All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Ale jo, já se bavil. Ze začátku mi všechny postavy přišly extrémně plochý a nezajímavý a táhla mě hlavně samotná akce, ale to se postupem času změnilo a tak od šestýho dílu jsem postavám docela propad. Dost bych vyzdvihl zombíky, který tu jsou fakt moc pěkně namaskovaný a jejich pohyby a klikání je dobrá kombinace The last of us a Train to Busan. Seriál má dvě chybičky. Jedním je o krapet delší stopáž, než by bylo bývalo třeba. Takovejch deset dílu po 45 minutách by bylo ideálních. Druhý chybička je občasné velmi nelogické chování postav. Zejména jedna smrt je fakt naprosto idiotská a dost výslednej dojem kazí. 82%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Za mě hodně dobrý. Film má skvělý tempo, asi nejlepšího Marvel záporáka na jedno použití, sympatický hrdiny a akce je naprosto lahůdková a humor více než ujde. 83%

Přenašeči (2009)

V poho filmík, kterej stojí hlavně na dialogy a třenicema mezi postavami. Herci jsou ok, Pine dost dobrej. Nic od čem by jste vyprávěli vnoučatům, ale zabavilo slušně. 70%

Chata v horách (2012)

Překvapivě zábavná taškařice, která si divákem hraje férovou parodickou hru na slash horrory a dokáže přitom udržet nadhled, napětí a trochu i té strašidelnosti. 74%

Kolo času - Oko světa (2021) (epizoda)

Co k tomu napsat? Do posledního dílu to byla solídní 7 z 10 adaptace, ale tenhle díl to posunul do uplnejch hoven. Dokážu rozdejchat a pominout spoustu nelogičností, ale co rozdejchat nedokážu je znásilňování myšlenek předlohy. Proč proboha 3 random channelerky s dvěma nevycvičenýma novickama dokážou rozjebat desetitisícovou armádu trolloků, když v epizodě 4 mělo asi osm dospělých Aes Sedai problém s Logainovou "armádou" o velikosti 40 mužů? Proč sebrali cool moment hlavní postavě a dali jej zase girl power? Proč Nynaeve and Egwaine dokážou léčit smrt a jsou silou na úrovní konce knižní série? Proč Rand skoro nic neudělal za celou sérii? Proč Perrin neudělal vůbec nic? Proč je z Mata hajzl? Proč je Moiran stilled? Proč jsme neměli závěrečnej souboj s Ishamaelem jako v knize? Proč Rand potřebuje Sa' angreal od Moirain, když je to nejsilnější channeler na světě? Proč z Lewse Terina Telamona udělali arogatního debila, kterej si to šel rozdat s temným jen tak z rozmaru? Proč ta amyrlin nazývala Lewse Dragon Reborn, když on je Dragon a až Rand je Dragon reborn? Proč si nějaká pisálkovská nula myslí, že dokáže napsat lepší příběh než Robert Jordan? 50%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Já se bavil. Cruise je moje oblíbená action star a tady znovu nezklamal. Žádný zázrak kinematografie se nekoná, ale určitě jsem se nenudil. 76%

Tahle země není pro starý (2007)

Nevím, co si o filmu mám myslet. Vycházkový tempo je podle mě až moc vycházkový, ale určitá jinakost tohodle snímku je určitě velice zajímavá a atraktivní. To, že ve filmu absentuje hudba, jsem se dozvěděl až na youtube o to větší klobouček, jelikož atmosféra filmu opravdu nechybí. Bardemův záporák je velice děsivej a Brolinův hrdina zase velmi sympatickej. Samotnej konec šel tak trochu mimo mě. 81%

Kolo času - Cesta temnoty (2021) (epizoda)

Hele, nevím. Za mě velice povedený díl. Prostředek byl trochu natáhlej s těma romancema, ale vizuál The blight a Borderlands se mi velice zamlouval. Cast je celkově opravdu výborně zvolenej a scéna odhalení Randa jako Dragon Reborn sem měl husinu. Celkově za mě první knížka nebyla nic extra a série začne bejt opravdu sama sebou (nejlepší fantasy všech dob) až od druhého dílu.

Castlevania (2017) (seriál)

Tak si to shrneme. Animace úchvatná bez nějakých pitvořivých ksichtů a vodfláklejch rádobyvtipnejch záběrů. Velice dobře napsané a zahrané postavy, jak ty záporné, tak ty kladné. Skvělá akce, příběh a mytologie. Kdybych měl něco vytknout, tak je to, že nějaký epizody v třetí a čtvrté sérii jsou docela unylý a seriál tráví zatraceně málo času nad nejlepší postavou Trevorem, hlavně s ohledem na to, že je to hlavní postava. 89%

Časové pásmo bylo změněno