• Krátkometrážní

Soukromé neřesti (1997)

Zajímavé odhalení nás samých. Nesnášel jsem ho, ale asi bych ho poslouchal. Při závěrečné otázce jsem odpověděl ano a on ne, takže je asi i lepší v těch hodnotách, kterými bych proti němu argumentoval. Umělec a genius..

Trainspotting (1996)

Evropská škola se v Dannym nezapře. Málo střihání, hodně mluvení a svižné tempo ve stylu "každou chvíli se vytlemím, vždyť je to přece prdel." Ale není to prdel. Někdo zařve osobně, jinému jenom děcko.Život vám rozstřelí kretén za kreténem a vy ste rád, že se držíte vůbec nějak na nohou. Jsem rád, že Ewan dospěl k tak krásnému procitnutí.

Spartakus (2010) (seriál)

Přímý útok na divácké standardy. Snyder s třístovkou pouze nabídl ojedinělý a lepší trip do světa hnědých filtrů a patetických proslovů. Spartacus se tam dere za každou cenu. Za cenu ne moc kvalitních triků, za cenu scenáře typu: pokec,sex,krev,pokec,sex,krev...Spartacus jakoby se vysmíval sám sobě. Zatímco ve starém Římě, neměli velké LCD TV, aby se dívali na gladiatorské zápasy v pohodlí atria a museli do Areny, my už je máme. Tak do areny nemusíme, ale jinak se díváme na to samé.

Lítám v tom (2009)

Odosobněné indie? Možná za to může plakátový smajl Clooneyho...// Anebo myšlenky na sex při prvním shlédnutí...bohužel Up In The Air nejsou ten typ filmu, kterým jde o sex. Genialita, nadčasovost i aktuálnost si v tomhle kabátku počkaly. Vychutnaly si Zacha i J.K. Simmonse. Oblíbily si Clooneyho a přidaly post-oscarovou střízlivost a fyzickou přiožralost. Vyšel z toho strašně silný zážitek, který v oblasti road movie, a nedivte se...ono to road movie je, jen musíte místo cestovani.cz použít google.maps.com, přidal něco navíc. Life motive. Životní rozměr. Moving is living...Přidávám pátou hvězdičku!

Četa (1986)

Hodnotí se mi to špatně, protože jsem Četu viděl jako malej, pak kousek zase jako velkej a nakonec teď. Myslím si že hodně kazil atmosferou dabin, který snad proboha zkresloval zvuky jinak není možné že by film měl tak špatnou zvukovou stopu. Ještě navíc bych vyzdvihnul jeden záběr navíc v té scéně, kde Elias zdvihá ruce k nebi. Rozhodně bych neřekl, že Stone tady projevuje nějakou vyzralou práci. Se skvělými herci a kontroverzním tématem se popral na silné tři.

Svět zítřka (2004)

Nedokoukáno. Stylizace bohužel nefunguje a triky jsou předpotopní. Je vidět, že celo CGI stárne rekordně rychle a uvidíme jak to bude vypadat s Avatarem za šest let. Každopádně tady se šetřilo opravdu zle a jelikož režisér si rozhodně nechěl odpustit svůj epic look, tak dolary chybí v každé scéně. Takže se budeme prát o jednu hvězdičku, kterou dám za panoramata alternativního New Yorku během přistání vzducholoďe.

Vítězové a poražení (1999)

Začnu tak, že film by klidně mohl být přihozen do ranku akčních. Sice se zde nestřílí, nevybuchuje a ani nebojuje tělo na tělo bojovými sporty, přesto je v něm dynamika, akce, odhodlání a pocit "něčeho co se nedá obejít slovy" intenzivnější než u "akčních" snímků horších režiserských osobností než je...tamtadadá...Oliver Stone. Na jeho tvorbu jsem po WTC a hlavně Natural Born Killers takřka zanevřel. Ovšem to co mi na NBR vadilo mě tady bavilo jako blázen až jsem skoro výskal nadšením. Stone vede svůj dvou a půl hodinový étos na americký fotbal tak silně pod krkem až se člověk diví, že se film ještě nezadusil. Netuším jestli tu hru miluje nebo nenávidí. Káže vrcholovým sportovcům a otevírá své myšlenky (ne dialog, jen svůj názor) a do toho občas dloubne typické "američanství" do žeber. Nejlepší sportovní film, který jsem kdy viděl. Předvídatelná limonáda The Express kterou jsem viděl také tento týden je vedle toho instantně zapomenutelná limonáda.

Stav obležení (1998)

Slovo vizionářské je zde na místě. Zwik nám narýsoval budoucnost USA,Afgánistánu, Íráku a možná celého světa s tří letou předběžností. Snad budeme všichni dost silný jako Denzel Washington a nakonec uvidíme odjíždět khaki panceřáky do dály. Jinak závěr už je možná troška přepísklej, ale je mi jasné, že Zwick v moralním tažení a poselství chtěl dojet na všechny čtyři. (strašně mě bavili dialogy a herectví všech zůčastněných)

Vyfič! (2009)

Dvě nebo tři? Harry Potter nebo spíše Juno? Dám dvě, Harry má Hermionu a Juno jsem viděl nedávno.