To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Nic nového pod sluncem. Vlastně taková klasická detektivka, ale tentokrát v retro hávu s nádechem tajemna. Fajnový Macháček a Cina a skvělá kamera. Jinak poněkud nuda.

V letu (2024)

Zív film, ale naštěstí to neni moc dlouhý a docela to rychle odsýpá. Herecky nudný, Reno tragickej, Worthington brutálně zestárnul a ani ta režie v podání Garyho Graye nemá ten švih jako v jeho starších akčňákách. Digitálně to zase místama dost bolí a prostě standardní netflix produkce posledních let. 45%

Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Kosmická krávovina v malym vesmíru. Digitálně to bolí až na půdu, chvílema si to neví co si samo se sebou počít, ale ve výsledku je tam naprosto luxusní Majors, který si krade každou scénu pro sebe, a který ukazuje, jak začnou vypadat mnohokosmíry. Překvapivě jsem nebyl vůbec uražený, naopak jsem se místy docela dobře bavil a ty dvě hodinky utekly vlastně docela rychle. Jinak samozřejmě jedna z těch podprůměrných Marvelovek, která ukazuje, jak Fáze 4 vlastně nemá vypadat. 55%

Barbie (2023)

Skutečně silný dojem zanechá až fakt konec, kdy se z Barbie stává Barbara. Tam je to pro všechny holky 5+ emočně hodně silný. Ty, které zrovna menstruují nebo čekají baby, ty budou na sto pro řvát jak želvy. Pro chlapy je to místy poněkud ujetá zábava, kterou ale táhne nahoru naprosto geniální Gosling, který jestli nedostane Oscara, tak už nevim kdo. Robbie je fajn, ale na Kena doopravdy nemá. Mnoho narážek na současný svět, spousta ujetých příhod, vtipný hudební doprovod a nakonec taneční číslo s Kenama. Jak řikám, nejsem žena, nemenstruuji ani nečekám baby, takže jsem se občas fakt od srdce zasmál, občas si zívnul, občas pozdvihl obočí na bizarností některých scén, ale ve výsledku jsem se docela bavil. 65%

Bod obnovy (2023)

Banální ukecaná detektivka z nedělní ČT ve vizuálně vypulírovaném světě, kde máte chvílemi pocit, že se koukáte na prvotřídní AAA Hollywood. Zajímavá Mohylová, skvělý Hádek i občas přehrávající Neužil. 65%

Bratři (2023)

Řemeslně velmi na výši. Zhruba kolem poloviny jsem ale naprosto nechápal podivně se objevující a opět mizející postavy. Tady mi to přišlo až příliš podivný. Útěková část vyzobává survival thrillery. Ať už si o Mašínech myslíme cokoliv, je fajn, že silné téma dostalo důstojného zobrazení. Na výskot to ale bohužel ani zdaleka není. 75%

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

Ze řetězu utržená Salma Hayek, která hrající sebe sama válí. No, i když teda vlastně koho hraje? Annie Murphy? Meta šílenost

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 8 (2023) (epizoda)

Jsem smutnej. Tohle po předchozím totálním zabijákovi působí značně nedotaženě a navíc končí obřím cliffhangerem. Přímo se nabízí pokračování... Jenže, dostane Prušinovský šanci?