Kung Fu Panda (2008)

Peckáá:-) Po dlouhé době jsem se zase nasmál. Animák jak vyšitý. Skvělé forky, skvělé gagy. No prostě super:)

V jako Vendeta (2005)

Pan diktátor byl dobrej, film je strašně ukecanej, ale nějaký hlubší dojem ve mě nezanechal. Možná si budu pamatovat jenom závěrečnou akční scénu v tunelu a výbuch Parlamentu. A to jenom ví bůh jak dlouho...

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Takže co bych k tomu řekl. V prvé řadě to, že to už nejsou X-Meni takové, jaké známe. Gavin Hood si to natočil víceméně po svém, ale neřekl bych, že se mu to zrovna dvakrát povedlo. Akce je sice fajn, ale zbytek je naprosto bez nějaké hlubší logiky. Postavy tam tak nějak žijí vlastním životem a zbytek je do toho tak nějak nalakován aby to drželo po hromadě. Jackman kdoví jak oslnivě nehraje a pozitivní skutečností je, že Wolverine má zase jednou konečně pořádného záporáka - tím myslím Strykera, protože Wolverinův bratr krom soubojů působí dost nudně. Když jsme u té akce - efekty jsou na dnešní dobu dosti slabé. Někdy to přímo vypadá, jako když si hráli s Photoshopem (přehánim, ale ta akce na komíně vypadala fakt komicky) - a wtf Xavier alá CGI Stewart?? proboha to nemohli obětovat pár desítek tisíc dolarů navíc na štěk skutečného Stewarta?Vypadal tragicky.... Celkově to ale nakonec nevypadá tak zle. V porovnání s jeho staršími bratříčky může působit komicky, ale na pár desítek minut zábavy to stačí... Solidní tři hvězdy. a těším se na X-Men Origins: Magneto už doufám s živými herci :-)

Taxi 3 (2003)

Praštěné dílko z dílny mistra Luca Bessona. Prakticky celou dobu jsem se nudil a ani občasné forky mě nedokázaly uspokojit. Asi nejsem na takovýhle styl komedií, kdy komediálnost přechází do bláznivity, zvyklý. Ale jako oddech a výplach mozku po náročném týdnu je tohle jako dělané.

Hartova válka (2002)

První půlka filmu je naprosto kulervoucí. Postupem času ztrácí rychlost a mění se ve vyčkávací a vykecávací soudní drama. Willis je docela prkenný, přijde mi, jako kdyby se při hraní nudil. Naopak Farrell svým výkonem táhne většinu filmu. Iures je také výborný. Nicméně nějak si nedokážu představit, že v 2.sv. válce by se Němci ke svým zajatcům chovali takhle "gentlemansky" jako se nám tenhle film snaží vnutit...

Star Trek (2009)

Jeden z filmových zážitků roku...Abrams válí. Sliboval nemožné, a splnil vše do posledního puntíku. Star Trek splnil všechna moje očekávání a místy dokonce předčil. Na film jsem se těšil už více než dva roky - a den D - sedmý květen konečně nastal. Už při prvních tónech geniálního Giachinova hudebního doprovodu jsem pociťoval mrazení v zádech. Prvních deset minut jsem prožil se zatajeným dechem a pak jsem se jal hledat upadlou spodní čelist mezi sedačkami. Neuvěřitelně vtipný prostředek o Kirkově mládí a nástupu k akademii vystřídala již trošku drsnější část o zničeném Vulkánu (no to si snad dělají prdel - mi uletělo v kině) a vyhrocený konec. Miluju tu loď - je to tu takové vzrušující - touto formulací bych přešel k výběru herců - kdo vybíral tak neuvěřitelně přesné charaktery? Kirk v podání Pine je dokonalý, Spock v podání Quinta je emociálně chladný a zároveň roztříštěný mezi dvěma světy. Sexy kočka Uhura se líbá se Spockem (wtf?), Čechov je miláček a Scotty v podání Simona Pegga je vůbec král vtipálků. Možná krapítek zamrzí Eric Bana aka Nero, přeci jen na charakter takového Khana, kterého dodnes považuju za největšího všiváka v dějinách ST, nemá. Ale snaží se. Co dodat dále? A starý Spock ? Když se objevil na scéně, měl jsem na krajíčku... Stále to ve mě bublá, a to se mi nestalo už dlouho, předlouho. Hudba mi zní v uších neustále, ILM se tentokrát opět překonalo a efektní videoklipový střih a lehký zmatek na bojišti vystřídaly vznesené "labutí" bitvy lodě proti lodi ve Star Trecích předchozích. Ano, tohle je skutečný restart série, ano tohle bude pecka letošního jara. Ano, chci, aby jsme ten skoro vysílený fenomén jménem Star Trek zase pořádně nakopli k výšinám a srdečně mi bude jedno, jestli to bude dělat Abrams tím svým zběsilým tempem. Protože na takovéhle filmy se prostě chodí do kina!!! 95%

Za plotem (2006)

Roztomilá blbůstka na hodinku a půl, která potěší, občas vykouzlí nezapomenutelné hlášky a samozřejmě scéna s energy drinkem a veverkou. Jinak se dá říct, že to vykrádá leccos a kdecos a na kulty v podobě Shreka, Hledá se Nemo apod. to nemá ani náhodou. Nemůžu říct, že jsem se nudil, ale těch vtipů tam bylo na můj vkus příliš málo, a té akce taktéž. No, co se taky dá vměstnat do 83minut, že? 69%

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Řehtal jsem se až to hezký nebylo:-) Za největšího hlásiče považuji pana B.O.Ba a pana prezidenta. Jeho vyhlášení hnědé pohotovosti jsem dlouho rozdýchával. Filmík mi udělal velkou radost, totálně jsem u něj vypnul a skvěle si provětral bránici. A jako malý bonus onen 3D efekt, který tomu dodal ještě větší šťávu.

Karamazovi (2008)

Paráda. Nápad, jaký naše zapšklé vody českého filmu potřebovaly jako sůl. Příběh, který spojuje dohromady divadelní představení a krutý životní osud do jednoho, vás prostě musí pohltit. Herecké výkony jsou nadmíru přesvědčivé, opravdu se do představení Bratrů Karamazových vžíváte. Hovořím totiž za tu část populace, která do divadla prakticky nechodí a tímto způsobem máte možnost si prožít představení prakticky na vlastní kůži. Tento film si Lva rozhodně zasloužil!