Armageddon (1998)

Jednoduchá zábava, ktorá skvelo kombinuje Sci-Fi Aspekty a Romantiku. Michaela Baya príliš nemusím, týmto filmom mi ale pri prvom zhliadnutí vyrazil dych. Ja chápem, že sa veľkej skupine ľudí tento film nepáči kvôli tým chybám, čo tam sú (ak ma pamäť neklame, tak ich je tam cez 120), mňa ale zaujal z toho dôvodu, že skvelo mieša emócie s napätím. Herci navyše hrajú skvelo (Willis sa stal po zhliadnutí toho snímku definitívne jedným z mojich najobľúbenejších hercov) a pri scéne (SPOILER), v ktorej sa Harry obetuje a zachráni A.Ja ma väčšinou rozplače jak malé decko. 75%

Wind River (2017)

Kriminálka, ktorá dokazuje, že aj filmy s pomalším tempom dokážu vyraziť dych... Ak by mi pred zhliadnutím tohto MASTERPIECU niekto povedal, že Jeremy Renner a Elizabeth Olsen dokážu SAMI utiahnuť Hodinu-štyridsať dlhý film, vysmial by som sa mu do ksichtu. Teraz už ale chápem, prečo ľudia hovoria, že Renner hrá očami lepšie, než Tatum celou tvárou a prečo ľudia tiež hovoria, že Olsenka nie je len peknou tváričkou (jej herecké schopnosti jej môžu sestry len závidieť). Film síce má pomalšie tempo, čož ľudia považujú za mínus, ja to ale beriem ako pozitívum, keďže sme aspoň mohli viac nahliadnuť do vnútra hlavných protagonistov. Pomalšie tempo tiež zaisťuje skvelú gradáciu a celý prípad pôsobí reálnejšie. Lokácie sú nádherné a filmu sa podarilo skvelo demonštrovať, ako musia také chladné životné podmienky zničiť psychiku ľudí. Hudba mohutnú atmosféru len upevňuje, rovnako ako skvelý supporting-cast, ktorý hral po boku Rennera a Olsenky. To, že film nebol kvôli Harveymu Weinsteinovi (film produkovala jeho spoločnosť) nominovaný na OSCAROV (nie na Oscara, na OSCAROV) je zo strany Akadémie snobské, ku*evsky snobské. 90%

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Dvojka je síce slabšia, ako predchodca, i tak sa ale jedná o fajn komédiu plnú stupidity, zvrhlostí a dobrých hereckých výkonov. Opening so záchranou mýval ma navyše rozosmial viac, než Opening jednotky... 65%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

''Když se do pěti minut nevrátím, tak čekejte dál.'' Skvelý Jim Carrey, (vtedy ešte) Sexy Courteney Cox a dobre vyskladaný príbeh plný zvrhlých vtipov, čo väčšinou ani nedávajú zmysel... V mojich očiach sa stále jedná o jednu z najlepších komédií všetkých čias. 75%

Loupež ve velkém stylu (2017)

Hlavné trio Freeman/Caine/Arkin funguje skvelo a ich interakcia bola z časti zábavná, problém je ale vo všetkom ďalšom. Zach Braff je strašný rutinér, Melfi nie-príliš nadaný scenárista a Rodney Charters zasa nie-príliš zručný kameraman... Prvých 20 minút je vyložene utrpenie - dialógy sú retardované a celé je to nezáživné. V scéne vo večernej samoobsluhe sa to ale odrazí od Zeme a od toho momentu sa to nesie v príjemnom dôchodcovskom duchu, miestami som sa dokonca zasmial. Všetko sme už ale niekde videli spracované lepšie, je tam strašne veľa trápneho klišé a kecov, a miestami to pôsobí nedokončene, čo sa DIALÓGOV týka. Dôchodcovské problémy boli priblížené celkom dobre. AK VEĽA NEČAKÁTE, ZABAVÍTE SA, I KEĎ MÁ FILM SVOJE PROBLÉMY. 60%

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Z nejakého dôvodu je mi JEDNOTKA bližšia... Nechápte ma zle, stále sa tu bavíme o Skvelej Akčnej Dráme s kopou neuveriteľne pútavých momentov (napr. bitva Batman a Superman), atmosféra a soundtrack minulého dielu ma ale uchvátili o trošku viac. 85% (Ak sa niekedy budete chcieť do týchto dvoch filmov pustiť tak Vám odporúčam si ich pozrieť niekedy večer, hneď po sebe, namiesto nejakej 2-hodinovky)

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Nejedná sa len o najlepší Animovaný Film od DC, ale aj o jeden z najlepších filmov od DC vôbec. Stránky legendárneho komiksu Franka Millera adaptoval režisér Jay Oliva najlepšie ako mohol. Animácia a celková štylizácia sú skvelé, príbeh brutálny, drsný a emocionálny. RoboCop Batmana nadaboval špičkovo a Christopher Drake zložil navyše Geniálny Soundtrack, ktorý môže, bezproblémovo, konkurovať aj troj-áčkovým Blockblustrom. 90%

Poslední skaut (1991)

LEGENDÁRNY FILM S LEGENDÁRNYMI HLÁŠKAMI, KTORÉ ĽUDIA DNES POVAŽUJÚ ZA KULTOVÉ. Hlavné duo Willis/Wayans funguje bezchybne a ich interakcia je miestami zábavná, miestami sarkastická a miestami dokonca i emocionálna. Akcia je skvelá a je vidno, že Tony Scott nie je žiaden rutinér. Príbeh je dobre vyskladaný a hlášky typu ''Vzdáme to Jimmy, jsou to géniové.'' sú geniálne. 90%

Závod s časem (2013) odpad!

Tento film jednoznačne zaraďujem do svojho rebríčku NAJHORŠÍCH FILMOV, AKÉ SOM KEDY VIDEL. Nie, vážne, v tomto filme sa naozaj žiadne pozitívum NENACHÁDZA. Príbeh je primitívny, hercom sa očividne hrať veľmi nechcelo, alebo to proste nevedia, chémia hlavného dua je nulová a celková interakcia medzi postavami je veľmi, veľmi slabá. Akcia je TRAGICKÁ hneď z niekoľkých dôvodov - neschopný režisér, roztrasená kamera, tma jak v riti.... Ak tento film niekto naozaj považuje za ''fajn oddychovku'', tak naozaj pochybujem o jeho filmovom vkuse. 5%

Truman Show (1998)

TRUMAN SHOW mal geniálny námet, ktorý bol takmer spracovaný geniálne. Problém je ale v tom, že niektoré časti filmu, hlavne tie, ktoré zobrazujú, ako ľudia ''cítia'' s Trumanom, pôsobia strašne naivne (zároveň by som sa aj kludne zaobišiel bez scény, v ktorej ''pán spravodajca'', pri rozhovore, neustále lezie do prdele postave Eda Harrisa), to je zároveň ale aj jediný problém, ktorý s filmom mám. Herecké Výkony hlavného tria (Carrey, Linney, Emmerich) sú úžasné a Jim Carrey ma týmto filmom definitívne presvedčil o tom, že dokáže zahrať čokoľvek. Atmosféra filmu je veľmi mohutná, niektoré scény sú veľmi emocionálne a to celé skvelo upevňuje soundtrack od Burkharda von Dallwitza. 80%