• Krátkometrážní

Bullet Train (2022)

Zklamání jako prase. Leitch má akci v malíku, o tom nemůžeme ani diskutovat, jenže tady to rozjel na Tarantina i Ritchieho dohromady a je z toho strašnej guláš, který, vím určitě, jsem úplně příběhově nepochytil. Leitch se nebojí dát postavě 10 minut prostoru ve flashbacku, aby jí za půl minuty nechal odkráglovat. A tak je to vlastně celý film. Pitt je jen fajn a nemá tolik prostoru (i kvůli těm flashbackům, těch je snad 20 sem a tam). Jenže tentokrát mě nevyzula z bot ani akce. Je sice krvavá, přehledná a občas nápaditá, ale mě to prostě nebralo a nechytlo ani v jednom momentu. Po komentářích a 4* hodnocení spousty lidí jsem se těšil, ale dostal jsem úplně něco jinýho a nechutnalo mi to.

Rakeťák (1997)

Hloupá komedie, která možná v 97 byla občas legrační, dneska ale je už jen trapně směšná. Všichni se chovají jak po lobotomii. Nikoho nezajímají věci, které napadnou pětileté dítě a vrchol humoru je prdění ve skafandru. Kdyby tam byl třeba Atkinson a Rakeťák byl další z Beanových eskapád, bylo by to lepší, tady to nezachraňuje ani můj oblíbený Sadler.

Roswell - Série 1 (1999) (série)

Dramatické scény (a že jich je), vůbec nefungují, vztahy jsou jako ze Školy zlomených srdcí a nebýt to sci-fi o 4 mimozemšťanech, byl by to nejspíš odpad. Tedy, ne, že by 1. sezóna byla nějak o mnoho lepší. Všichni se chovají jako dementi od začátku do konce. Poslední 2 epizody jsou ale přece jen o poznání lepší, řeší se sci-fi, a ne "miluje mě, nemiluju ho, je divnej a sexy". Uvidíme co dál..

Prácička v Itálii (1969)

Tady se zub času projevil hodně. Na dnešní poměry totálně nežáživná komediální kriminálka, která není vtipná, akční ani nějakým způsobem strhující. Za pár týdnů se mi bude vybavovat jen nudná závěrečná honička a vynikající závěr, který výsledný dojem trochu napravuje.

Denní směna (2022)

Spousty dobrých nápadů (terminologie zubů, solidní bitky i kamera, úředníci ve světa upírů, Adkins!), ale celý je to barevný jako zaměnitelný videoklip Justina Biebera. J.J. Perry má možná talent, ale rozhodně ještě není zajetý filmař. Foxx je (pouze) fajn, Franco ke konci už otravnej. Je vidět, že se na tom podílel Stahelski, akce v hnízdě, kde má svý cameo Adkins s bratrem, je s přehledem nejlepší část filmu - zábavná, krvavá, akční, přehledná. Nechtěl by někdo ty dva bráchy vzít a udělat spin-off? Mohlo by to být lepší než tohle průměrný béčko.

Poslední závod (2022)

Možná za to mohlo větší očekávání, ale mě se těch 100 minut neskutečně vleklo. Považuju se celkem za člověka, který všeobecný přehled má, ale o této události jsem nevěděl. A vlastně stále nevím proč to bylo zfilmováno a co je na tom "tak pamětihodného". Hádek je fajn, Adamczyk také, přítomnost Evy Samkové je nejspíš jen lákadlo na Instagram. Film o sportu, jenže vlastně není o sportu...a jen o nastínění "české hrdosti". Táhne se to ale strašně moc.

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Doufám, že série Candyman je tímhle pohřbena a tenhle slasher už nikdo nebude remakovat nebo se snažit v příběhu pokračovat. Abych ale nebyl tak negativní, právě třetí, velmi volné, pokračování je v sérii suverénně nejlepší a přemýšlel jsem, jestli tu třetí * nemám dát. Jenže ono toho zase tak moc tady dobrýho není. Vyprávění pomocí loutek je atmosférické, ale Candyman je stále jen tupá vyvražďovačka, která se skrze několik mrtvol snaží strefovat do moderní společnosti a přednést také něco "víc než jen blbej horor". Nepovedlo se, za mě to je jen blbej horor, který k tomu ještě není moc hororovej.

Zátopek (2021)

Vynikající Václav Neužil ml. ve filmu, který dost možná skončil před tím filmově nejzajímavějším. Legendární a vynikající sportovec, ale také spolupracovník StB. Film se (logicky) zaměřuje na to nejlepší z jeho života. Začátky, vztah s Danou i ten zlatý trojboj. Ve všem ale jakoby nechtěl, nebo Ondříček nechtěl, zabrušovat moc do hloubky. Všechno je tu na svém místě, ale na významnější počin české kinematografie to nemá. Doufal jsem něco ze života po kariéře, kapitole filmově mnohem zajímavější. Bohužel film končí Helsinkami 1952.

Candyman 3: Den smrti (1999) odpad!

I jeden díl je víc, než si tahle série zaslouží. Dvojka a trojka jsou prakticky nekoukatelný a nudný filmy, u kterých těch 90 minut pocitově trvá 10 hodin.

Nene (2022)

Jordan Peele točí zajímavé filmy. To prostě platí...jenže já jsem z jeho filmů, a z Nope obzvlášť, vždycky takový zmatený. Spolu s Hoytemanem dokáže jen pouhým záběrem na planinu ničeho vzbudit nepříjemný pocit, že tam něco je. Scénu ve stájích, který byl vlastně jen vtip a nic se tam nestalo, byl hodně nepříjemný a budu na to vzpomínat dlouho, pěkné pomrknutí na Znamení. Bohužel tahle scéna je ale taky to nejintenzivnější z celého filmu. Dokud ještě TO nevidíme, Nene funguje, jenže v poslední půl hodině to je už čistá naháněčka a mě to přestalo zajímat. A tak to s celým Peelem. Má nesporný talent, zaujmout umí jako málokdo, ale ke špičce mu ještě něco chybí. Být to o 30 minut kratší, pomohlo by to.

Časové pásmo bylo změněno