• Krátkometrážní

Baader Meinhof Komplex (2008)

Přestože jsem historii RAF zkoumal, tak jsem byl až do posledního okamžiku v napětí. Bravo, Německá kinematografie!

Stroj času (2002)

Jednu za úvodní atmosféru zasněženého New Yorku předminulého století. Ale zbytek? Nuda a blbost k uzoufání..

Stmívání (2008)

Při příležitosti nového měsíce, jsem si pustil měsíc starý...zešeřelý...už se přeci jen stmívá. No...a ne.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Proč jsem rozčarovaný na konci? Každý kdo si šestý díl Harryho Pottera četl v době kdy do kin šla teprve dvojka už projektoval známé herce a vizualizace do nové knížky. A tak jsme měli určité představy jak bude vypadat Ginny, jak budou bouchat Bradavice a jak nás i po několikáté překvapí, že Brumbál zemře a kdo jej zabije. Poslední veřejnou pravdu musel Yeates zkousnout, to ostatní mohl udělat jinak. Tak jak bych to udělaljá a hned by se mi to více líbilo. Proto teď postrádám závěrečný souboj a kroutím hlavou nad nicneříkající poslední scénou. Proto si teď říkám, že z provařeného příběhu šlo vymačkat aspoň trošku více atmosférické šťávy. Nu co už....některé momenty zamrazí, některé potěší, některé jsou přehnané (L. Brown) a některé sedí (Křiklan). A celé dohromady je to poměrně dobrá zábava ze světa HP (takže 3 + 1).

Mrtví jako já (2003) (seriál)

Tohle je taková nuda, že to asi nebaví ani jednoho herce...aspoň se tak všichni tváří. Naprosto nesmyslná editace jednotlivých dílů a nulová energie.

Veřejní nepřátelé (2009)

Bavilo mě to. Nejprve k digitálu: v některých scénách vypadá dobře a epicky, někde vypadá jako PC Hra a někde jako TV inscenace od ČT1. V konečném důsledku spíše minus z meho pohledu. K Depp vs Bale: V mých očích nesmysl, že by Depp jakkoliv zadupával Bale do země a že by Christianuv výkon byl nudný. Ke střihu: Střih mě rušil a dost ničil některé zajímavé kamerové jízdy. Také díky němu více vynikal kontrast dobře nasvícené scény, která na digitálu vypadá stejně jako na filmu a scény, která vypadá jako dokument - neřknuli home video.

Telefonní budka (2002)

K dokonalosti stačí jen jeden takový malý...více než méně geniální nápad a telefoní budka. Do ní je třeba nacpat geniálního irského šviháka a odklopit jej nervozně vypadajícím Forestem Whitakerem a přikukovat Katie. Pak ať kameraman vytvoří klaustrofobický pocit nonstop voyerismu a scenář si dobře pohraje s každým slovíčkem a detailem.