Terminátor (1984)

Co dokáže Cameron udělat za 6mil dolarů? Kult Terminátora, bez kterého si nedovedem představit dnešní svět a Arnolda, pro kterého Termouš znamenal životní roli. Ovšem pro mě prim stále hraje druhý díl...

Návrat do budoucnosti III (1990)

Sice trošku parodie na westerny všeho druhu, ale ujetost a šílenost to neztrácí ani na vteřinu. Rozhodně důstojné uzavření téhle podařené šílené trilogie.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Scény v budoucnosti jsou asi nejlepší. Tenhle díl se mi líbil z trilogie vždy nejvíce.

Návrat do budoucnosti (1985)

Geniální začátek geniální trilogie, která je občas plná neuvěřitelných technoblábolů, a neuvěřitelných scén. Úžasně šouplý Christopher Lloyd, klukovský Fox, no prostě jedním slovem skvělé!!!

Matrix (1999)

Kult.Nic jiného. Tenhle film je bez nadsázky přelomovým snímkem, který žánr posunul o notný kus někam jinam. Pamatuji si, že jsem děj pochopil až po třetím shlédnutí. A stále mě z něho mrazí. Miluju Matrix. Tenhle film patří navždy do mé TOP 5

Forrest Gump (1994)

Životní role jako stvořená pro Toma Hankse. Mistrovsky natočený příběh o chlapci, kterému příroda inteligenci zrovna nenadělila, ale štěstí toho má zatraceně dost. Zajímavé je, že ve filmu se objevuje (krom zcela nepokrytě viditelných) i celá řada skrytých odkazů a parafrází na americkou kulturu, kterou prostý středoevropan ani nedokáže v kontextu filmu vyčíst, nato pochopit... Film, který v téhle uspěchané době dokáže pohladit na duši a člověk pak po skončení filmu jenom nerad odlepuje oči od obrazovky. Jasných 100%

Truman Show (1998)

EDIT: Po čase jsem Trumana opět shlédnul a při několika scénách zase mrazilo. Naprosto geniální snímek, který právem řadím do svých TOP 5 nejvíc filmů mého života... Jima Carreyho upřímně nesnáším. Jakýkoliv film s ním absolutně bojkotuju...Ale tohle, tohle je dámy a pánové film s velkým F, kde mi Carrey vůbec nevadí.Ba naopak. Dokazuje, že i dramatická role mu sedne na výbornou. Sice se občas neovládne a tu a tam pronikne jeho šklebící část, ale ta druhá část, která dokazuje, že Carrey může být i skvělý herec, je silnější. Pamatuji si, jak jsme s kamarády (lehce po pár pivech) řešili, jestli to náhodou není pravda a na někoho z nás to nehrajeme. Film, který dovede každému vštípit otázku: "A co když je to pravda? Co když i já v něčem takovém vystupuji? " Rozhodně jeden z nejsilnějších filmových zážitků... 100%