Senzační Spider-Man (2008) (seriál)

Když zkousnete zpočátku poněkud šokézní vizuál s těmi naštípnutými nosy a děsivě prázdnými kukadly, tak budete po zásluze potrestáni a Spider konzervy jako já, kteří skončily s pavoukem v éře 80tek a dál už nešly (přesto alespoň z povzdálí sledovaly po očku co se s tím hmyzákem děje v comicsech), odměněny. Páč zde se nějakým zázrakem podařilo fachmanům, kteří stojí za 2 THE BEST X men TAS vůbec, vytvořiti přesnou kopii atmosphéry Spider-mana (včetně spousty perfektních fórků a hlášek u kterých jsem se fakt řezal/řežu smíchy, viz např. pan papoušek v hořícím domě) od Stana Leeho (to se 90tkové TAS, přestože adaptuje konkrétní příběhy z 60.-70.let, tedy tu éru, kteru považuji za nejlepší vůbec, i přes své quality nepodařilo) a dáti to do ´´současnosi´´ a nebylo přitom potřeba žádných laserů střílejících z tanků US army či policejních pistolí. Perfektní úvodní znělka, kterou jsem zpočátku nesnášel, pak (jak se to tak stává) si ji zamiloval a tímto se tato TASka stává asi jediným případem, kdy ji nikdy nepřetáčím. Ironií je i to, že díky předčasnému ukončení, je to jeden z mála př., kdy zde nestačí zemříti Gwen Stacyová (kterou pěkně mluví ta mladší holčina z Lost in Space 1998 a jejího otce nesmrtelný Kurgan aka Clancy Brown), heh. Greg Wiseman (má vskutku trefné příjmení) doufal v 5 sérií. No, uvidíme. v souč. prý probíhá velká fanouškovská kampaň za pokr. a když se stala i ZSJL, tak proč ne i toto?;-) Absolutními vrcholy ( i když je jich zde vícero) jsou díly s Venomen, který pochopitelně v 60-70 ještě nebyl.:) Dokonce jest tu i scéna, která kopíruje asi jedinou TOP sequenci ze S-M 3, ale zde jde ještě dál. Osbornovi mají ten svůj kultovní účes, Peter je absolutně ok, teta May není naštěstí (tak je to taky v 21.st.) vystresovaná chudinka nad hrobem, Gwen (i přes ten celkový vzhled, ugh) je bezchybná a Spíďa zde má pavučiny v podpaží;-) Zaporáci jsou kouzelní, včetně poněkud uťáplého dr.Octopuse. Je zde akce, napětí a romantika (co je např. vytýkáno Amazing Spider-Man 2), tedy TO, co já považuji za esenciální soli (copyright Ch.D.Ward) přátelského kluka za sousedství. Chceme 3.s. Ale ne, že odděláte Gwen. Nechte ji na pokoji. Když už, tak raději Mary Jane. I když tahle zdejší verze je zatím nejsympatičtější vůbec. P.s. proč je z toho milostný dopis? Nu, když jsem to viďál po1. , kroutil jsem hlavou, co to WTF je? A když jsem tomu dal šanci.... zbytek je historie, jak se říká. Když chci viděti parádního Pavouka (a nechci se dívat na Tarantulu z 50tek, haha) tak tohle nahazuji jako 1. Na 2.místě mám tu výbornou cgi  13.dílnou TAS verzi z 2003 a 3.místo okupuje samoz. TAS z 90tek. A za největší bizarr považuji fakt, že 1.s. běžela na CW. Ano. Na TOM CW. To je jako by MCU filmy produkovali WB s New Line Cinema, hahahaha.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série) odpad!

Další dojebaná a totálně zesraná parádní klasická předloha. Napřed to naplno schytala Jacksonová a teď James.:-/ Když jsem dal předchozí sérii 1, tak tady už to jede na plný odpad. Kdysi výborný Neflix a pro mne záruka, valí už nějaký ten čásek do wc. A rozebírati tu nesmyslnou a nepochopitelnou debilitu nejhoršího rež. hororů současnosti, pojmenovat to opět Haunting, na to už fak(t) nemám energii. Zde zmiňovanou LGBT agitku v posl. díle jsem ani nepostřehl, páč už min. v pol. jsem nevnímal, co, kdo, kde a proč. Tohle bych přirovnal k ráně do varlat v 15ti a následné půlnoční operaci, kdy jsem zcela otupělý nepředstavitelnou (kdo tohle nezažil, neví) 6 h agonií (uklidňující injekce byla totálně k ničemu), už nevnímal, co se vůbec děje. Cílová skupina budou zřejmě fandové Slunečné apod. Pro hororáře...ruce pryč. Pokud bych na to měl finance, osobně bych jel do USA a Flanaganovi uřízl péro. Rezavým nožem.

Jak zajíc přelstil líného hajného (1985) (seriál)

Ten svině zajíc, co tomu horárovi pořád kradl ty hlávky zelí, toho bych s chutí oddělal.  Nesnášel jsem ho už jako klučina. Snad jediný ryze slovenský (tedy pro mne nikoli československý) večerníček, co si tak pamatuji. A ještě ten jeho úchylný smích. Na pekáč s ním! Asi nejftypnější koment Le_Chuck.

Gorillaz: Clint Eastwood (2001) (hudební videoklip)

Opice na hřbitově. Jen by mě silně zajímalo, zda to někdy viděl Clint Eastwood:))) Každopádně silný počátek projektu Damona Albarna, kteréhožto všickni známe z Blur, a který zabodoval spolu s Míšou Nymanem s ost k Ravenous.;-)

Gorillaz - Dare (2005) (hudební videoklip)

Ta hlova je dosti bizarr. Jinak, tohle jistě nepatří k jejich vrcholům.

Dům voskových figurín (2005)

Tak jsem nakonec podlehl místním odpadům apod. plivancům, abych opět zjistil, že co se líbí v 90% mě, nelíbí se většině. Co se týče hororů 21.st. obecně. A dobře jsem udělal. Nu, byl tu i vliv v podobě shlédnutí předchozí miloušké a totálně nehororové verze z r.1953. Ale srovnání se opravdu vyhnu, neb tyto 2 filmy jsou nesrovnatelně každý někde jinde. Byť všechny 3 verze jsou dle stejného zdrojového kódu od Karla S. Beldena. Já si tento film osobně překřtil na Texaský Massakr, ale z wosku.;-) Ten vliv řetězové frančízy mi nikdo nevymluví. Musím přesto souhlasiti v podstatě se všemi, co píší o 1.pol. ale aspoň na poprvé ji viděti musíte, to se holt nedá nic dělat. Abych netrhal partu (hahaha) tak též zmíním Paříž v Hiltonu, ale nevím, proč o ní tady všichni furt zavile píší? Já bych si ji v celkovém ději snad ani nevšiml. Ale má to holka v dnešní BLR Americe dost dobrý, páč se zde tahá s blakmenem (který zde ještě v té době mohl zakalit a taky to udělá) a to je dnes velmi chvályhodné, aaaano. Ovšem je prdel, že má stejně blbý výraz, ať s drsně probodnutou hlavou, nebo ne. Fascinujcí. Za to Eliška Cuthbertová mi zde opět připoměla, že jako filmová Kara Zor-El by byla před těmi 16 lety, dokonalá, samoz. až po odbarvení na blond:)  (ještě Katheryn Winnick i když ta zde nehraje) a já se tak přistihl, že většinu filmu jsem se na ni díval jako na Supergirl v utajení, checht. Jo už z toho blbnu. Dobře mi tak. Sam Winchester si zde ´´odskočil´´ od svého tv s., což ještě učinil o 4 roky později v Pátku 13th. A pak samoz. vícekráte. A to, co se mu v onom městečku na dlani (a to tedy má atmosféru a koncepci, včetně hl. herce což jest samotný Dům Woskových Figurín+děsivá stará žena, odhrnující záclonu, palce nahoru) pak stane....jo, nářez. To jsem sebou i několikráte cuknul, což je uprostřed dne, dosti výrazné u hororu. Jen škoda, těch prvních asi 45min.  což mi připomíná, že souhlasím i s tou přetáhlou délkou. Jako 90min. by to byl ještě hustější nářez, na který bychom pak nemuseli čekati skoro hodinu. Drsný brácha, co parádně zmasil toho falešně milého hajzla 1.třídy aka bratr no.1, byl ok. Zbytek, jen křoví. Klasika. Vyzdvihnu ještě to, jak vizuálně poeticky skončili oba bratři a vysvětlení, jak to, že si nikdo nevšiml, že je samotné Ambrose jaksi odříznuté od světa. Kterýžto podobný prvek mě iritoval už v Kukuřičných Dětech. A potutelné zjištění o SPOILER! dalším bratrovi, bylo vskutku velmi černohumorně podané. Jak bych to asi napsal i já.;-) A special quest star...hromada rozkládajících se lesních zvířat, což bylo zrovna před obědem, fakt eeeeeew! Silné 3.5  Co mě ale šokovalo možná více jak celý děj, byl fakt, že 1 z producentů jest Robert Zemeckis. To je síla. A to je vše. Čus. Jdu si uplácati něco z wosku.

Vřískot 2 (1997)

Po 20 letech jsem si to v rámci vzpomínání, splašil na zkouknutí a musím prohlásiti, že to stále výborně funguje a dokazuje mi to, že 2 a 4 jsou the best. Byť 4 stále jasně vede. Ale i 2 je pořád na vysoké úrovni a ne, nedíval jsem se na to kvůli nostalgii apod. Ale i proto, že jsem úplně zapoměl vraha/vrahy, díky čemuž bylo opětovné odhalení, hl. toho zásadního z nich, překvapivé. Což nikterak nesnižuje celkovou qualitu filmu. Opět jsem miloval společné scény Deweyho a Gale a vzpoměl si, že díky tomuto filmu (který jsme s kdysi s kamarádem z učňáku, tenkráte viděli tak trochu omylem, neb jsme původně šli na něco jiného, ale už nevím na co) jsem začal pravidelně sledovati jistý sitcom s Courteney Coxovou, který v té době, u nás v podstatě začínal a ještě nikdo netušil, co to bude za šlágr.;-) Při zpětné znalosti několika herců, jsem s potutelným úsměfem odškrtával Quinna Malloryho ze Sliders, Petea Moorea z Dreamcatcher či Brendu Batesovou, která bude o rok později krásně šílená v Urban Legend.;) A i po těch letech mi vadí smrt velkého sympaťáka a filmového maniaka Randyho. A za ty debilní kecy té uvědomělé  černošky co čte Cosmopolitan v úvodu (její amant byl v poho) v podání Jady P.Smithové, byl ji oddělal velmi záhy i já. V podstatě 4.5

Batman a Superman (1997) (TV film)

Jde vlastně o trojdíl ze 2.s. Superman TAS. A já si už dávno pouštím z praktických důvodů raději tento sestřih, než ony 3 díly po sobě. K příběhu netřeba nic obšírně dodávati, neb je v podstatě dokonalý a jako hraný film s Reevem a Keatonem ( a samoz. s holohlavým Hackmanem a Nicholsonem) by to byl na 100% trhák. Jsou zde všichni velcí matadoři a stopující Joker s lascivně odhalenou nožkou, kterou natahuje do vozovky, mě bude strašiti ještě mnoho let.;-)))  ,,Swell, mr. L´´.

Barva z vesmíru (2019)

Za ost a za závěrečnou haluz s Lavinií u studny. Kvůli té scéně zřejmě vznikl celý film. Nejlepší komentář schizmo a zcela vyjimecne, verbal.