Gen V - Strážci Godolkinu (2023) (epizoda)

Stačilo pár sekund se SPOILER: Homelanderem a Butcherem a hned jsem se začal těšit na čtvrtou řadu Bandy! :-) Jinak pořádně krvavý mňuch. Gen V mě bavila a to dosti

Někdo klepe na dveře (2023)

Vlastně takový nudný Shya - žádná zběsilá pointa na konci, ani na jednu chvíli jsem nevěřil, že je to prostě jen parta magorů, ale že opravdu jde o čtyři jezdce apokalypsy. Manžel Andrew je hysterka, manžel Eric tak trochu pasivák (asi úplně) a nejlepší byla holčička. I ten Bautista se tu moc nepředvedl. Zbylé prachy z rozpočtu padly na nepříliš dobré CGI, ale překvapivě rychle film utíkal a nenudil. Technicky velmi fajnové, ale celkově takové nedomrlé. Ostatně, co bychom po Manojovi vlastně chtěli, že? On natočil Šestý smysl a Vyvoleného a od té doby už to s ním jde z kopce. 60%

Elita - Série 7 (2023) (série)

Proti prvním dvěma řadám kvalitativní pád dolů. Ostatně už předchozí dvě řady za moc nestály. Sedmá řada nicméně propadla výrazně dolů. Tady už nepomůže ani krimi zápletka přitažená za vlasy. Elita byla moc fajn, ale teď už je to jen seriál vršící jedno tupé klišé za druhým. 40%

Kostlivec (2023)

Slušné hororové bubání s hnusnym bubákem, co nemá rád opalování a měl by pro příště používat ochranný faktor minimálně s UV 100. Místy je to takové až příliš mainstream, hororová atmoška negraduje, ale je ukončena nějakým dalším twistem. Bubák hnusnej, vizuál poměrně dost ve tmě, herci fajn, ale celé je to takové až příliš šablonovité. Prostě klasika - holce nikdo zezačátku moc nevěří, pak přijde pár scén, kdy najednou všichni uvěří a na závěr likvidace (?) bubáka ve sklepě (proč všechny sklepy vypadají stejně?). Jako nic vyloženě urážejícího to není, ale na druhou stranu, vypadá to tuctově jako dalších X bubákových hororů. Zabaví, to jo, ale přesto bych rád takovou tu třešničku na dortu. 60%

Gen V - Celá pravda (2023) (epizoda)

Zvrácená epizoda plná děr :-D Jsem rád, že spin-off Bandy jde hrdě ve svých kolejích a přitom nepřestává bavit svojí ujetostí, krví a humorem.

Stvořitel (2023)

Nechápu ty hejty tady. Jasně, je to ve výsledku blbina, ale naštěstí velmi oddychová blbina s neskutečným vizuálem. Tohle stálo "jen" 100 mega? Vizuálně tak třikrát dražší a s přehledem strká do kapsy všechny ty přebarvičkovaný Volume hrůzy od Marvelu. Občas zabolí logické lapsy a scénář občas šustí papírem, ale naštěstí to zachraňuje neskutečné tempo, které prakticky vůbec nestačí nudit. Akce je tak hodně, že se zabaví úplně všichni. Kteří k tomu filmu přistoupí s čistou hlavou a prakticky nulovým očekáváním. Za mě solidních 78%

Ještěr (2023)

Velmi solidní žánrovka, která se zpočátku tváří jako hutná severská kriminálka, aby se nakonec vyvrbila v něco poněkud jiného. Jasně, prokouknete hlavní záporáky celkem brzy. Musím říci, že tohle mě docela chytilo, i když teda stopáž byla fakt šílená. Proč to nezkrátit o dvacet minut, aby to odsýpalo rychleji? Jinak ale velmi solidní řemeslo za 80%

Bod varu (2021)

Jeden hektický večer v hektické restauraci, kde se posralo všechno, co se jenom posrat dá. Skvostný Graham rozehrává na ploše pár desítek čtverečných metrů neskutečné divadlo s drtivým koncem. Dám si jeden dresing s olejem z vlašských ořechů prosím a pořádně propečené mněhněčí. Zajímavé panoptikum figurek, které si sem přišli dát nový příspěvek na instáč, nebo se jen pořádně ožrat. 80%

Sexuální výchova - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Jsem v rámci možností spokojený, i když některé dějové linky byly ukončeny trochu zbytečně na křeč. Tahle parta vstoupila do mého života těsně před covidem, když jsem si předplatil poprvé Netflix a byla to moje první série, kterou jsem skouknul. Je dobré to ukončit, tato série byla bohužel nejslabší, možná to bylo tím, že to bylo už moc dospělácký? Někdy v budoucnu si projedu ještě jednou všechny díly, a se slzou budu vzpomínat na Penisového Roma a Julii :-)