• Krátkometrážní

Kung Fu Panda: Legendy o mazáctví - Série 2 (2012) (série)

Bavila Vás první řada? Bude Vás bavit i druhá. Skvělý prostředí, fajn postavy a i když mají příběhy hodně velký důraz na poučení malých dětí, bavit se budou i dospělý.

Charlieho andílci (2019)

Ani sexy Kstew tohle nemohla zachránit. Holky jsou celkem v pohodě, hlavně Naomi Scott působí dost sympatickým dojmem a hlavně díky ní funguje ve filmu trochu vtipu, ale scénář je jednoduše tak nudný a hloupý, že se téměř nejde bavit. Druhá půle je vyloženě utrpení a prakticky cokoliv po překvapivé twistu je peklo. Na fajn 2 filmy že začátku tisíciletí budeme ještě s láskou vzpomínat. Tohle se nepovedlo. Banks by měla nechat režisérskou židli kolegům, co to umí a maximálně se vrtět před kamerou. Co je to poslední dobou za strašný zvyk dávat režii ženských hlavních postav ženským? Nemám proti tomu nic, ale proboha, režisérka musí umět režírovat. Že je ženská fakt nestačí!

Co je šeptem... (2005)

Jennifer je krásnější, čím je starší a do romantických komedií jako by se narodila. Už jako zdrhající nevěsta v Přátelích byla sympatická až na půdu a to jí vydrželo dodnes. Jenže tady je okolo ní tak divný a hlavně nevtipný příběh, že vlastně nevím co by se mi na Co je šeptem mohlo líbit. Mladej Ruffalo je divnej, Costner neslanej a humor film snad vynechal vůbec. Jsem jediný komu základní příběh přijde fakt úchylný a Ruffalo jako blbeček?

Dva a půl chlapa - Série 9 (2011) (série)

Sice mi pár dílů trvalo, než jsem se dostal do tak velké změny, ale uznávám, že Kutcher je skvělej a po pár oťukávacích dílech seriál vyšvihl zase na výsluní.

Parazit (2019)

Velmi zábavné, cizokrajné a divácky nesmírně vděčný vítěz letošních Oskarů. Často velmi přesná a často i velmi přestřelená podívaná, která mě bavila po všech rovinách. Ať už po sociálním dramatu o rozličných vrstvách společnosti, nebo na čistě humorné bázi, která mi sedla. Parazit se velmi těžko popisuje, člověk to musí vidět, aby tenhle blesk z čistého nebe dokázal docenit. Nepamatuju si film, který by TAKHLE dobře fungoval jako komedie, drama i thriller. Poklona Dzun-ho Ponovi, protože jeho režie film katapultovala na úroveň diváckého zážitku.

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Určitě dražší a akčnější než první díl, který si zase tak úplně nepamatuju. Často mi to feelingem připomnělo Narnii, ale pokud to vezmete jako nenáročnou pohádku s Angelinou, přežijete to. Finále je dobře akční. Zbytek raději přetočit. Nepřekvapující, neambiciózní, ale moc pěkně trikově zvládnuté.

Trojitá hrozba (2019)

Postradatelní byli svého času parádní béčko natočené s citem a minimálně první díl i s láskou ke klasickým devadesátkám. Snaha o podobnou poctu, jen s bojovým uměním je bohužel sílená prohra. Představte si, že máte Adkinse, Tony Jaaa a Iko Uwaise, co po Vás lidi budou chtít? Nikoho nebudou zajímat zbraně, nebo nedejbože příběh a zápletka. Všichni budou čekat až se tyhle 3 začnou řezat. Věřím, že kdyby film točil někdo jiný, ideálně asiat, byla by z toho parádní bojovka. Tohle je jen nezajímavý (ne)akčňák, který nemá dobrý scénář, příběh, jenže ani akci. Za příklad se dá krásně považovat akce na policejní stanici. Padouši se tam chtějí dostat, tak vyhodí dveře do povětří a pak jen čekají. Policajti s pistolkama jim 10 minut doslova běhají pod mušku. A ideálně přímo doprostřed chodby, aby byli dobře na odstřel. Padouši samozřejmě nemají ani škrábnutí (ti poldové po nich ani nevystřelí). Celý je to prostě nudný, nepřehledný a hloupý. 2* k respektu k tomu dnes už legendárnímu triu.

Barva z vesmíru (2019) odpad!

Věc je i dnes skvělá hororová, atmosférická, tajemná a i díky skvělému soundtracku mrazivá až na zádech. Barva z vesmíru by taková chtěla taky být, jenže tu je šílený Cage a hodina a půl divnýho příběhu, který mi ve finále byl úplně u prdele a jen čekal, až tahle kravina skončí. Půl roku budu růžovou barvu nenávidět.

Ledové království II (2019)

Druhý Frozen se snaží, jenže na to nemá ani v nejmenším. Je to celé fantasticky Naanimované, ale šíleně mě to nudilo. Příběh je na 20 minut, písničky tu zabírají snad polovinu už tak velmi slabých 90 minut a fungují jen jako výplň. Jenže ani když o něco jde, tak to nemá nic v sobě. Nejmenším dětem se to určitě bude líbit, ale jejich rodiče se budou šíleně nudit stejně jako já. Viděl jsem mnoho animáků, které v sobě mají duši, zabaví všechny věkové kategorie a vypadají dobře. Frozen 2 chce jen vydělat peníze a přiživit se na originální jedničce.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Minimálně o jednu třídu lepší jak první díl. Choreografie je najednou mnohem zajímavější, kamera přehlednější a i když se stále jedná o tuctovou záležitost k pomstě, akce je tu tentokrát tak povedená, že nám to ani nepřijde. A Adkins konec ukazuje svoje komba ve zpomalených záběrech. Fajn oddechovka.