Rick a Morty (2013) (seriál)

Nic kreativnějšího v rámci žánru sci-fi komedie asi nenajdete. Některé momenty over-the-top v tom nejlepším slova smyslu.

Dunkerk (2017)

Ty hrátky s časovou osou byly jistě hezký koncept na papíře, ale ve filmu, který místy míří až k syrovému dokumentu, se to pralo s tou přímočarostí podání. Jinak řečeno: několikrát jsem byl zmaten, kde v čase se zrovna nacházíme, ačkoli byla akce přehledná - a to mě vytahovalo z dění na plátně. Technicky úžasně precizní, letecké souboje jako v žádném jiném filmu, ale ze spousty jiných válečných filmů jsem odcházel rozebraný podstatně víc. Něco v tom filmu chybí nebo je špatně, bohužel nevím co.

Domek z karet - 65. kapitola (2017) (epizoda)

Je to pořád fantasticky udělaný a zahraný seriál, to je třeba říct předem. Začíná na něm ale být vidět americký syndrom protahování úspěšných sérií. Tvůrci měli šanci vše s grácií ukončit, místo to to zase jen nastavili a to nikoli ku prospěchu věci. Prvni tři série byly skvělé fikce, na kterých byla nejlepší ta představa, že by to tak třeba i mohlo fungovat v realitě. Poslední série už je absurdní a přesouvá se do zcela volné fikce, kde přestávají platit elementární pravidla. Z poutavého politického drama máme najednou nastavovanou kaši u které člověk bohužel musí kroutit hlavou častěji, než by bylo vhodné.

Domek z karet - 54. kapitola (2017) (epizoda)

Epizoda, které trochu chyběl tah.. rozehrávají se vedlejší epizody a není jich málo, žádná ale není extra nosná. A nejstrašnější je, jak ty nové díly rezonují s realitou současnosti... Kéž by to bylo takhle odporné jen v House of Cards.

Domek z karet - 53. kapitola (2017) (epizoda)

Daří se tomu pohotově reflektovat aktuální světové dění a témata (terorismus, autoritářský vůdce, ovlivňování demokracie, medializace politiky). Kevin Spacey jako Frank Underwood skvěle kombinuje nepěknou lidskost s chladnou nelidskostí. You have nothing to be afraid of!

T2 Trainspotting (2017)

Hodinu a půl se to plácá v nostalgii a odnikud nikam.. a půl hodinový závěr to pak naštěstí celé uzavře, dá tomu smysl a čtvrtou hvězdu. Tak 70%

Baskets (2016) (seriál)

Zatím dokoukaná 1. sezóna a je to přesně tak divné a absurdní jako Louie, jenomže tady v pojetí Zacha a tím osobité jinak. Plnou palbu tomu dávám hlavně proto, že to umí vystoupit ze stereotypu seriálové tvorby a hledá si to vlastní cesty. A i když je hlavní hrdina většinu času na zabití, tak tohle je na něm ultra sympatické. Souhlasím s názory, že je těžké se do toho dostat, než si na ty postavy člověk přivykne, tak jsou nesnesitelné všechny. Skoro jak v životě.

Vetřelec: Covenant (2017)

Ten směr, kam to Ridley tlačí je vlastně strašně zajímavý - otázka tvůrce, boha, AI, nejstrašnější monstrum vesmíru jako přirozený trest za pýchu lidstva, dyť to je tak parádně epické - akorát mu to moc nefunguje jako film. Což je hrozná škoda. Chtěl jsem se na to podívat podruhé, ale vůbec se mi do toho nechce, ani za nic. Možná měl dát té myšlence víc času a péče - napsat kolem ní skvělý scénář s pořádným finále - ten potenciál na to tam byl. Posrali to.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

F-14 Tomcat ze slavné skvadrony VFA-103 Jolly Rogers!! Lahůdka pro fandy NAVY.. pamatuju si, že na mě letecké scény z tohoto filmu zapůsobily mnohem silněji, než ty z Top Gunu.. (i když zpětne uznávám, že Top Gun je technicky mnohem lepší film).. Velká nostalgie a ten krásný závěr se psem to ale tahají na 4 hvězdy.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Hvězda za technické provedení, ale jinak je to tak tupé, až to bolí. A ještě se to celé bere tak strašně vážně, až člověk z těch patosů zvrací testosteronový průjem. Nesmutnější na tom je, že je po těchto píčovinách taková poptávka...