• Rodinný

Iron Fist - Černý tygr krade srdce (2017) (epizoda)

Počas tejto epizódy som zaspal. Celý čas sa tam iba rozprávali a rozprávali a rozprávali a rozprávali. Dofrasa 1. polovica seriálu bola skvelí vyvážená s akciou, dialógmi, komédiou, vážnymi scénami. Toto je čo? Na konci bol aspoň nejaký fight ale prečo? Zbytočne robia príbeh seriálu moc zložitý. Nestačí tam mať Hand? To ho musia ešte rozdeľovať na dve časti? Plus Harold má odrazu nejaký Joker arc aspoň tí herci sú zaujímavý...

Iron Fist - Zaveď koně zpět do stáje (2017) (epizoda)

Začína to byť zbytočne moc zložité, hudba sa do scén absolútne nehodí, scény sú brutálne naťahované... Ja neviem. Seriál ma brutálne bavil na začiatku ale od polovice to je hrozne nudné. To zmenili režiséra/scenáristu? Alebo prečo to je odrazu úplne o ničom?

Iron Fist - Požehnání praskajících kostí (2017) (epizoda)

Ako tu už mnohí napísali tak toto je prvá epizóda ktorá má naozaj veľké plot holes. Danny mohol niekoľko krát použiť oceľovú päsť ale nespravil to. Dôvod prečo to nemôže používať hocikedy poriadne nevysvetlili takže potom súboje ako s tým ožranom v tejto epizóde pôsobia veľmi trápne a nútene. Taktiež som rád, že tu je Claire lebo aspoň sa cítim, že to je nejak prepojené ale pre dej je úplne zbytočná a vôbec nemusela ísť s nimi. Madam Gao zrazu nemá schopnosti, fakt táto epizóda sa začína strácať v príbehu a dúfam, že to bude lepšie lebo doteraz to predčilo moje očakávania.

Banda: Ďábelské historky - Tvůj dealer (2022) (epizoda)

Komiksová epizóda bola fajn. Nebolo to tak dobré ako minulá epizóda ale celkom ma to navnadilo na nejaký seriál s podobnou animáciou a s dejom z komiksov. Taktiež tam bol Jack from Jupiter, Simon Pegg ako Hughie a ku koncu aj fajn odkaz na Kill Billa.

Banda: Ďábelské historky - Laser mimčo jde do světa (2022) (epizoda)

Fajn epizóda založená na slapstick humore. V traileri sa mi zdala animácia tejto epizódy najhoršia ale vo finále to bolo veľmi pekne spracované a naozaj to vyzeralo ako Rkové Looney Toons. Zatiaľ fajn uvidíme aké budú ďalšie epizódy.

Jessica Jones - Série 1 (2015) (série)

Stále neviem čo si mám o tomto seriáli myslieť. Nebol zlý ale strašne tam niečo chýbalo. Jediná desiata epizóda mi prišla ako "hej, toto je to čo som chcel pozerať, toto je super". Ostatné epizódy boli slabý nadpriemer. Doslova to bolo iba dialóg, dialóg, akčná scéna, dialóg, sex, dialóg, sex, akčná scéna, dialóg, sex a takto skoro furt. Boli tam pekné zábery a zaujímavé postavy ale iba desiata epizóda mi prišla naozaj na plno využitá. Kilgrave bola jedna z vecí ktoré má hrozné bavili na tejto show. Tento Jessicou posadnutý maniak ktorý ovláda ľudí je geniálna postava a hrozne dobre sa sleduje keď neviete čo ďalšie chystá. Je nepredvídateľný a to je na ňom super. Je to zaujímavá postava ktorá skvelo formuje tento seriál a fakt ma zaujíma čo bez neho budú robiť v ďalších dvoch sériách. Je to fajn seriál ale stále sa hľadá, nevie čo presne chce ukázať. Nie je to strata času ale zároveň nie je to úplne úžasné.

Jessica Jones - AKA 1 000 zářezů (2015) (epizoda)

Tak táto epizóda bola šialená. Doteraz boli všetky epizódy taký slabý nadpriemer ktorý zachraňoval Kilgrave a herecké výkony ostatných postáv ale táto epizóda bola skvelá. Stalo sa tu tak veľa vecí, tak veľa zvratov, konečne sme videli Kilgravea používať jeho schopnosti naplno a čo s nimi a aj bez nich dokáže spraviť. 1000 ranová scéna, prezradené kde je Ruben, Jessicine flashbacky, finálna scéna v reštaurácii. Tak veľa skvelých scén mala táto epizóda že tomu nemôžem uveriť. Toto som chcel vidieť, pre toto som to pozeral. Skvelá epizóda.

Peacemaker (2022) (seriál)

Najlepší komiksový seriál od čias Daredevila. Seriál skvelo kombinuje vážne scény s úplne absurdnými debilinami. CGI je fajn a nevyzerá naoko zle ako pri iných seriáloch. Herci sú skvelí a zábavný. Veľa obskúrnych komiksových charakterov. Úžasný soundtrack. Veľa krvavých scén ktoré sú v poslednej dobe celkom rarita. Naozaj toto je jeden skvelý seriál ktorý sa oplatí pozrieť a už sa neviem dočkať čo James Gunn spraví ďalšie. Po Snyderovi ďalší dobrý režisér ktorý mení DC na čoraz lepšiu sériu filmov a seriálov. Bravo. PS: na HBO Max pridali slovenský dabing a to je tak zlé až to je geniálne. Seriál má vďaka tomu nový nádych a niektoré postavy znejú fakt vtipne :D

Peacemaker - Season 1 (2022) (série)