X-Men: Dark Phoenix (2019)

Nevím, čekal jsem to podle hodnocení mnohem horší. Řekl bych, že se jedná o poměrně zapomenutelný film, který se opravdu nemůže rovnat svým starším bratříčkům. Přesto se jedná o poměrně zábavnou popkornovou podívanou s ucházející akcí a dialogy. McAvoy a Fassbender v rolích Proffesora X a Magneta jsou tu ostatně jako v každém dílu série naprosto skvělí a fakt si jejich postavy i herectví užívám. Jen škoda, že postava Jessicy Chastain tu byla trestuhodně nevyužita, jelikož takovéto herecké eso si zaslouží mnohem lepší a propracovanější postavu. Taky musím říct, že Quicksilver tu byl trestuhodně nevyužit. Přesto jsem se docela bavil a doufám, že se někdy X-meni vrátí v plné síle. 70%

Karate Kid (2010)

Upřímně nechápu těch 65%. Film si podle mě zaslouží mnohem víc. Tento výlet do čínské kultury je opravdu velice příjemný, zábavný a filmařsky perfektně zvládnutý. Jako malý jsem tento film hltal a jeho kouzlo po všech těch letech vůbec nevyprchalo. Jayden Smith je známý spíše jako protekční synáček, co moc hrát neumí, ale tady hraju opravdu dobře. Jackie Chan je to pak ve vedlejší roli přímo výborný a ukazuje, že umí i úplně jinou polohu, než je jeho zvykem. Samotná bojová choreografie je tu taky výtečná. 82%

Vanilkové nebe (2001)

Jako sci-fi mám rád, ale výsledná pointa mi přišla trochu navíc a hlavně mi do toho filmu úplně neseděla. Jakoby film ze začátku sliboval něco a v průběhu se překlopil úplně do něčeho jiného. Přesto mě film bavil. Herci v čele s Cruisem byli výborní a technicky je film také výborně zvládnutý. 79%

Legendární parta (2012)

První půlka byla dle mého názoru výrazně lepší než druhá. Film ke konci zabředává do vcelku předvídatelných klišé, ale přesto se jedná o zábavný a velmi k světu vypadající počin. 75%

Noční hra (2018)

Skvělá komedie se sympatickými herci. Batemana fakt můžu a McAdams je moje filmová crush. Vyzdvihnout ale musí i Plemonse, jelikož scény s ním jsou naprostá šílenost. Celkově se jedná o velice příjemnou oddechovku, kde vše šlape, tak jak má. 79%

Dárek (2015)

Hodnoceno asi po půl roce a s odstupem času můžu říct, že se jedná o velice dobrý filmík. Hlavní herecký trio patří mezi mé oblíbence a tady to jenom potvrzují. Plot twist s Batemanovým charakterem dodal tomuhle filmu potřebný břink. 82%

Vlkochodci (2020)

Nevím proč jsem zrovna tento masterpiece zapomněl ohodnotit. Jedná se totiž o mistrovské dílo s nádhernou animací, příběhem i dabingem. 90%

28 dní poté (2002)

Sequel 28 weeks later se mi líbil víc. Přesto jsem si tento film poměrně užil, přesto mám pár výhrad. Atmosféra a celkové ztvárnění je na vysoké úrovni. K obsahu mám trochu výtky. Postavy by mohli krapet zajímavější, ale největší chybu vidím v nelogičnosti poslední třetiny. Spoilery: Partička anglických vojáků na konci musí být asi nejneschopnější vojenská jednotka v dějinách kinematografie. Jak jinak vysvětlit fakt, že je dokázal fyzicky překonat, ale i přechytračit šedesátikilovej poslíček bez jakýhokoliv výcviku. Tanhle nesmyslnost mi docela kazila dojem z jinak výborné scény se skvělým soundtrackem na konci. Normálně nepatřím mezi overthinkery v rámci filkové logiky a jsem schopen ledacos odpustit, ale tohle prostě nejde. 71% za atmošku a skvělýho Gleesona s Murphym.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Asi na podobné úrovni jako jednička. 19% rozdíl se mi zdá trochu moc, přesto jsem se ale velmi dobře bavil. Kocour je znovu ve formě a nádherná animace v soubojích tomu dodává říz. Dialogy i vtipy fungují a nová postava roztomilé čivavy jakbysmet. Nejvíce se mi ale líbila postava záporného vlka s dabingem Wagnera Moury. Takhle hustě vypadajícího a znějícího záporáka jsem v animáku dlouho neviděl. 81%

Kocour v botách (2011)

Filmu jsem se dlouho vyhýbal. z nějakého důvodu mě postava mluvící vajíčka odpuzovala a zdejší hodnocení taky není žádná sláva. Pravdou ale je, že mám rád i ty slaběji hodnocené díly Shreka, takže mi nezbývá jen konstatovat, že Kocour mě dostat šanci mnohem dřív. Jedná se totiž o velice zábavnou jízdu plnou stylu, pěkné animované akce a zajímavých postav. Zejména Humpty Dumpty alias nechutně vyhlížející vajíčko mě pořádně učaroval a tímto se mu velice omlouvám. Zach Galifianakis ukázal, že není jen král ztřeštěných komedií, ale zvládne i dabing. 78%