Pa'lante (2020)

Nesnáším filmy, co mají vykalkulované téma a příběh, a filmy s LGBT tématikou jsou zpravidla takovým vývarem — jsou jen lacinou propagandou, která už leze každému krkem. Pa’lante ale takový NENÍ. Ani v nejmenším. Citlivě uchopený a ztvárněný příběh a ve všech směrech poctivá filmařina! Film chytne hned prvním záběrem a nepustí až do závěrečných titulků. Dokonalý! 100%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Střed filmu ve své verzi pro kina je tak na 4* a s Tolkienem to nemá takové dočinění jako úvod (Společenstvo Prstenu). Avšak rozšířená verze to o pořádný flák dohání a film tak pokračuje tím nejlepším způsobem... dalo by se o tom psát hodiny :) ale nechci se opakovat. AD: Dal jsem si tu práci a porejpal se ve filmu z rozšířeného DVD – vystřih' jsem všechny komediální výstupy Gimliho a přepísklé scény jako je surf Legolase na štítu. Výsledkem je dost ponurá a depresivní nálada a beznaděj čišící z celého filmu a příběhu, což se mi líbí, ale na druhou stranu zas chápu PJ, proč tam ty scény původně jsou – nikdo nechce zdrcené a pochmurné publikum odcházející z kina :-)

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Famózní. 100%. Už dlouho jsem neviděl tak brilantní mix humoru, nadsázky, akce a skvělého příběhu... ohromně jsem se bavil a užíval si každou vteřinu... Spielberg prostě válí, celou dobu mě překvapoval perfektním timingem pohybu kamery, kompozicí obrazu a hloubkou ostrosti s okolní akcí. Zkrátka vychytaný... a přesto z filmu sálá atmosféra předchozích dílů... No prostě ještě dlouho po shlédnutí jsem plný dojmů a už se těším, až se na novýho Indyho mrknu znova.

Ratatouille (2007)

Tenhle animák mě vším dočista strhnul. Chci ochutnávat nová báječná jídla, polévky, předkrmy a dezerty... a taky mít malého krysího kamaradíčka kuchaříčka :-) La Ratatouille

King Kong (2005)

Ač je zápletka příběhu vcelku jednoduchá, jde především o postavy a hlavně o film samotný. Není to nijak zvlášť náročné na sledování, vyjma začátku, který pozvolna představuje postavy, jejich postoje a vlastnosti a uvádí do děje. Je to opravdová radost sledovat tento film, který je po celou dobu doprovázen úžasnou hudbou Jamese N. Howarda. A i po skončení ve vás zůstane ještě dlouho... Peter Jackson si splnil svůj dětský sen. Který člověk má to štěstí?

Tanec v temnotách (2000)

hrubě napsaný komentář, neuhlazenou formou: co se týče Björk, popravdě mi jeíi hudba nebyla nikdy moc sympatická, ale v tomhle filmu v ruku v ruce s obrazem je špičková a moc jsem si jí užil... ani náhodou to není muzikál, milné zařazení, je to drama jak "prase"... na konci emoce šílený... celý točený dokumentárním stylem s vyblitýma barvama, což dodává na skutečné realističnosti, která by nefungovala bez přesvědčivých hereckých výkonů... a "tance v temnotě" (slepotě) jsou točeny naopak barevně a co je hodně zajímavé, každý záběr je stabil... režisér prostě věděl co chce a v jakém stylu... muzikál by to byl, kdyby byl příběh vyprávěn prostřednictvím hudby, tady se hudba odehrává pouze v myšlenkách Selmy, v jejím světe... je to film jak vyšitý do filmového klubu pro náročnějšího diváka s opravdu silným příběhem.

Svět podle Prota (2001)

Film od začátku plyne volným a krásným tempem, jen tak sedíte a koukáte... nesmírná pohoda, kterou na vás Kevin Spacey přenáší. Skoro si přejete, ať to nikdy neskončí. K příběhu toho moc říci nedokážu, tak abych vše hned neprozradil a zase neřekl málo, že by to vyznělo jako hloupý film... není to tak jednoduché, alespoň pro mě :) Muselo být nesmírně těžké vyvážit film tak, aby nepůsobil nudně a zároveň jste si u něj samými nervami nekousali nehty. Velmi velmi jednoduše řečeno si vystačí s jedním z hlavních motivů: "tak jo nebo ne?"... Soundtrack je úžasný, nádherně podkresluje každou scénu a celkově dolazuje už tak hvězdný film...

Osvícení (1980)

Scénář jakoby Lynchovi z ruky vypadl. Některé souvislosti mi nejsou uplně jasné, to ovšem vůůbec nevadí (stejně jako v případě Lynche). Po celou dobu je člověk napjatý jak struna, skoro nedýchá a nemrká... kamera a střih špičkový. Obraz doplňuje mrazivá hudba, která má nemalý podíl na celkovou hrůznou atmosféru. Postavy jsou věrohodné, což je pro horor velmi důležité (aby se člověk spíš nezačal smát než bát). Zkrátka parádní psycho jak má být.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Vím, že jsem se moc těšil až uvidím svou nejmilovanější knižní trilogii na plátně. A to, co jsem viděl mě vážně vzalo. Tak jak jsou perfektně napsané knihy, tak perfektní je tento film. Nemůžu jinak než vychválit všechno všecičko... btw rozšířená verze je povinností...