1597: bitva u Myeongryang (2014)

Prakticky suhlasim s Adrianom. Prva polovica je dost nezazivna. Predstavia nam bambilion postav ale ziadna z nich nema dostatocny priestor na to, aby nas skutocne zaujala. Vynimkou je postava, ktoru hra Choi Min-sik, vdaka jeho obrovskej charizme a zaporak, ktoreho hra Seung-ryong Ryoo, vdaka tomu, ze sa cely cas tvari ako keby mal nieco v prdeli a hadze chladne pohlady akoze je nad vecou. Druhu polovicu tvoria nonstop bojove sceny lodi na mori. Ani tieto sceny nie su ziadna slava, ale len obycajny standard. V scenach bojovej vravy mi chybala vynaliezavost a pestrost v taktike. Vysledok pôsobi dost monotonne. Po trikovej stranke je to tiez len priemer. Niektore sceny su celkom zaujimave, ine dost smiesne. Urcitym sklamanim je pre mna zobrazenie brutality bitiek. Nejaka ta krv, odseknuta ruka alebo hlava sa tu najde, ale pôsobia dost bezzubo. Nie su ani cool stavnate ako v serii 300 a ani vo vas nevyvolaju neprijemny pocit, aby ste si pomysleli, ze vojna je svinstvo. Proste sterilita po kazdej stranke. Z celeho filmu sa mi najviac pacila mensia dejova linia, ktora sa venuje tomu aka je dôlezita pocas bitiek moralka muzstva. Vysledok je teda absolutne priemerny bluckbuster, ktory potesi hlavne fanusikov zanru, kedze taketo velkofilmy sa netocia az tak casto, ale mna paradoxne navnadil na to, aby som si po dlhsej dobe pustil Wooov famozny Red Cliff, ktory je po kazdej stranke o niekolko levelov lepší. 5/10.

The Sapphires (2012)

Je to taka feel good hudobna komedia. Najzabavnejsi je Chris O'Dowd. Zenskym to sice pekne spieva, ale prilis zaujimave nie su. A bohuzial to nie su ani ziadne krasavice. Takze vysledok je prijemny mierny nadpriemer na jedno pozretie. 6/10.

Red Dog - psí legenda (2011)

Je to taky austrálsky Haciko. Zase som bulil jak zenska pri telenovele. Ale tentokrat to nie je az take brutalne citove vydieranie. Hudba je väcsinou pohodova a najde sa tu aj kopec zabavnych scen. 8/10.

Gongbum (2013)

Tak tu mame dalsi dramaturgicky dodrbany film. Mohla z toho byt skvela drama o tom ako dcera zazne upodozrievat otca zo spachania hrozneho trestneho cinu v ktorej by sme postupne sledovali ako sa im meni vztah. Na druhej strane to mohol byt aj thriller so sokujucou pointou, keby konanie hlavneho zaporaka davalo zmysel pred aj po pointe. Dokazal by som akotak odpustit aj to, ze to jeho konanie nie je konstantne a sprava sa podla toho ako sa scenarista vyspal. Ale scena ktora film v mojich ociach uplne zhodila je ta v ktorej sa konecne dozvieme pravdu a zaporak vystrihne taky beckovy zaporacky muhehe usmev, ze nieco tak trapne som nevidel ani v najbeckovejsich srackach alebo imbecilnych telenovelach. Cize mi ani tak nevadi pointa ale je prevedenie. Definitivnou otravnou bodkou je politicka korektnost, ked spravodlivost musi dostihnut aj postavu dcery. Preto davam znechutenych 1/10.

Not Suitable for Children (2012)

Romanticka komedia? No je to skôr väzna drama, ktora sa skonci romantickym happyendom. Ale prevedenie je kurevska nuda. Ani kvôli Sarah Snook to nestalo za to. 1/10.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Akcny uvod navnadi na nieco v style Taken. Ale to je omyl. Dalsej akcnej sceny sa dockame az v zavere. Je to proste pomala velmi drsna kriminalka. Mne to atmosferou trochu pripominalo film 8mm. Potesilo ma, ze Liam Neeson znova nevykrada svoj slavny stereotyp z filmu Taken, ale hra konecne iny typ postavy. Takisto sa mi pacili akcne sceny, niektore cool kamerove zabery. Hlavni zaporaci boli fantasticky. Medzi zapory by som dal tempo filmu. Proste na mna to bolo prilis pomale a to Neesonove postupne vysetrovanie prilis stereotypne. Takisto ma znova sral Dan Stevens ktoreho som nadosmrti znenavidel vdaka megashitu The Guest. Tentokrat som si aspon vychutnal jeho koniec. Maly roztomily negrik ma tiez nejak extra nebavil. Takze celkovo som spokojny s reziou a niektorymi hereckymi vykonmi, ale zaner a tempo filmu mi az tak velmi nesedelo. Na mna je to az prilis velmi olsdchoolovo pomale. Pomalsim divakom to ale bude urcite vyhovovat. :-) 6/10.

Gonggongui jeok (2002)

Je to taky zvlastny mix komedie a serioznej detektivky, ktory podla mna nefunguje velmi dobre. Akcnych scen je tu minimum. Ako tu uz niekto spomenul. Mal som pocit, ze pri vyrobe chybal dramaturg, ktory by to poriadne uhladil. Vysledok nie je prilis napinavy. Na to je hlavny vysetrovatel prilis velky a neschopny chuj. Zaporak je zase totalny magor, ktoreho motivacia je totalne nerealisticky vymyslena. Napriklad za to, ze mu stupnete na nohu uz vas ide zavrazdit. Najväscim problemom je ale totalne premrstena stopaz. Je tam kopa zbytocnych epizodiek. Na tak chabu ustrednu zapletku je to az prilis a skratenie o 30 az 40 minut by filmu prospelo. Vysledok je divny mismas, ktory mi pripadal zaujimavy, ale ani jedna scena ma nestrhla. A do pokracovania v ktorom toho neshopneho chuja povysia a stopaz je este ovela dlhsia sa mi nechce ist ani omylom. 6/10.

Jessabelle (2014)

Je to velmi slaby horor s nudnou zapletkou a pointou, ktora sa predoslemu deju snazi az prilis obsiahlo dodat nejaky zmysel. Podla mna marne. A kedze tu nefunguju ani lakacky a akekolvek napätie tu prakticky absentuje, tak vysledok je uplne zbytocny film, ktory nestoji ani za jedno pozretie. Jednu hviezdicku davam za charizmaticku Sarah Snook, ktora sa snazila uhrat, co mohla. Snad nabuduce bude mat stastnejsiu ruku vo vybere projektov. Po skvelom filme Predestination by som ju rad znova videl v niecom kvalitnom. 1/10.

Wooahan geojitmal (2014)

Film v ktorom sledujeme ako sa matka so starsou dcerou vyrovnavaju so samovrazdou jej mladsej dcery a zaroven postupne zistujeme, co ju k tej samovrazde viedlo. Vysledok sa mi do velkej miery pacil. Hlavne sceny v ktorych sledujeme ako sa s touto situaciou matka s dcerou vyrovnavaju. Bolo to natocene citlivo a kludne to mohlo tvrat aj dlhsie. Linia v ktorej postupne odkryvame, co tu dceru k samovrazde viedlo bola tiez zaujimava. Trochu zvlastne pôsobia niektore skro az komicke vystupy. Hlavne sceny s dlhovlasym susedom. Vdaka tomu film nema nejaku depresivnu atmosferu, ale skôr pozitivnejsie naladenu. Mozno prave to bolo pre mna miernym sklamanim. Cakal som a zaroven dufal, ze si vzhladom na tento namet poriadne poplacem ako to je u mna u tychto melodram zvykom, ale film ma vo vyplatych scenach nedojal. Ale nakoniec to prilis nevadi, lebo sa aj tak jedna o pekny film, ktory sa oplati vidiet. 7/10.

Šťastné a Veselé (2005)

Po vsetkych tych nadsenych ohlasoch som sklamany. Mna to vôbec nebavilo.