• Rodinný

Peacemaker - Boj jako kráva (2022) (epizoda)

Skvelé finále. Veľmi cením, že po ohlásení druhej série neskončil tento seriál cliffhangerom ako ehm ehm Loki. Páči sa mi, že to zostalo také isté ako minulé epizódy, nebol to úplny CGI shitfest ako konkurenčné seriály a ak aj hej tak vyzeralo dostatočne realisticky, vtipy stále takisto debilné a žiadna z postáv nevyšla náhodne zo svojho charakteru. Cameo v epizóde skvelé. Naozaj veľmi ma bavila táto posledná epizóda.

Hrad z písku (1977)

Geniálna animácia a skvelé modely. Veľmi ma to bavilo.

Vřískot (2022)

Film ktorý skvelo paroduje žáner bez toho aby to bola paródia. Film furt referuje na seba a niekedy je až príliš preplnený meta vtipmi. Celkovo je to fajn slasher, skvelé na jednorazové pozretie. Postavy si ale nebudem pamätať a asi aj na dej zabudnem. Jediné čo si zapamätám sú tie vtipy ktorých tu bolo fakt veľa.

Živý bič (1966) (TV film)

Nemám moc rád vojenské filmy z pohľadu vojakov. Mám takéto filmy radšej z pohľadu obyčajných ľudí. Tento filmy je presne taký a ešte k tomu naozaj veľmi dobre natočený, s dobrou hudbou a hercami. Asi najlepší SK film aký som doteraz videl.

Duna (2021)

Prvá polovica super a druhá polovica už iba taký setup na ďalší diel. Fakt ma to od polovice hrozne nezaujímalo čo sa stane. Asi to je tým, že to bolo hrozne dlhé a už ma to po tej prvej polovici až tak veľmi nezaujímalo. Na takýto dlhý film naozaj treba nejaký poriadny príbeh pri ktorom sa dá vydržať. Celý film bol setup na pokračovanie keďže duna má dosť dosť dlhý príbeh takže chápem, že to dali na dve časti ale aj tak keby pol hodinu z filmu vystrihnú nič by sa nestalo. Veľa ľudí hovorí že to je geniálny film ale podľa mňa to bolo naozaj iba tým, že v kine to bol "zážitok". Stavím sa že keby si to pozrú hocikde inde tak sa im to už tak veľmi páčiť nebude. Herecké výkony tiež nič moc, Jessica bola dobre zahraná ale ostatný neboli nejak moc výrazný. Bol to fajn film ale nepovedal by som, že jeden z najlepších aké kedy vznikli a tak. Taký v pohode 60-70% film ktorý stačí vidieť raz. Zaujíma ma ako bude vyzerať pokračovanie.

Bez ubrousku (2021) (pořad) odpad!

Mali servítku...

Poslední noc v Soho (2021)

Tento film je veľmi zaujímavým hororom lebo nechce diváka vystrašiť ale chce ho iba cítiť sa veľmi nepríjemne. Sledovanie dievčaťa ktorú naháňa minulosť ktorá sa stáva jej súčasťou a ktorá kvôli tomu nemôže zaspať, má záchvaty a nikomu nemôže veriť, to je celkom strašidelné a určite oveľa lepšie ako nejaké lacné lakačky v iných hororoch. Síce tomu chýba ten Wrightovský šmrnc, naozaj som chvíľu bol prekvapený že to je jeho film ale zase aspoň vidíme akým je dobrým režisérom a že vie spracovať naozaj kadejaký žáner. Taktiež herci sú skvelí a Thomasin McKenzie naozaj každým ďalším filmom ukazuje že je skvelou herečkou. Není to najlepší film na svete ale určite stojí za pozretie.

Sin: The Movie (2000)

Ako nebolo to zlé ale s hrou to okrem charakterov moc nemalo spoločného. Ale inak som tam mal trochu také NGE vibes. Film bol ale aj tak celkom nudný ale aspoň vyzeral dobre.

Big Mouth - Série 5 (2021) (série)

Už to začína byť horší family guy a ku koncu sa to fakt nedalo pozerať. Dejová linka je iba o Tom že každý je s každým a to není zábava. Taktiež vtipy sú už úplne odveci. Chýba mi aké to bolo v prvých dvoch sériách. Toto bolo fakt o ničom. Plus Missy má v tejto sérii veľa priestoru a v podstate robí to isté čo v minulej, je nehorázne otravná. Moc to tlačia na pílu s jej príbehom a jej poznámky sú fakt otrasné. Jay a Lola už tiež neboli tak zábavný ako minulý sériu. No neviem, je to ako horší family guy a je to škoda. Začiatky tohoto seriálu boli celkom fajn.