ale od prepadu baráku sa všetci správali hystericky a nezmyselne. Takže po chvíli som im prial, aby ich už nikdy nevytiahli. Ani to sa mi nesplnilo. Triková stránka je celkom v pohode. Síce to vyzerá, že sa to celý čas natáčalo v štúdiu, ale CGI je ok. Celkovo divný mix komédie a katastrofického filmu, ktorý mi nesadol a za vydarený ho nepovažujem. 5/10.

Návrh (2009)

Tak na naliehanie dvoch nezbedníkov som si to pustil po rokoch znova. A ok, nie je to taká tragédia. Sandra je božská (polonahú scénku som si užil) aj keď tu hrá väčšinu filmu mrchu. O to viac ma štvalo, že humor je založený na tom, že ako mrcha má trpieť, o niečo zakopávať alebo niekam padať. Ani ako mrchu Sandru vidieť trpieť nechcem. Chémia medzi Sandrou a Ryanom nie je príliš veľká. K sebe sa vôbec nehodia, ale Ryan je tentoraz v pohode a nie je otravný. Z vedľajších postáv zaujme len vtipná babička. Oscar Nuñez, ktorý tu snáď každú chvíľu robí niečo iné mi svojou otravnosťou pripomínal Schneiderove vedľajšie úlohy zo Sandleroviek. Ale aspoň tu nie je žiadny nechutný humor a aj tá WTF scéna so psom a vtákom je celkom v pohode. Takže výsledkom je priemer, ktorý preklopím na tretiu hviezdu, nech ma partizáni a lišiaci nezožerú. ;-) 5/10.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Uzavretie trilógie má typicky westernovú priamočiaru zápletku, v ktorej jeden statočný chráni nevinných dedinčanov pre skazenými zloduchmi z mafie. Len je to prenesené do súčasnosti. Technickej stránke nemám čo vytknúť. Je to jeden z mála stredne rozpočtových filmov, ktorý má skvele natočenú akciu s minimom očividného CGI a aj prostredie, v ktorom sa film odohráva, je balzamom pre oči. Akcia je síce dynamicky zostrihaná, ale stále dostatočne prehľadná a brutálne nekompromisná. V tom filme všetko klape ako hodinky, ale po citovej stránke ma film nedokázal strhnúť. Chýbal mi tam osobnejší vzťah medzi hlavným hrdinom a nejakou postavou. Nejakí stroho načrtnutí dedinčania sú málo. Ani legendárny Remo Girone ako dobrácky doktor nebol úplne využitý. Rovnako romantická línia, ktorá je len naznačená. A zloduchovia? Typickí hnusní namachrovanci u ktorých sa tešíte ako budú trpieť, ale zároveň viete, že nebudú mať najmenšiu šancu. Behom filmu nedôjde k ani jedinému zádrhelu behom ktorého by divák zneistel nad tým jak to dopadne. Ale film rozhodne nenudí a v akcii je na čo pozerať, takže tomu dávam silné 3*. Srdcovkou sa tento film pre mňa nestane, ale rozhodne si ho niekedy rád znova zopakujem. 6/10.

Tajemství slov (2005)

Príbeh so silnou pointou, ale kým na ňu dôjde, tak mi to pripadalo dosť nezáživné. Nevychutnával som si každú spoločnú sekundu medzi ústredným párom a hlavná hrdinka ma svojou uzavretosťou miestami štvala. Mala na to dobrý dôvod, ale ani spätne to môj pohľad nezlepší. Paradoxne by som rád videl pokračovanie, v ktorom by sme sledovali, či je vôbec možné, aby človek s takou traumou bol schopný ešte viesť normálny a šťastný život. 6/10.

K9: Ocelový tesák (2023)

Taká drsnejšia verzia Komisára Rexa. Z polovice dráma, v ktorej sledujeme ako sa hlavný hrdina psychicky spamätáva z toho ako mu zabili parťáka psa a z polovice detektívka, v ktorej sa s novým psím parťákom snaží vyriešiť pozadie celého prípadu. Akcie tu je minimum. Má to pomalé tempo, ale technická stránka je ok a Eckhart toho rozorvaného hrdinu uhral ľavou zadnou. Takže celkovo to je zaujímavý netradičný mix na jedno pozretie. 6/10.

Megalodon: The Frenzy (2023)

Po dlhej dobe som si pustil niečo od Asylum, kde sledujeme boj megažralokov vs nejakí no name herci a Eric Roberts na bojovej lodi. Tipujem, že všetky scény natočil za jeden víkend. Triky absolútne mizerné. Dialógy otrasné. Zápletka debilná ale nie tým vtipným spôsobom. Jednu hviezdu dávam za Erica. Miestami je celkom v pohode. Napriek tomu v akej žumpe sa ocitol. 1/10.

Baletka (2023)

Slabý revenge biják s minimom akcie. Až do trochu väčšieho finále tu máme len dve kratučké a bleskovo zostrihané bitky. Ich prevedenie je síce ok a aj sú brutálne. Ale je toho strašne málo a finále to už nezachráni. Dejová vata je nudná a vôbec ma nezaujala. Celkovo podpriemer. 4/10.

There Are No Saints (2022)

Klasický film o super duper drsnom zmrdovi, ktorý sa snaží zachrániť svojho syna. Tentoraz to je v oldschool 70tkovov štýle v akom zloduchov kántril Charles Bronson. Jak atmosférou, extrémnou brutalitou, tak technickým prevedením. A nebol by to Schrader, aby sa to nakoniec všetko nejak neposralo. Fanúšikovia týchto vykopávok, ktoré sa už netočia, budú spokojní, ale ja mám rád predsalen optimistickejšie 80tky a 90tky. Za jedno pozretie to ale rozhodne stojí. 6/10.

Calico Skies (2016)

Tom Sizemore tvrdne niekde v púšti a nič sa tam nedeje. Sem tam si zacvičí, trochu sa zhúli, skamaráti sa s domorodcami a občas ho dostihne temná minulosť. Koniec. WTF? 1/10.