Na okraji pouště (2015)

Film o ničem, zbytečný, slátanina a ani nevim, proč jsem se na něj vydržela dívat do konce. Možná, kdybych požila psychotropní látku, tak bych mluvila jinak :-). Ne, nezachránil to ani hlavní hrdina, který byl fešák, ale tvářil se celý film stejně blbě.

Sněhulák (2017)

Na film jsem se těšila, ikdyž jsem četla docela negativní recenzi. Četla jsem jinou detektivku od Nesba a viděla jsem Lovce hlav, což byla úžasná detektivka. No asi tak........když už jdu na něco do kina, snažím si to užít, ikdyž to není pravý ořechový. Tak jsem byla napnutá, chvílema se mi tajil dech, jednou jsme vykřikla na celý sál, ano tohle fungovalo.....ale trošku jsem měla chaos v postavách, hlavně jménech (norských), nějaký díry v ději tam byly, a už tak v půli filmu jsem věděla, kdo je vrah. Uhodnu to většinou ve všech detektivkách, tak jsem překvapená na konci nebyla :-). Přítomnost sněhu, ledu byla osvěžující a zároveň temná, herci dobrý, byla jsme špatná z V. Kilmera, protože se mi vždycky líbil jako chlap a nějak nám zestárnul a podepsala se na něm i nemoc (to nic nemění na jeho her. výkonu). Takže jo, nakonec, ty tři hvězdy dám.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nedávno tento film opakovali na ČT2. Náhodou jsem si ho zapnula a hned jsem zajásala, protože jsem se na něj s ohromnou radostí podívala už po......ani nevím pokolikáté. Hltala jsem každý okamžik filmu, dialogy, Morgana Freemana, kterýho prostě miluju a vůbec, celičký film jsem si opět vychutnala. Dojemný konec se neobešel bez mých slz.

Saulův syn (2015)

Mám ráda válečné filmy, i koncentračních táborů. Můj prim vede film Šedá zóna - to je mazec. Saulův syn byl pro mě jiný a to hlavně z důvodu už samotného natočení jakoby třetí osobou. Vadili mi rozmazané záběry, mě to zkrátka rušilo. Ale trošku jsem se ztrácela chvílema i v postavách. Atmosféra byla hustá, zkličující, , ale pro mě jsou důležité i detaily, a tady jsem měla pocit, že si musim nasadit brejle, protože jsem viděla rozmazaně, a zase jsem u tý kamery.

Anděl Páně 2 (2016)

Dlouho jsem to odkládala, až tuto neděli jsem si pustila tuto pohádku. Moc jsem se těšila........no.....herci úžasní, myslím anděla a čerta, nicméně, měla jsem pocit, že koukám na studiovou pohádku v neděli poo.......Přišla mi málo výpravná, chtěla bych vidět víc zasněžené přírody, víc pohádkovosti. Městské uličky byly samozřejmě kouzelné, bavily mě hlášky, slovní provokování 2 hl. postav, ale myslím, že pro malé děti to moc není, asi tomu nemůžou tolik rozumnět. A nezdálo se mi to, že v samém závěru jsem zahlédla v nebi p. Horáčka - našeho kandidáta na prezidenta? No to jsem se musela smát. Ale tak v té době se to ještě nevědělo a možná, že přispěl troškou do mlýna nějakým textem k písni???

Po strništi bos (2017)

Mně se to líbilo. Odpočinula jsem si od těch rádoby scifi thrillerů, technicky a počítačově přeumělkovaných filmů o h......(den před jsem shlédla posledního vetřelce - děs běs). Asi jsem nostalgická, starší ročník- ikdyž zas tak až ne, ale miluju filmy, obyčejné filmy o životě, vztazích mezi lidmi, příběhy protkané obrazy hezké přírody atd. Neříkám, že by tento film měl nějaký silný příběh, neměl, ale to nevadí. Jedná se o vzpomínky na dětství, ikdyž v nelehké době, nasávání venkovské atmosféry, poznávání tamního života a pozorování toho všeho okolo. Střípky z dětství, poskládané do jakéhosi příběhu.....a také bylo na divákovi zapojit svou fantazii a nějaké věci si asi domyslet po svém............mám ráda O. Vetchého, T. Voříškovou, Kaisera i H. Čermáka. A děti ve filmu byli dobří vč. hl. hrdiny.

Nedotknutelní (2011)

Na doporučení mé postižené neteře jsem si film pustila a byla jsem nadšená. Dojemný, vtipný, chvilkami smutný, ale vcelku optimistický film. Mně bavil, dobrý scénář, hezký konec, moc povedený francouzský film. No amíci chystají jejich remake, tk to nevim nevim.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Velké zklamání, tušila jsem to, ale koukla se na to. Samuel L. Jackson koukám taky vezme už každou roli, co mu nabídnou. Slátanina, občas mi cukaly koutky a když to skončilo, s radostí jsem to smazala z PC.

Všechno nebo nic (2017)

Příjemné překvapení, oddychovka - mně se to líbilo. Určitě víc než Bezva ženská na krku, tam to ani Ondra Vetchý nezachránil......... Přišlo mi to vtipné a ještě jsem vomastila voko, protože bylo na co koukat, myslím tím zahraniční herce, neokoukané charismatické fešáky.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Šílenýho Maxe s Gibsonem jsem kdysi viděla na videu, moc si to nepamatuju, na tento film jsem šla jen tak, neměla jsem co dělat. To co jsem na plátně uviděla - seděla jsem s otevřenou pusou a nechápala, co se to děje. Úplně mě to vtáhlo do děje, nevěděla jsem ani že jsem v kině, prostě jsem byla jedním z těch magorů, co se tam proháněli v těch strojích.....hudba super, akce, zběsilá jízda, nenechali mě vydechnout a ten na tu kytaru - no co to je? Smála jsem se a prostě jsem to žrala. Mělo to i děj, jo, když film skončil, bylo mi to líto, protože bych ráda v té jízdě pokračovala..........