• Krátkometrážní

Král (2019)

Ooooo....

Marighella (2019)

Extra dlouhy propagandisticky kolovrátek, který se ve druhé půlce úplně rozpadá na sled náhodných scén. Kamera skvělá.

Sever - Otevřená válka (2019) (epizoda)

Pozvolně ale s jistotou se to rozpadá. Příchod elitního nemluvného snipera na scénu jako deus-ex opepření už takhle rozverné a trochu sci-fi příběhu o solárech v krajině, kde nikdy nesvítí slunce..."takhle to tady chodí", ošívají se postavy tak často až to začne znít jako "hele potřebovali jsme, aby se dělo tohle tak jsme si všechno k tomu nahnuli". Na postavě Petra Svobody bylo nejvíc na začátku zajímavá ta proměna "úřad - policajt", ale zůstala úplně v pozadí a brzy spadla do kolejí "čestný mezi špinavými", které neumí nijak ozvláštnit...až na tichého snipera a všechyn ty náhody okolo. Hups.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Hodně lidí se pozastavuje nad množstvím sexuálně-genderově-rasových kombinacích, které tvoří nedůvěryhodnost světa (a něco na tom trochu je a ne že by to člověku v dnešní atmosféře zlosti k takovým tématům nepřišlo na mysli aspoň do té míry, že to nikdo v seriálovém světě neřeší), ale já jsem překvapen Anglií, kde neprší a pořád to tam vypadá jako ve Španělsku.

Watchmen (2019) (seriál)

Watchmeni od HBO ve své první sezoně jsou vlastně hodně často úplně skvělý a překvapivý a originální. Ale ke konci - čím více se snaží zapojit postavy z originálních komiksů - mi začaly utíkat do poloh a momentů...které nebavily. Nevyřešených věcí, rychlých spojek a motivací doktora Manhattana mi to začalo postupně zadrhávat a na konci jsem vlastně nevěděl o čem se bavíme - o lásce? O rasismu? O těžkém údělu božských sil? Jako na houpačce. Ale za zhoupnutí to spíše stojí!

Zpřítomnělí (2019) (seriál)

Skvělá úvodní zápletka dobíhající na nedostatek stopáže, peněz a možná občas i kreativity? Ale asi nejpříjemnější kriminálka za roky...

Prezident Blaník (2018)

Zestárlo to hodně rychle a ani na startu to asi nebyla nějaká zázračná kuchyně. Ufff.