Star Wars: Klonové války - Together Again (2020) (epizoda)

Sestra punkerky s otřesnými účesy či co jsou vyřešeny. Bavilo, nenudil jsem se ale už jich bylo fakt dosti. 1 je blbá a ta druhá pitomá. Ale starší má pravdu v jedné věci, Jediové jsou na pytel a neplatí za škody, které způsobí. Něco jako, kdo pak zodpovídá za škody všech těch superhrdinů z DC a Marvelu. Ano, když vám někdo sejme rodiče (byť neúmyslně) a vše co řekne je jen...blablabla, síla je s vámi apod., tak to úplně chápu, zase. P.s. Ahsoka je fakt naivní. To jsem tedy netušil. Ona asi neví, že Koření přece musí proudit! Checht. Herbert by jí to vysvětlil.

Okna vesmíru dokořán (1981) (pořad)

Tohle prostě nemělo chybu! Bylo by sice zajímavé, to srovnávati, pokud bych to po1. viděl v dospělosti, ale to už je dnes fuk. Absolutní základ pro lásku (dnes už tak moc ne) k vesmíru apod. a seznámení se s tvorbou MISTRa Saudka. Tomu říkám reklama!!! To by dnes ty tupé hlavy z jakékoli tv stanice, nenapadlo, ani za 10000 let.

Xtro (1982)

Tak mám za sebou 2 nejšílenější porody o kterých vím. Zde a v Trierově Riget. Hl.představitel je typická britská držka a je prostě ohromují, že tohle vzniklo zrovna v Británii. Rozhodně bych po tomto filmu, nechtěl a nedovolil, aby má případná partnerka, byla těhotná. Ať by to bylo se mnou, či s ufounem.;-) Doporučuji tento film párům, kteří jsou v očekávání.:))) Fascinuje mě ten děj. Tohle se jen tak nevidí. Čím myslel autor, mi navždy, zůstane záhadou. A taky to festivalové ocenění. Oceňuji závěrečných 5min. Jen nechápu, když už tedy sex s ufounem, tak pěkně po našom, a ne plodnicí přilepenou na obličej! Autor nám tu vymyslel řadu nechutností, ale nemá koule jíti až na 100%. Pche. A totálně debilní je to, že na ten epes konec, nic nenavazuje. To, že to má ještě 2 pokr. je vám k ničemu, páč krom záhadného názvu (který se btw NIKDY NIKDE, nevysvětlí), nemá tato ´´trilogie´´ nic společného, což se dovíte z ostatních komentářů. A to si prosím vemte, že ten magor, opravdu chystá další Xtro! Ve kterém nám jistě už konečně vysvětlí, proč se to tak jmenuje. To mě totiž na této sérii, zajímá dodnes nejvíc. A vlastně je to jediná věc, co mě na tom zajímá.

Fire (Pozar) (2020)

Prostě Lynch. ;-) Ovšem tentokráte zajímavější, než některé jiné jeho minifilmy. Vyjma -Co udělal Jack- samozřejmě. Zajímavá hudební složka. Obyčejně na tyto orchestrální experimenty moc nejsem (vím o někom, kdo ano), ale v Lynchovi je i tato věc, tak nějak jiná. A pro mě, zdá se...přijatelnější, než u jiných režisérů. A ano, čb styl prostě Lynchovi sedí. Červíka (či co) někdo na jutub, vtipně přirovnal k dítěti v Mazací Hlavě. A proč ne? :) Pro mě je to jednoznačně hl. star celého filmíku. Já sám jsem to tam přirovnal k autorově vlastní mysli.

Mlčení jehňátek (1991)

Geniální záležitost. Snad ještě lepší, než předloha. 8min. dohromady v celém filmu (věřte tomu nebo ne) výkon Hopkinse mu vynesl po právu. Oscara. Jediné, co bych tak ne zcela vyzdvihoval jest hudba, páč ost je na samostatný poslech, prakticky....neposlouchatelné. Proč? Inu, zcela zde absentuje alespoň nějaký main theme. Každá skladba je jiná. Ovšem, ve filmu to funguje. A ano, nejlepší je to v originále.

Dva z jednoho města (1983) (pořad)

Totálně mimózní záležitost, kterou jsem absolutně nechopil, včetně názvu. A ani si to z té doby, vůbec nepamatuji. V 80tkách byly trhlé a šílené věci, to bezesporu...ale tohle je už mimo veškeré hranice pochopitelnosti na té nejelementárnější úrovni. Gott v kožených kalhotech (obklopený davem cirkusáků, či podobných mimozemských entit) vypadl zřejmě právě z gay baru a vyhublý Dvořák, vypadá jako po 20 letech, těžkého žaláře. Ech. Ani nevím, proč dávám za 2. Snad z úcty? Jo...ale k čemu, nebo komu?

Vražda na večeři (1976)

Totální a neskutečná (byť velmi reálná ve smyslu, v jakém to myslím, hehe) bžunda, která jest tak nehorázně narvaná vtipy, hláškami a situačním a jiným humorem, který by jiným neumětelům (zvláště těm v 21.st.), stačil na 30 filmů. Je ovšem fakt, že právě proto, když máte tolik narvanou komediální 90minutovku, tak to organismus a fyzicky se opravdu nedá smáti (pokud nechcete zemřít) hodinu a půl, nevydrží. Proto mysl po asi hodině, poněkud otupí, a tak považuji (jsem si jist, že je to má vina, nikoli filmu) závěrečnou půlhodinku, za trochu slabší, než (dejme tomu) 1. pol. Ale toho Sherlocka Holmese tam dáti měli. Když jsem to viďál po 1., celý film jsem hartusil, že tam není. No, on tam je. Tu scénu máte na jutubku a ne ve filmu. Krutibrko! To ho tam fakt nemohli dáti, když tam je tak minutu a ještě na konci???? I když je z jiného století;-) Přesvědčte se sami: https://www.youtube.com/watch?v=7vAwH2VEyeg bohužel, bez cz.:(

Star Trek: Do temnoty (2013)

Kulervoucí nářez (z velké části díky Sherlockovi) s geniálním Harrison theme. Tento film má ještě jednu přidanou hodnotu a sice tu, že po jeho shlédnutí, dostanu v 90% chuť na TOSku a to je něco, co zcela u 1 a 3, chybí. Special quest star...můj milášek, Peter Weller v pro něj netypické záporné roli. A pěkňoučká Alice Eva s totál 60tkovým ůčesem, a pěkným spodním prádlem (ftypná a zároveň absolutně nesmyslná scéna) takže jsem pak byl velmi rozčilen, že nebyla v následném filmu a ani se nikdo neobtěžoval nám sděliti, kam se poděla. Já vím, když se tohlencto stane, může za to čaroděj. To vím od Lucy Lawlessové.:-DDD

Star Trek X: Nemesis (2002)

Finále s Picardovou posádkou, kde jsou konečně!!! pořádní Romulané a ne furt ti Klingoni. Toto, trvalo. Velmi temné (na ST) a dosti povedené i přes tu chabou Bairdovu režii. Pořád mě dodnes fascinuje, že když někdo dělá u filmu a je třeba původně střihač, tak si po letech myslí, že umí tu nejvíce odpovědnou funkci. Neskutečná ega. P.s. Marina Sirtis aka poradkyně Troi má fakt koule, když před pár lety prohlásila veřejně! že režisér Nemesis je idiot. Nekecám. Úvodní vizuální nájezd a sequence v romulanském senátu je pro mě samoz. vrcholem. Pokud nepočítám, kulervoucí bitku (vedle které je bitva v mlhovině Mutara v ST II, jen ´´chudý´´ příbuzný) a se svou stopáží se řadí k nejdelším kosmickým bitkám ze všech ST filmů, myšleno I-X. 1. významná role, dnes už parádního Toma Hardyho. P.s. B-4 je na nic a působí spíše směšně, než co jiného. V takovémto intergalaktózním thrilleru, je jak pěst na oko. Zřejmě projev ega Spinnera (též spoluautor námětu) páč mu nestačilo, že je v TNG filmech skoro vždy hl. postavou. Tak zde pro jistotu rovnou...2x. Goldsmith opět nezklamal, jen mi příjde, že do toho nedal 100% I tak je ovšem score, rozhodně...nadprůměrné.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Souhlasím s tím, že tento film, velmi a silně (což mi nevadí) připomíná nějaký ten dvoudíl z TNG a působí (opět, nevadí) docela televizně. Možná, až poněkud levně na kinofilm. ST V, by mohl vyprávěti, heh. V podstatě volné pokr. 4.dílu, 3.s., ´´Kdo pozoruje pozorovatele´´. Ne, že by Goldsmithova hudba nebyla v předchozím filmu nadprůměrná, ale já mnohem více žeru ost ze ST IX. Pěkných 3,5. Kryton to vystihl.