Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Za mě hodně dobrý. Film má skvělý tempo, asi nejlepšího Marvel záporáka na jedno použití, sympatický hrdiny a akce je naprosto lahůdková a humor více než ujde. 83%

Přenašeči (2009)

V poho filmík, kterej stojí hlavně na dialogy a třenicema mezi postavami. Herci jsou ok, Pine dost dobrej. Nic od čem by jste vyprávěli vnoučatům, ale zabavilo slušně. 70%

Chata v horách (2012)

Překvapivě zábavná taškařice, která si divákem hraje férovou parodickou hru na slash horrory a dokáže přitom udržet nadhled, napětí a trochu i té strašidelnosti. 74%

Kolo času - Oko světa (2021) (epizoda)

Co k tomu napsat? Do posledního dílu to byla solídní 7 z 10 adaptace, ale tenhle díl to posunul do uplnejch hoven. Dokážu rozdejchat a pominout spoustu nelogičností, ale co rozdejchat nedokážu je znásilňování myšlenek předlohy. Proč proboha 3 random channelerky s dvěma nevycvičenýma novickama dokážou rozjebat desetitisícovou armádu trolloků, když v epizodě 4 mělo asi osm dospělých Aes Sedai problém s Logainovou "armádou" o velikosti 40 mužů? Proč sebrali cool moment hlavní postavě a dali jej zase girl power? Proč Nynaeve and Egwaine dokážou léčit smrt a jsou silou na úrovní konce knižní série? Proč Rand skoro nic neudělal za celou sérii? Proč Perrin neudělal vůbec nic? Proč je z Mata hajzl? Proč je Moiran stilled? Proč jsme neměli závěrečnej souboj s Ishamaelem jako v knize? Proč Rand potřebuje Sa' angreal od Moirain, když je to nejsilnější channeler na světě? Proč z Lewse Terina Telamona udělali arogatního debila, kterej si to šel rozdat s temným jen tak z rozmaru? Proč ta amyrlin nazývala Lewse Dragon Reborn, když on je Dragon a až Rand je Dragon reborn? Proč si nějaká pisálkovská nula myslí, že dokáže napsat lepší příběh než Robert Jordan? 50%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Já se bavil. Cruise je moje oblíbená action star a tady znovu nezklamal. Žádný zázrak kinematografie se nekoná, ale určitě jsem se nenudil. 76%

Tahle země není pro starý (2007)

Nevím, co si o filmu mám myslet. Vycházkový tempo je podle mě až moc vycházkový, ale určitá jinakost tohodle snímku je určitě velice zajímavá a atraktivní. To, že ve filmu absentuje hudba, jsem se dozvěděl až na youtube o to větší klobouček, jelikož atmosféra filmu opravdu nechybí. Bardemův záporák je velice děsivej a Brolinův hrdina zase velmi sympatickej. Samotnej konec šel tak trochu mimo mě. 81%

Kolo času - Cesta temnoty (2021) (epizoda)

Hele, nevím. Za mě velice povedený díl. Prostředek byl trochu natáhlej s těma romancema, ale vizuál The blight a Borderlands se mi velice zamlouval. Cast je celkově opravdu výborně zvolenej a scéna odhalení Randa jako Dragon Reborn sem měl husinu. Celkově za mě první knížka nebyla nic extra a série začne bejt opravdu sama sebou (nejlepší fantasy všech dob) až od druhého dílu.

Castlevania (2017) (seriál)

Tak si to shrneme. Animace úchvatná bez nějakých pitvořivých ksichtů a vodfláklejch rádobyvtipnejch záběrů. Velice dobře napsané a zahrané postavy, jak ty záporné, tak ty kladné. Skvělá akce, příběh a mytologie. Kdybych měl něco vytknout, tak je to, že nějaký epizody v třetí a čtvrté sérii jsou docela unylý a seriál tráví zatraceně málo času nad nejlepší postavou Trevorem, hlavně s ohledem na to, že je to hlavní postava. 89%

Na hraně zítřka (2014)

Film, který jsem viděl několikrát a nikdy mě nezklamal. Poprvé si mi konec moc nepozdával, ale i jemu jsem přišel na chuť. Časový smyčky mám rád a když to zkombinujete s Cruisem a akčním Sci-fi, tak vám z toho vyjde opravdu výborná podívaná. 90%