Kung Fu zabiják (2014)

Pocas tohto filmu som mal pocit, ze sa Donnie vratil do temneho obdobia svojej kariery, ked sa rozkmotril s Yuen Woo-Pingom a tocil drsne detektivky s mizerne natocenymi bitkami. Zapletka je dost podobna legendarnemu becku s Bolo Yeungom Tiger Claws. Nejaky magor si chce dokazat, ze je najväcsi borec a tak vrazdi spickovych majstrov v bojovom umeni. No a Donnie ako uznavany majster bojovych umeni ho pomaha policii vypatrat. Je tam este par dalsich drobnych linii, ale tie nestoja za rec. Hlavny problem je, ze dost skoro sa dozvieme identitu vraha a nasledne patranie po nom je dost nudne. V tomto ohlade film nefunguje. Ale film by mohli zachranit spickove bitky. Tie su dost rozporuplne. Na jednej strane je choreografia rôznoroda a celkom kvalitna. Nechyba jej ani tvrdost. Ale je casto znehodnotena trikmi. Ci uz zbytocnym castym poskakovanim na pomocnych lanach, ktore znizuju schopnosti akterov napriek tomu, ze sa jedna o vytrenovanych borcov. Tak digitalnym prostredim s mizernymi trikmi. A cele to nakoniec priklincuje nenadväzný strih. Obcas som mal vdaka tomu pocit, ze sledujem nejaku cenzurovanu verziu. Vsetky tie stare neduhy ktorych sa Donnie ako reziser akcnych scen dopustil v minulosti su spät. Smutne. Pritom zaverecne venovanie ukazuje, ze cielom tohto filmu mala byt velkolepa pocta martial arts hercom. Velke susto, ktore Donniemu vôbec nevyslo. Takze nakoniec mi najväcsiu radost spravilo mnozstvo cameo vystupov hviezd a hviezdiciek megaborcov, ktory sa preslavili jak pred kamerou tak za kamerou. V tomto smere ma najviac potesil Mang Hoi. Skoro dvadsat rokov uplynulo od posledneho filmu, ktory som s nim videl. Dost pribral, ale stale sa este vie slusne hybat. A takisto Yuen Cheung Yan. Brat slavnejsieho Yuen Woo-Pinga tu ma roztomily vystup. 5/10.

Syn zmaru (2014)

Je to tuctova zanrovka, ktora neprinasa absolutne nic nove. Po cely cas to ide po vyznacenych zanrovych klise a ani raz ich nenarusia niecim sviezim. Horsie je ze ani tie zanrove pripriety nie su naplnene nadpriemerne. Najlepsie dopadla prva tretina pri ktorej este netusite kam bude film smerovat a sceny vo väzeni maju slusnu atmosferu. Lenze akonahle sa hlavny hrdina dostane z basy, tak sa atmosfera vytrati a film prepne na nudneho autopilota. Akcne sceny su prehladne natocene ale pôsobia sterilne. Hlavny hrdina je bez stipky charizmy. Dokial je za vyplaseneho zajaca, tak jeho postava este funguje, ale akonahle sa ma postupne vzchopit, tak uplne zlyhava a jeho osud vas prilis nezaujima. Ewan McGregor je obsadeny proty svojmu klasickemu sterotypu a ako drsny gangster prilis nefunguje. Ani na chvilu som mu tu drsnost neuveril. Ale cenim si, ze skusil nieco nove. Finale so svojou akoze strhujucou pointou vyznelo dost komicky a pokladam ju za zbytocnu. Takze vysledok je tuctova zanrovka, v ktorej zabavnost po nadejnom zaciatku klesa a na konci sa dostane do podpriemeru. 5/10.

Wood Job! (2014)

Potencialne to mohol byt neskutocne prijemny pohodovy film o tom ako je zivot na dedine tak nejak lepsi a pohodovejsi ako v meste. Ale cele to zhatil nevyrazny, necharizmaticky a miestami otravny hlavny hrdina. Co je dost velky problem, kedze z jeho pohladu zazivame vsetky tie drobne epizodky. Dokonca som mu ani neprial, aby zbalil tu peknu zensku. S takym volom to bude mat dost tazke. Pritom ostatne postavy su skvele. Hlavne postava drsneho instruktora. Takze vo vysledku je to len slusna jednohubka, ktora nenaplnila svoj velky potencial. 6/10.

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Na 100% suhlasim s tym com napisal maddy. Je to taky plytký zivotopis, ktory napriek tomu, ze mapuje zivot osobnosti, ktora zazila dost krusne chvile, tak ani na chvilu nestrhne a ani potencialne drasave sceny vo vas nevyvoalju ziadne emocie, lebo je to cele natocene neskutocne sterilne. Malu pochvalu si zasluzi jedine Idris Elba, ktory sa snazi podat kvalitny vykon, ale scenar mu neponuka prilis vela prilezitosti naplno zaziarit. Bohuzial ani po informacnej stranke nie je tento film prilis prinosny pretoze sledujeme vsetky udalosti z pohladu Mandely a pohlad ostatnych dolezitych stran tu chyba. Koniec apartheidu v Juhoafrickej republike ovela lepsie zmapoval film Endgame z roku 2009. 4/10.

iNumber (2013)

Som nadseny. Raz za cas sa najde nejaky maly neznamy film, ktory ma od prvych minut nadchne a az do konca nesklame. Toto je taky pripad. Vizualom to pripomina Ayerovu Patrolu. A zapletkou trochu tiez. V centre deja stoji sympaticke policajne duo. Len narozdiel od Patroly nesledujeme sled nahodnych epizodiek, ale jeden pribeh v ktorom sa toto duo cestnych policajtov rozhodne, ze si financne prilepsi ucastou v jednej lupezi spolu s gangom zlocincom. Ale samozrejme to tak hladko nepôjde a zaziju dost krusne chvile. Vizual je proste super. Akcne sceny su tocene rucnou kamerou, ale cely cas su dokonale prehladne. Ziadny epilepticky strih sa nekona. Drajv akcnym scenam dodava aj razna hudba. Ustredna dvojka bola skvele obsadena. Hlavny hrdina vyzera ako Wesley Snipes za mlada. Jeho kolegu hra sympatak, ktory ma zaujal uz vo filme Tsotsi. Zaporaci su tiez dostatocne zaujimavi. Je to taka pestra zmes gangerkych postaviciek. Najviac ma zaujal hlavny kápo, ktory by sa nestratil ani v gangsterke od Tarantina. Takze vysledok je maly africky zanrovy klenot, ktory si urcite pustim znova. 8/10.

Kdybych byl bohatý (2002)

Prijemna komedia so sympatickým Darroussinom v hlavnej ulohe a zaujimavou zapletkou. Kto by nechcel vyhrat 10 mega eur? Niekolkokrat som sa schuti zasmial, takze davam spokojnych 8/10.

The Stickup (2002)

Rezisera Herringtona povazujem za solidneho rutinera, tak som bol zvedavy, co vykuzli za 7 mega. Vysledok je akceptovatelny priemer. Technicka stranka je v pohode. Jedna nahanacka a sem tam nejaka pestrelka vyzera o.k. Obsadenie je tiez slusne. James Spader este ako cool frajer a David Keith ako serif. Zapletka na prvy pohlad pôsobi zaujimavo, ale postupom casu pribudaju sialene zvraty, co je presne to, co neznasam. Pokial film obsahuje viac ako jeden zvrat meniaci pointu, tak v mojich ociach klesa na dno pretoze ho nedokazem brat seriozne. Vaznosti snimku nepomohli ani niektore herecke vykony, ktore su fakt trapne. V tomto smere vedie mlady agent FBI, ktoreho som mal chut nakopat do riti. Nakoniec ma v celom filme najviac srala hudba. Tento typ naladovej hudby neznasam a miestami som si musel dost stisit zvuk, aby som to vydrzal. Takze vysledok je zrucne natoceny film, ktory si uziju hlavne milovnici prekombinovanych filmov. Ja medzi nich nepatrim, takze davam podpriemerne hodnotenie 4/10.

Kirstie (2013) (seriál)

Videl som len pilot a epizodu s Johnom Travoltom. Je to neuveritelne nudny serial s tym najprimitivnejsim typom humoru, ktory prestal byt zabavny najneskôr tak pred dvadsiatimi rokmi. Len vdaka epizode s Travoltom davam jednu hviezdicku. Chemia medzi nim a Kirstie Alley stale funguje na jednotku aj v takomto mizernom serialy. 1/10.

1597: bitva u Myeongryang (2014)

Prakticky suhlasim s Adrianom. Prva polovica je dost nezazivna. Predstavia nam bambilion postav ale ziadna z nich nema dostatocny priestor na to, aby nas skutocne zaujala. Vynimkou je postava, ktoru hra Choi Min-sik, vdaka jeho obrovskej charizme a zaporak, ktoreho hra Seung-ryong Ryoo, vdaka tomu, ze sa cely cas tvari ako keby mal nieco v prdeli a hadze chladne pohlady akoze je nad vecou. Druhu polovicu tvoria nonstop bojove sceny lodi na mori. Ani tieto sceny nie su ziadna slava, ale len obycajny standard. V scenach bojovej vravy mi chybala vynaliezavost a pestrost v taktike. Vysledok pôsobi dost monotonne. Po trikovej stranke je to tiez len priemer. Niektore sceny su celkom zaujimave, ine dost smiesne. Urcitym sklamanim je pre mna zobrazenie brutality bitiek. Nejaka ta krv, odseknuta ruka alebo hlava sa tu najde, ale pôsobia dost bezzubo. Nie su ani cool stavnate ako v serii 300 a ani vo vas nevyvolaju neprijemny pocit, aby ste si pomysleli, ze vojna je svinstvo. Proste sterilita po kazdej stranke. Z celeho filmu sa mi najviac pacila mensia dejova linia, ktora sa venuje tomu aka je dôlezita pocas bitiek moralka muzstva. Vysledok je teda absolutne priemerny bluckbuster, ktory potesi hlavne fanusikov zanru, kedze taketo velkofilmy sa netocia az tak casto, ale mna paradoxne navnadil na to, aby som si po dlhsej dobe pustil Wooov famozny Red Cliff, ktory je po kazdej stranke o niekolko levelov lepší. 5/10.

The Sapphires (2012)

Je to taka feel good hudobna komedia. Najzabavnejsi je Chris O'Dowd. Zenskym to sice pekne spieva, ale prilis zaujimave nie su. A bohuzial to nie su ani ziadne krasavice. Takze vysledok je prijemny mierny nadpriemer na jedno pozretie. 6/10.