Kiss Kiss Bang Bang (2005)

"Víš co najdeš ve slovníku pod slovem 'idiot'?" "Svou fotku?" "Ne! Definici slova idot, co na tebe sedí" Název to vystihuje přesně - chvíli (skoro) kiss kiss a pak hned bang bang! Čekala jsem od toho trochu víc, ačkoliv Robert Downey jr. opět nezklamal. Je to ujeté, možná trochu přeplácané a s něuvěřitelným tempem. Tak trošku "Big Lebowski" s ukočírovanou absurditou. Ale neurazí. Dialogy chytré, dobře natočené, sympatická ústřední trojka (i když - Downey a Monaghan že měli být kdysi spolužáci? WTF?!). Výstupy Downey - Kilmer jsou však nezapomenutelné!

Austrálie (2008)

Luhrmann zbytku světu představuje drsnou krásu a a až trestuhodně neznámou část austrálské historie. Tento příběh vypráví prostřednictvím Hugh Jackmanna, který je sexy a drsný jako šmirglpapír a skrz extrémně protivnou a první 3/4 filmu přehrávající Nicole Kidman. Krásná hudba a ryzí romantika je jen kulisou pro historická fakta. Film se mi líbil, ale ten překotný začátek, ve kterém se člověk nemohl zorientovat, si mohl Luhrmann odpustit - v jeho Moulin Rouge to přeci jen fungovalo lépe.

Miluji tě k smrti (1990)

Pobavila jsem se, a to dost! Nezničitelný manžel, vypatlaní "vrahouni"... až to budou dávat zase, ráda se podívám.

Duch (1990)

Neobvyklý romantický příběh, který je dnes už klasikou. Vyděla jsem ho už mnohokrát a ještě mě neomrzel.

Superbad (2007)

Nemám ráda sprosté komedie a už vůbec nic jako prcičky, ale tohle bylo prostě úžasné! Fakt jsem nečekala, že to bude tak vtipné a zároveň tak uvěřitelné. Je to snad první americký film, ve kterém středoškoláky (v USA to znamená max. 17 let) nehrajou 25letí chlapi s kotletama a ženské po faceliftu, nebo na to aspoň nevypadají (viz Jonah Hill). P.S. McLOVIN RULEZ!

Pocahontas (1995)

Možná ze sentimentu (plakát k filmu jsem měla na dveřích od pokojíčku několik let), možná proto, že je to prostě krásný film.

Propast (1989)

Zajímavost: že ponorky ve filmu vypadají realisticky? Přitom se však v době natáčení při reálných hlubinných výzkumech podobné ponorky vůbec nepoužívali! Cameron pracoval na rekvizitách s odborníky na fyziku a sám si bral hodiny fyziky na univerzitě - věděli tedy, že obrovský tlak dokáže vydržet je těleso kulového tvaru. O pár let později, při natáčení Titanicu Cameron vrak lodi zkoumal v opravdu velmi podobné ponorce. Takřka identické se používájí při dnešních podmořských výzkumech.

Vojákova dívka (2003) (TV film)

Úžasný film! Hlavně oceňuji fakt, že tentokrát tu jsou travestiti/trasexuálové jako normální lidi a ne jako zmalované karikatury hvězd. Je to film o lidských touhách a pokrytectví s velice silným a tragickým příběhem. Jak velký je to film, tak velké ve vás zanechá emoce.

Travička zelená (2008)

"Jestli budeš hajzl, vrátíš se sem jako šváb, nebo červ, nebo anální kulička" Velice, velice uvěřitelné zhulenství a ještě uvěřitelnější sjeté dialogy (vím, o čem mluvím). Na konci vyjde najevo, že všichni obsazení herci jsou terminátoři (jak si jinak vysvětlit, že někdo přežije 7 výstřelů do břicha a hrudi a výbuch?!).