Oppenheimer (2023)

Rozporuplné filmové dílo někdy na hranici geniality,jindy poněkud už ubíjející. Jako člověk,který vystudoval přírodovědné obory jsem se v množství odborných termínů vůbec neztrácel a naopak mi to dodalo odvahu prozkoumat i víc z kvantové fyziky. Přesto ani zdaleka nejlepší Nolan,jak se tu někteří vyjadřují. Bohužel pro mě mírné zklamání a to i z důvodu,že jsem se několikrát podíval na hodinky a to nevěstí nikdy nic dobrého. Technicky nemá cenu diskuze. IMAX povinnost. Nic jiného neberte. 75 %

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Kosmická krávovina v malym vesmíru. Digitálně to bolí až na půdu, chvílema si to neví co si samo se sebou počít, ale ve výsledku je tam naprosto luxusní Majors, který si krade každou scénu pro sebe, a který ukazuje, jak začnou vypadat mnohokosmíry. Překvapivě jsem nebyl vůbec uražený, naopak jsem se místy docela dobře bavil a ty dvě hodinky utekly vlastně docela rychle. Jinak samozřejmě jedna z těch podprůměrných Marvelovek, která ukazuje, jak Fáze 4 vlastně nemá vypadat. 55%

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

Ze řetězu utržená Salma Hayek, která hrající sebe sama válí. No, i když teda vlastně koho hraje? Annie Murphy? Meta šílenost

Star Trek: Podivné nové světy - Ke hvězdám přes překážky (2023) (epizoda)

Ne, doopravdy se nekoná hyperkorektní podívaná, aby se všichni lidé všech pohlaví měli rádi, ale koná se neskutečně napínavá soudní epizoda, která nám ukazuje, proč je Star Trek takový fenomén už šedesát let. Ke všem postavám už máme solidní pouto a tak se na konci dostalo prvotřídní rozuzlení. No a příští epizodu už bych chtěl nějakou nenáročnou podívanou, která se za 50 minut uzavře.

Vyproštění 2 (2023)

22 minutová extáze na "jeden záběr" okořeněná hnusným CGI, kdy se všichni nahánějí kdesi v brdských lesích a polabských chemičkách, Hemsworth nesmrtelnej (co takhle se utkat s Johnym Wickem?), ale jinak svižná, odsýpající akcička o fous lepší než jednička. Už se těším na třetí díl. 78%

Sisu (2022)

Zábavná krvavá párty v bažinách kdesi in the middle of nowhere. Prostě chlápek natěží zlato, cestou potká pár nasraných nácků a začne se vyvražďovat. Navíc je vidět, že se to nebere vážně. Spousta scén ale byla už fakt až moc přes čáru, takže k tomu tak musíte asi přistupovat. Já se celkem bavil, ale čekal jsem možná ještě větší jízdu. 70%

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Já nevim, většina filmu buduje velmi nepříjemnou zápletku, ze které vám místy bude ouvej, protože hostitelé se sice chovají zvláštně, ale většinou nad tím zavřete oči. Pak přijde poněkud šokantní konec, a vám z toho bude ne úzko, ale divně, protože jste čekali možná něco úplně jinýho. Hezký, ale vlastně jsem neuspokojený. Fajnová nepříjemná atmoška je super, ale ten konec.... Mno prostě nevim jako. 55%

Volha (2023) (seriál)

Extrémně realistický. Extrémně nepříjemný a extrémně hnusný idiot Pekárek. Hádek naprosto luxusní, stejně tak jako luxusní kozy Krejčíkový a vemena Krystal Swift (tvle ČT jí fakt dala do komparzu?). Zároveň střelba do kolena ČT. Tohle by šlo voe.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Hrozná pecka! Fakt! Asi mi stačí málo, ale řval jsem nadšením. MCU se po dlouhé době vzepřelo k mocnému nádechu v podobě téhle akční jízdy, kdy chvilku pláčete dojetím a chvilku se válíte smíchy. Ano, pár linek je trochu zbytečných, ale prostě Mývalovy flashbacky strhnou emotivní jízdou, kde se zastavíte až na konci. Výtečná grafika, žádný digimrdník (jen občas), ale zase jednou velká triková paráda, která neskutečně baví třeba v tom organickém městě. No a na závěr si přidejte geniální akční scénu točenou "na jeden záběr" a bez debat je tu nejlepší marvelovka od Spajdyho a nejlepší Strážci. Jo a abych nezapomněl - soundtrack opět bez debat geniální. 90% P.S.: Ten cringe taneček na konci byl asi poněkud zbytečný

Časové pásmo bylo změněno