Karamazovi (2008)

Paráda. Nápad, jaký naše zapšklé vody českého filmu potřebovaly jako sůl. Příběh, který spojuje dohromady divadelní představení a krutý životní osud do jednoho, vás prostě musí pohltit. Herecké výkony jsou nadmíru přesvědčivé, opravdu se do představení Bratrů Karamazových vžíváte. Hovořím totiž za tu část populace, která do divadla prakticky nechodí a tímto způsobem máte možnost si prožít představení prakticky na vlastní kůži. Tento film si Lva rozhodně zasloužil!

Star Trek: Klec (1965) (TV film)

Jsem sice trekkie, ale pilotní díl TOSky, stejně jako TOSka celá mě nikdy nechytily a nezaujaly...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tak trošku jiný Termouš. Sice zase hodný, zase s ochranářskými sklony, zase se vydal do minulosti, ale něco je jiné. Protivníkem není muž - terminátor, ale žena (a že jí o sekne). K tomu si připočtěte metráky vizuálních efektů, jak se na nové tisíciletí sluší a patří a máme tady trojku Terminátora. Já si myslím, že tento díl není ROZHODNĚ špatný. Samozřejmě, že kvalit předchozích dvou dílů ani zdaleka nedosahuje, ale to přeci neznamená, že film budu považovat za nějaký odpadek. Schwarzenegger hraje klasicky dobře, výborný je Nick Stahl v podaní staršího Johna Connora ale i taková Kristianna Loken jako Terminátorka je prostě sexy a hraje dobře. No a ten konec - tak trochu, přáli jsme si něco jiného?

Normal (2009)

Zezačátku máte pocit, že ten film bude pecka. Úžasné audiovizuální zpracování vám naprosto urve čelisti. A ten démonický smích a kvíkání Kňažka vám přivede mrazivé pocity na zádech. Navíc jsou tam občas docela drsné záběry zabití děvčátka, nebo začátek se psy. Posléze ale okouzlení z kamery, střihu a zvuku (mimochodem Muchow se překonal) vyprchá a nastává tížívá nuda. Záběry na hlavní protagonisty, kdy po divákovi tvůrci asi chtějí, aby si domyslel, co se jim odehrává v hlavě se střídají s dost nudnými záběry na vybavení interiérů (svíčky, trubky, okna, vany, šváb u Havlový:-) apod.). Kamera je nicméně skvělá a tleskám jí. Upřímně, celkově jsem zklamaný, a to poměrně hodně. Gajdoš i Kňažko jsou skvělí, Havlová už méně, a i když se ve filmu pouze mihne, vůbec mě nedokázala zaujmout a její herectví jsem jí teda nežral. Ano, film se snaží tvářit "jinak" a v naší šedi působí bombasticky, ale asi to není typ filmu pro mě.

Star Trek: Enterprise (2001) (seriál)

Trošku jiný Star Trek. Jasně takovou TNG to prostě nikdy nemůže překonat, ale rozhodně se jedná o zajímavý počin z doby, kdy Federace ještě nebyla a lidstvo bylo bráno Vulkánci jako děti, na které se neustále musí dávat pozor. Zatím solidních 3 a půl hvězdy a čekám, jak se bude seriál vyvíjet dále. Rozjezd je na startrekovské poměry až kupodivu vlažný a prakticky nic mě v pilotu nezaujalo, abych si z toho musel ustříkávat... EDIT: jo, Enterprise si čtyři hvězdičky rozhodně zaslouží! Zápletka se po sledování pár dalších dílů začíná efektně zahušťovat

Mission: Impossible III (2006)

Třetí pokračování příhod neohroženého agenta Ethana Hunta nás v režii J.J.Abramse zavádí do Berlína, Říma a Shanghaje. A po nemastné neslané dvojce je tohle skutečně restart serie a nejlepší díl trilogie. Abrams si to natočil po svém, sice do děje vložil více "rodinných" dějových linek, ale příběhu to rozhodně neuškodilo. Ba naopak - Hunt se v podání Cruise polidštil. Jinak můžete očekávat klasický koktejl, co v akčním filmu nikdy nesmí chybět - rychlá auta, výbuchy, honičky, přestřelky a krásné ženy v podání Michelle Monaghan nebo Maggie Q. Zástupce vtipu - Simon Pegg tomu dodá uvěřitelnost a zápletka je tradičně více než zapletená. A Zaječí pacička? ehm...co to je tak mohlo být?

Divoké sny Maxipsa Fíka (1983) (seriál)

Stejně byl nejlepší díl hledání pokladu! ... a tak hledejte, hledejte, hledejte:-))))

Jája a Pája (1986) (seriál)

Soused Krkovička byl prostě nejlepší.

Rákosníček a hvězdy (1975) (seriál)

No a pak přišli další rákosníčkové a s nima i časy mykyn a tryček:-)