Monstrum (2008)

trápna somarina. 1* za moju obľúbenú Lizzy Caplan

Znamení (2002) odpad!

Shyamalan je čudák, to už potvrdil viackrát. Strašne hlúpy film. Že prečo - odporúčam si prečítať komentáre s hodnotením "odpad" :). Je jasné že Shya to myslel akosi metaforicky, "umelecky", ale na to sa ja kašlem a považujem to len za rádoby umenie ktoré ocenia najmä podobní ľudia ako Shya s "veľkou vierou a malým rozumom" :P, štndardne racionálnemu človeku je z tejto zlátaniny takmer nevoľno, bueeee

Svět podle Prota (2001)

super filmík, také ja rád, ale konkrétne autorova vízia že filozofia pozemšťanov trestania za zločiny v duchu oko za oko, je vo vesmíre u rôznych (zrejme skoro všetkých) mimozemských civilizácii považovaná za hlúpu, je dosť smiešna, bláznivo idealisticko naivná (pričom zrovna tresty všeobecne vo svete za vážne zločiny sa skôr prichyĺujú k miernym ako k prísnym, stačí si pospomínať...oko za oko bolo v minulých stáročiach). Ešte tam dokonca dačo splieta že Ježiš a Budha kázali niečo iné. No Ježiš áno, ale Budha žiadnu beztrestnosť nehlásal. Nehovoriac o tom že aj kresťansko-židovsko-moslimský Boh aj budhistický / hinduistický zákon karmy sú dosť nemilosrdné a prísne. Takže fakt stret s touto fantastickou infantilnou Brewerovou ideológiou bol pre mňa skoro až dych vyrážajúci :)) (v popise filmu neni že ide o komédiu)

Mama (2013)

pes môže po piatich rokoch čmuchať asi ho*no a nie stopu LOL. ............Dobré strašidlo, super strašidlo :) . Jeden z najpodarenejších hororov. PS: god bless CGI

Bez slitování (2006)

kórejsky roztomilý film :) (aj tragický atď). Scénka čítania básne bola dokonalá (v kontexte s históriou čítajúcej baby)

Vlk z Wall Street (2013)

tak pekne a mnohostranne poučný film :) (pre toho kto ešte nebol poučený doteraz, napr dôchodcovia platiaci multi predražené ceny za šmejdy na prezentačných akciách). Ináč súhlas s verbalom (aj keď ja tam morálny odkaz vidím - učí že nebyť taký dôverčivý. Neni to óda, len životopis) + J*A*S*M. Zaujímavé že nikto z podvedených nezobral pištol a nešiel to poriešiť ako sa to v amerike relatívne často stáva. (asi teda nie až tak často :) Mno, možno pôjdu teraz, po zhliadnutí tohto opusu :)) . Plus nemôžem tu nezopakovať tento roztomilý ftip: "-- I fucked her goddamn brains out... for eleven seconds...(LOL) -- to už si sa spravil :( ? -- hej :), aj ty? (LOOOL) Nie :( " (Margot Robbie bola ináč fakt frikin HOOT !! :)

Na život a na smrt (2013)

ja neviem, byť prekvapení pomaly idúcimi pastiermi s kozami čo majú dokonca zvonce a počuť ich kilometer dopredu?! Morons?! Ďalej, zajatých pastierov pustím (sú polhodinu od nepriateľa) a "ubytujem" sa neďaleko, lebo si chcem oddýchnuť a čakať na signál, a to na vynikajúcom mieste z ktorého sa dá ustúpiť do......... takmer priepasti LOL. Hmm, vysokotaktické. Ďalšie trápnosti tu spomínajú v komentoch iní, škoda drať klávesnicu :) Nechce sa veriť, že by toto malo byť podľa skutočnej udalosti. Až takí sprostí žiadni profesionáli nemôžu byť........................Ten film by si zaslúžil byť prepadákom a nie aby jeho zisky trojnásobne prekročili rozpočet. PS: si myslím že tento film je veľmi obľúbený medzi talibancami, normálne sa pri ňom dá vyžívať že akí su amíci blbci a ako dostávajú na frak (ako nikde inde :)) Berg musí byť skrytý konvertita moslim

Avengers Přísně Tajné: Black Widow a Punisher (2014)

hoho, tak začiatok tejto animovanej rozprávočky určite nie je vhodný pre malé deti, dosť brutálny masaker :) .1* dole za kresbu ktorá by mohla byť prepracovanejšia. Ináč na túto Čiernu vdovu sa mi lepšie dívalo ako na Scarletinu LOL

Vesmírný pirát Kapitán Harlock (2013)

to japonské klišé s Gaiou ma už riadne otravuje a aj ďalšie typické japonské patetickosti v príbehu (preto ma aj druhá hodka ktovieako nebavila), napriek týmto mínusom tomu ale aj tak dám 5*. Najlepší bol ten "papagáj" :)) A kozmická loď, tá bola fakt "atmosférická", jedna z najlepších všetkých čias.

Prohnilá země (2014)

viacero viac či menej charizmatických postáv sa tam vyskytlo, pre mňa naj bol Dillon. Aj vďaka tomu to malo celkom dobrú atmosféru.