Christine (1983)

Skvělý Carpenter, dle skvělého Kinga. A navrch, se skvělou tradiční Carpenterovskou hudbou. Nejgeniálnější na tomto počinu je to, že i když je to adaptace Kinga, tak tento film je čistokrevnou Carpenterovkou a vůbec to nevadí. Bylo by ovšem velmi zajímavé, jak by vypadala tv verze (např.) od samotného autora. Něco jako Shining z 97. Jj, to ještě pan Král a Tesař, těžce váleli. Hudba 300% Geniální film...geniální kniha. Tož tak. P.s. ten debilní popisek od netflixu je fakt úlet.

Predátor 2 (1990)

Pro me absolutně geniální. Stejně,jako 1. Takové filmy se už dnes nedělají. :(

Vetřelec: Covenant (2017)

Po mdlých trajlerech,jsem nic nečekal a to bylo (jak se ukázalo),moudré rozhodnutí. Na rozdíl od Promethea u kterého jsem se 80% doby,nudil,tak u tohoto (dle mého) o něco lepšího pokr.,ani chvilku. Užil jsem si celý film a rozhodně mi,jak píše spousta lidí (nebo možná neomorphů),nepřišel úvod nějak extra sáhodlouhý. A rozhodně se těším na Awakening. Pozn. k datu 1.5.2020, který nejspíše nikdy nebude. A když, tak to myšák domrví, jako skoro všechno. P.s. též u mě zabodoval ost. To občasné použití Goldsmithových motivů (dokonce hl.motivu,který Scott odmítl a je tímto pouze na původním i pozdějších special edicích ost), je žůžo a skvěle funguje i dnes. Jak ostatně dokazuje i geniální hra Alien.isolation. Jsem zvědav, jaké to bude na podruhé.

Alenka v říši divů (1999) (TV film)

Jako Alenka-maniak hodnotím, tak jak hodnotím. Je to 2.nejdelší adaptace mé těžce oblíbené knihy. Tudíž hutná a komplexní. Pro někoho až nestravitelně dlouhá. To chápu. Obsazení je perfektní. Hudba taktéž. Pro ost maniaky (jako já) doporučuji. Scoréčko vynikne překvapivě lépe mimo film. Stejně tak vizuál, kterýžto jest od Dermota Powera, co navrhoval i Burtonovu verzi. V obou případech, zabodoval. Taktéž comicsový tvůrce, mj.Slaine a Soudce Dredd.

Alice (2009) (seriál)

Tato verze Blade Runnerovské Alenky od režiséra (pro mě) skvělé adaptace z r.1999,mi sedla. Pravda,2.díl je sice slabší, ale herci to celou dobu jistí. Asi by to hodnocení nebylo tak vysoké, pokud bych nebyl Alenka-maniak.

Něco z Alenky (1988)

Tento artový bonbónek,jsem sháněl marně 16 let. No,už je to 3roky doma. Za mě plný počet. P.s.jen jedna věc mi vadí,časté prostřihy na ústa Alenky. Ale to je jen drobný pupínek,na jinak dokonalé tváři. P.p.s. dostává mě,že sami britové,tuto dosti svéráznou verzi (díky ti Švankmajere!),znají a líbí se jim.

Alenka v říši divů (2010)

Jako velký fanda všeho,co se týká oné (dle knihy) 7 leté holčiny, která nechce jít mezi šílené lidi (na což má tedy pěknou smůlu) mám tento film v oblibě. Jsem si ale vědom, že na tomto počinu je nejlepší, vizuál a hudba. Po tomto Burtonově filmu, jsem také začal (ke svému překvapení), upřímně nesnášet, dnes už absolutně vyhořelého, J.Deppa. Škoda. Kéž by někdy vznikl film podle geniální hry Alenka:šílenství se vrací. To by byl sakra biják! A Rkový. Závěrečný song od Avril Lavigne je totál supr!