Proroctví (2009)

Jsem někde na pomezí. Kdyby filmu zůstala ona mrazivá a hustá atmosféra neznáma a tajemna, snad by to nebylo až tak divné. Dokonce jsem byl ochotný tolerovat americký konec, ale takovýhle konec, který nám ukázali, mě totálně odrovnal. Cage sice zezačátku vpohodě, ale pak to začne. No, každopádně po dlouhé době jsme měli možnost vidět, jak vypadá totální armagedon naší krásné planetky. A ta křesťanská symbolika? Kdo jí neviděl, tak je slepý. Efekty super, kamera super,ale proč mám po shlednutí takový zvláštní pocit? Stále nevím. 3 nebo 4 hvězdy?Ale jo, za tu scénu s padajícím letadlem čtyři hvězdy, protože takovéhle mrazení v zádech jsem při sledování filmu snad ještě nikdy neměl.

Dračí příběh (2008) (TV film)

Chjoo, to snad ne. A to zpočátku vypadalo slibně, navíc podpořeno Gimlim. Bohužel zbytek filmu byl patos bez ladu a skladu. Hlavní postavy zběsile jezdily sem a tam, někdo někoho zabil, či zradil, do toho neustále řvali draci, mno teda přetrpěl jsem to s největším sebezapřením. Výsledek spíš než film představoval obrovské technologické demo, které snad mělo demonstrovat, že i televizní produkce zvládne triky hodné Hollywoodu. Bitky draků (rejnoků) vypadaly docela efektně, ale když na to člověk čumí půlku filmu, tak se toho brzy přejí.Mno, pokud je vám tak šest a méně, myslím, že si utrhnete radostí všechny končetiny. Pro zbytek obyvatel je to nuda s předvídatelným dějem a nesympatickým hlavním hrdinou.

Next (2007)

Nebylo to špatné, ale na můj vkus příliš krátké ale nápad s viděním do budoucnosti mě zaujal. Bohužel film tratí zejména kvůli konci, který mi přišel prostě uříznutý. Nápad se mohl dotáhnout do konce. Efekty nic moc, Cage válí jak za časů Con Air, ale to je tak všechno. Jako romantická slaďárna pro večer strávený s drahou polovičkou ideální, ale jako akční nářez s trochou sci-fi to zrovna moc nevyznělo. 65%

G. I. Joe (2009)

Ano, je to neskutečně blbé, ano je to scénáristicky naprosto tupé a zhovadilostí se zde objevuje více než dost, ale uplně nejhorší na tom je, že jsem se královsky bavil. A to po celou dobu filmu, což se mi třeba u konkurečního (i když vlastně od jednoho studia) rádobyskvěléhoapřemachrovaného kousku Transformers 2 nestalo. Je to opravdu moc špatný film, až je geniálně skvělý. Proto pokud si chcete užít nic než popkornovou zábavu, totálně, ale skutečně totálně vypnout mozek (raději ho nechte doma), vychutnat si spoustu výbuchů, mraky efektů a tuny hlášek, jděte na G.I. Joe, ze kterých budete mít radost. Výbuchy smíchu jsem měl dva - první hláška: ŘÍKEJTE MI KOMANDÉR a druhá hláška: McCane (ten záporák) je Skot, takže to letadlo poslouchá příkazy v keltštině. :-D Dokonaléé, já chci ještěéé. P.S. Pařížané si asi oblíbili Pilsner Urquell :) P.P.S. Spolu se Star Trekem a Drag Me To Hell zatím nejlepší kousky letošního roku! UPDATE: Zvyšuji hodnocení na pět hvězd. Tohle je prostě jízda na kterou musíte jít!

Ruská ruleta (1994) (pořad)

Některé scénky byly doslova a do písmene genialita sama. Třeba Věcná s Vaškem Klausů, nebo Moucha, při nich pokaždý umírám smíchy. Ale postupně autorům docházela originalita a nápady a začali recyklovat a dostávat se do čím dál větší trapnosti. Nicméně zezačátku nemám výhrad.

Syn pláže (2000) (seriál)

Docela drsná parodie na megaúspěšný seriál Pobřežní hlídka. B.J. Nevím, jestli to je ale můj šálek kávy.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Velkým plusem třetího dílu je, že se nepotvrdil klesající trend pokračování. Úsvit dinosaurů se pohybuje někde na pomezí druhého a prvního dílu, který pro mě stále hraje prim. Možná lehce zklame právě Scrat, o jehož herecký prostor se dělí s veverkou Scrattie. A to je krapet škoda. Buck mě taktéž trošku štval, ale v originále s nadabovaným Peggem byl k sežrání.A nejlepší scéna? Samozřejmě helium, to jsem se dusil smíchy. Co dodat, Doba ledová 3 nezklame velkého natož pak malého diváka a úsměv na tváři vyloudí poměrně často.. a to je příjemným pozitivem. 70%

Konec velkých prázdnin (1996) (seriál)

Relativně podařený seriál. Nicméně některé "příběhy" působí spíše směšně a občas mě donutí se zeptat, jestli to tak skutečně v Rakousku tehdy vypadalo.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Na české poměry velmi podařený film, který nám dává možnost nahlednout do nacistického projektu Lebensborn. Podařené dílo, které však chvílemi ztrácí dech. Nicméně mě se velmi líbilo!

Pařba ve Vegas (2009)

Neobyčejná komedie o dni poté. Tygr, slepice, mimino ve skříni, Mike Tyson, teplej číňan a tak bych mohl pokračovat donekonečna. Spolu se Zack a Miri točí porno nejlepší komedie roku! P.S. U závěrečných titulků jsem si málem ucvrnknul do trenek.