• Krátkometrážní

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tento film jsem už viděl několikrát a po každém zhlédnutí mě okouzlil. Má právo být v mých oblíbených filmech. 8/10!!

Příběh kmotra (2013)

Jednoho dne mi jeden můj kamarád říkal: ,, Pusť si film Příběh kmotra. Je boží, kámo!" Dlouho jsem ho neposlechl. Protože jsem mu nevěřil. Tehdy mi v hlavě lítala myšlenka: ,, Český filmy nejsou dobrý jak americký(viz. Kmotr)" Tuto domněnku mi tento film vyvrátil. Tento snímek je taková ,,pohodová" česká gangsterka. Celý film jsem si popravdě užil. Příběh zde nebudu zmiňovat protože bych plýtval slovy. Stejně se na to podíváte( a mé oblíbené možná...) Zkrátka hodně dobrý filmový zážitek. Tento film bych mohl všem doporučit zhlédnout!!! Celkové moje hodnocení: 87% Hudba: 7/10 Režie: 8/10 Scénář: 7,6/10 Kamera: 6,9/10 Efekty: 9,5/10

La La Land (2016)

La La Land je překrásně vypadajícím muzikálovým filmem( Jako by jste to nevěděli...) , který vypráví příběh dvou lidí žijících ve velkoměstě Los Angeles. Jedna z těch lidí je ????(Zapoměl jsem jméno..) Holka, která chodí konkurzy. Ty jí moc nevycházejí. Druhý je ???( Ten samý problém jako v druhém řádku..) Chlap, který(No ,,který, která, které" se v tomto komentáři začínají nezdravě opakovat...)hrává na klavír po barech. Má rád Jazz. Když se ty dva spolu poznají....bude LÁSKA!!! Zbytek se dozvíte ve filmu.(Nebo na internetu vy *píp*) Tento muzikál kraluje krásnou hudbou a obsazením, kostýmy, kamerou.....Tento film vám mohu celým svým srdíčkem doporučit!!! Moje hodnocení: 92% Kamera: 10/10 Scénář: 9/10 Režie: 8/10 Efekty: 6,9/10 Obsazení: 10/10

Poslední skotský král (2006)

Příběh vypráví o malém doktorovi(Nicholas), který zrovna je po promoci. Vydává se pomáhat do Ugandy. Setká se s prezidentem.Ošetří mu ruku. Přizve ho do své rezidence Nejprve to vypadá v této africké krajině skvěle. Jenže se ukáže pravá tvář prezidenta Amina... Odletí Nicholas zpátky domů nebo skoná? Ukáže se, že je prezident Amin skrytý Homer Simpson? Spáchá doktůrek atentát? Přidá se Nicholas k rytířům Jedi nebo k Temné straně síly? Nebylo to už moc otázek? Není toho na vás dost? Mám přestat? Mám dobré otázky, že? Co bylo dneska k obědu, ha? No... to už trochu odbočuji. Film ode mě dostal čtyři hvězdy. A proč nedosáhl na plné hodnocení?(Jakoby už nebylo dost otázek :D) Cituji sám sebe: ,, Snímek ve mě ,,o fous" nezanechal žádné emoce." Tento film vám mohu s radostí doporučit!! Celkové moje hodnocení: 89% Hudba: 9/10 Efekty: 8/10 Scénář: 10/10 Režie: 8/10 Kamera: 7,6/10

Milionář z chatrče (2008)

Tento film vypráví o cestě Indického chlapečka životem k milionům rupií pomocí soutěže ,, Chcete být milionářem?" Měl to těžké se dostat do cíle a být tak se svojí milou Latinkou. Film hodně hraje na city. Velmi mě potěšilo ho zhlédnout ale podruhé to zrobit nemusím a nechci. Tento film vám doporučuji zhlédnout. Stojí za to.. Celkové moje hodnocení: 87% Hudba: 8/10 Kamera: 8/10 Obsazení: 8/10 Režie: 10/10 Efekty: 9/10

Krvavý diamant (2006)

Film vypráví o honbě za růžovím diamantem v Africe. Když probíhá občanská válka. Diamanty se pašují. A jeden černý pán schová ten růžový diamant do země a pak ho jsou s Leonardem DiCapriem hledat. Najdou ho? Má ten obyvatel Afriky( ten černoch...") dobrou paměť ? Budou mít cestou horečku? Zabloudí? Změknou? Potkají dinosaura nebo rytíře Jedi či člena Temné strany síly? Ve potřebné se dozvíte při zhlédnutí filmu KRVAVÝ DIAMANT. A to není vše!! Při tomto filmu se zabavíte, a to hodně, protože je ( jak by se řeklo pomocí nespisovné češtiny..) dobrej! Já ho tak moc chválím a nedal jsem tomu pět hvězd. No.. problém je v tom, že film mě nenutí se na něho podívat ještě jednou. Zatím stačilo. Tento bych doporučil těm, kteří mají rádi dobrodružné filmy!!!! Celkové moje hodnocení: 83% Kamera: 8/10 Obsazení:8/10 Scénář: 7/10 Efekty: 9/10 Režie: 7/10

Blade Runner 2049 (2017)

Od tohoto filmu jsem moc nečekal. Viděl jsem první díl, ten mě moc nebavil. Čekal jsem od tohoto snímku to samé. Když jsem viděl to kladné hodnocení na ČSFD, začal jsem věřit, že to bude dobrý. A bylo. Od začátku do konce mě film zabavil. Zhlédnul jsem nádherně zvládnuté SCI-FI. Vše vypadalo jako reálné. Musím pochválit výbornou kameru a hudbu, která se k filmu hodí a příběh je zajímavý. Herci se skvěle sžili s postavami. Jejich výborné výkony nevypadali jak tak na ,,oko". Byli skutečné. Příběh odkazuje z malé části na první díl, proto bych doporučoval zhlédnout první díl. Nebudu v tomto komentáři vysvětlovat příběh, protože chci abyste se na film podívali. Nebudete litovat!!! Dávám 12/10.

Temný rytíř (2008)

Příběh vypráví o hrdinovi Batmanovi, který ochraňuje Město Gotham od zákeřných zločinců. Tentokrát si bude muset poradit se šílených Jokerem.... Zvítězí nebo zemře? To se dozvíte při zhlédnutí filmu. A proč vám konec filmu nesdělím? Proto vás nech ochudit o jedinečný filmový zážitek. Tento film ode mě dostal hlavně plné body zaprvé za to, že je to o Batmanovi. A já jsem velký fanda Batmana. A za druhé, že je výborný a dech-beroucí film. Tento film bych doporučil zhlédnout všem, kterým nevadí super-hrdinové!!! 9,8/10.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Příběh vypráví o německém chlapečkovi, který je synem člena německé armády. Musí se odstěhovat s rodinou. Bruno(To je ten chlapeček..) neví co je koncentrační tábor. Seznámí se s židem přes plot onoho táboru. Jsou kamarádi. Tomu židovi se ztratí otec. Jdou ho spolu hledat.... Tento film když jsem zhlédnut tak.. jsem nemohl dýchat!! Ten konec!! Málem jsem začal(Nezačal) vzlykat. No po pár minutách emoce zmizeli a začal jsem film rozebírat: Je to nádherný film, který(podle mě) velmi hodně kazí britský přízvuk herců a rychle utnutý konec. Tento snímek nech zhlédnout podruhé. Stačilo mi to bohatě. Tento film bych mohl doporučit ke zhlédnutím ale ne všem, pouze silnějším jedincům. Celkové moje hodnocení: 80% Kamera: 8/10 Scénář: 7,8/10 Obsazení: 6,8/10 Střih: 7/10 Režie: 9/10 Hudba: 9/10

Pokrevní bratři (1999)

Příběh vypráví od dvou bratrech(Jsou to Irové..), který berou zákon do svých rukou. (Ne jako Batman nebo Superman či Spider-man...) Vraždí šéfy gangů a jiné ,,špatné" lidi. Široká veřejnost je začne nazývat ,, svatými". Samozřejmě by to nebyl pořádný film kdyby po nich někdo nešel.( Agent FBI). Tento film mi přišel zábavný. Jenže některé scény mi přišli ,, divné". Při nich jsem si říkal: ,, Co...to .....je?" Jinak bych za nic neodečetl bod..(Možná jenom za hodně opakující se slovo ,, fuck". Bylo to už nudné..) Tento film bych doporučil všem zhlédnout. Byl to(pro mě) dobrý filmový zážitek.... Celkové moje hodnocení: 86% Hudba: 9/10 Obsazení: 8/10 Efekty:10/10 Kamera: 8/10 Střih: 8/10 Scénář: 9/10 Režie:10/10