• Krátkometrážní

Pavel Nedvěd a jeho osud (2016) (TV film)

Dokument musím brát jako dokument. Ne jako dokument o Nedvědovi, a protože byl Nedvěd velký hráč, tak tomu napálim 5*. Dokument sám o sobě je sotva průměrný. Hodila by se mu minimálně dvojnásobná délka, abychom se dozvěděli něco víc ze života Pavla Nedvěda. Tady se jedná prakticky jen o sumírování jeho kariéry, pár přestupů, několik kratičkých vět od bývalých spoluhráčů a trenérů. Informační hodnota 0. K tomu mě celkem točila hudba, která byla tak melodramatická, jako by Pavel právě zemřel a my sledovali jeho medailonek na jeho počest.

Akta X - Série 7 (1999) (série)

Sedmá série je velmi rozporuplná. Alespoň pro mě určitě. Jsou tu skvělý díly, který patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatim v Aktech viděl (Je Souhaite, Requiem, X-Cops, Millennium), ale na druhou stranu tu jsou i díly, u kterých bylo vidět, že začínají být scénáristé v háji a už i já jsem občas pociťoval, jak všichní píší o tom, jak jsou poslední série hrozný. Díly jako hollywood A.D., Orison nebo Chimera nejsou vůbec povedený a jen ničí tu auru něčeho velkýho, kterou Akta X rozhodně měli. Přesto, posledn dva díly byly výborný a jen doufám, že osmička na to naváže.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Není to tak vypilované jako Velryba. Dvojka je prakticky bez příběhu a sledujeme jen prázdninové eskapády dvojice Holý - Němec. Pánové jsou sice skvělá dvojka, ale to prázdno, které ve filmu je, nezachrání ani posila v podání pana Karlíka. Vážnější nota Velryby mi sedla více než tohle letní blbnutí. Tomáš Holý na 1*, zajímalo by mě kam by to dotáhl.

Ip Man 3 (2015)

Konečně se nám vrátil i Donnie Yen do své ikonické role Ip Mana. Do série nepočítám ty obnože jako Zrození legendy, Final fight nebo Velmistr, takže to beru jako druhé pokračování. Trojka se drží tradic a toho dobrého z jedničky více než dvojka, přesto ale musim uznat, že už to není ono a ta šťáva je pryč. Donnie hraje Ip Manovskou klasiku, takže mu věříte první poslední, ale příběh okolo něho je zvláštní. Nechápu kde se tam vzal Mike Tyson třeba. Tahle dějová linka je naprosto navíc a přišla mi zde jen pro nafouknutí stopáže. Raději ale budu sledovat hodinový film o Kung fu a Číně, než blbečka s tetováním na xichtu tvářící se jako mačo. Choreografie je velmi ucházející, rozhodující duel, na který jsem se těšil, neukázal žádné nápady, nic nového, jen stále se opakující a to je velká škoda. Ale příběh s manželkou potěšil, respektive mě rozesmutnil, takže v tomhle pohledu film uspěl. Jen škoda, že uspěl jinak, než jsem doufal.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Uznávám, Zrození legendy je o třídu lepší a hlavně stravitelnější než plochý a nutný Final fight. Raději se dívám na mladého, ještě nevyzrálého a nedokonalého Ip Mana, než starce, který má pro všechno moudro a ví všechno nejlépe. Prostě mi tohle sedlo více a to i díky Dennisu To, který je v hlavní roli téměř srovnatelný s Donniem Yenem. Velký twist před koncem se mi už sice nepozdával, ale jako výlet do staré Číny to funguje dobře.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Jsem z toho upřímně rozpačitý. Ono to tam je a přitom není. Je zvláštní sledovat svět Harryho Pottera bez Harryho Pottera. Najednou mi tu chybělo to uvnitř. Ta duše toho světa. Film jako takový vypadá skvěle. Efekty jsou perfektní, hudební doprovod dokonce fantastický, jenže se nemůžu zbavit dojmu, že tu prostě něco chybí. A že je toho dost. Herci určitě špatný nejsou. Ten kluk, mudl, i Depp na konci (v duchu jsem si říkal, jestli to je fakt on) jsou přesvědčivý, ale jak řikám. Film je prázdný a pouze efektní. Jsem zvědavý, kam tato série půjde dále.

Ip Man 2 (2010)

Proč takovou skvělou postavu a tak sympatického herce namočili do nějaký prazvláštní verze Rockyho? Na konci už jsem vyloženě sledoval Rocky VII chinas version, ve kterém si to Ip Man dává s nějakym blbečkem v takovym zvláštním MMA. Příběh je fakt příšerný, skoro tu neexistuje. Jak mě na jedničce okouzlila Čína, její tradice, bojové umění a vůbec celá ta kultura východu, tady to není vůbec vidět a sledujeme nudný "příběh" o legendě, která byla v jedničce až terminátorsky dokonalá ale tady občas dostane pořádně na frak. Proč mam dojem, že Ip Man z jedničky by toho boxera dal v prvním kole? Japonský generál na konci byl soupeř, to bylo skvělé představení a výborná choreografie. Tady není ani to. Zklamání.

Akta X - Série 6 (1998) (série)

Šestá řada je o poznání lepší než příšerná pátá. Jsou zde některý skvělý díly jako The Beginning, Dreamland, Terms of Endearment nebo skvělá komediální Arcadia. Pocitově zatím nejlepší série a doufám, že sedmička půjde minimálně v podobných vodách.

JFK (1991)

Stoneův opus. A pokud řeknu opus, tak tím myslím "jen" celkovou stopáž. JFK vzbudil velkou dávku nevole. Byl nevypočitatelný a ukázal nám důkazy, které celkem jasně mluví o Oswaldově nevině. Zvlášť finální konfrontace v soudní síni a objasňování důkazů pana Garrisona bylo velmi zajímavé. Jenže před tím sledujeme bezmála dvouhodinový film plný nudného vyšetřování a neuvěřitelného počtu postav a jmen, ve kterých jsem se vyloženě začal v půlce filmu ztrácet. Kevin Costner je skvělej stejně tak jako většina tohodle neuvěřitelnýho obsazení, ale mam pocit, že to Oliver Stone režisérsky prostě nezvládl a JFK se mu vymknul z ruky.

Seal Team 6: Dopadení Usámy bin Ládina (2012) (TV film)

Zajímavý polodokumentaristický počin. Občas je vidět, že se jedná o televizní produkci, scénář a všechno okolo, co film dělá filmem není nějak záživný, ale co musím pochválit je akce. Finální střet a vlastně celá příprava k němu je fantastická a s dorpovodnou hudbou je to nesmírně hutná a atmosférická akce ze které jsem byl nadšený. Stejně tak musím pochválit takové to zosobnění vojáků, kteří tu nejsou jen jedni z mnoha a splete si jednoho s druhým, scéna s voláním příbuzným je moc povedená a dává prostor k zamyšlení, kolik vojáků se vůbec těchlech operací účastnilo a jaké byly jejich osudy.