• Krátkometrážní

Pavoukotřesení (2012) (TV film) odpad!

Já i chápu, že z toho měli všichni srandu, že to všichni brali s nadhledem. Jenže mě to prostě ani nebaví, ani nepřijde vtipný. Půl filmu jsem se myšlenkami zabýval otázkou kam až Edward Furlong klesl, a kde soudruzi u něj udělali chybu, protože to T2 mohl, a určitě i měl být hvězdou. Film se samozřejmě ani nedá moc považovat za film, kamera fail, herci fail (Furlong teda nejvíc), triky fail (jak z videoher z roku 1995). Netočte prosím takové filmy!

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Velká škoda, že vzniklo jen něco kolem 70 dílů. Jednalo se o pěkný a hlavně užitečný pořad, který nám bez obalu dokázal ukázat co všechno jsme schopni v supermarketech koupit. Někomu se sice může zdát neformální a přátelský přístup pana Vaňka zvláštní a nemusí sedět všem, mě je ale pan Vaněk sympatický a rád jsem se na tento pořad díval.

Perníkový táta - Série 5 (2012) (série)

Neuvěřitelný s jakými kvalitami pětka přišla. Totální nářez, který měl možná trochu pozvolnější úvod, ale minimálně od poloviny je to byl díl za dílem, klenot za klenotem. Skvělý scénář, postavy, hutná atmosféra a závěr, který jsme asi ani nemohli dostat lepší!

Pomsta - Série 2 (2012) (série)

Stále kvalita a jen potvrzení, že k dobrému seriálu stačí mít několik dobrých herců. Je až k nevíře kolik se toho událo během stále pouze dvou sezón. Bez té silné dvojice Stowe, Czerny by seriál byl poloviční.

Poslední základna (2012) (seriál)

Fajn nápad totálně zabitým příběhem, který by se dal odvyprávět během 3 epizod. To by alespoň bylo koukatelné, tady se nastavuje kaše snad už od druhého do posledního dílu. Na hraní tu nejsou herci a scénář tu je děravý jak ementál.

Povinnost a čest (2012)

Schválně jsem si nechal pár hodin, abych si roztřídil myšlenky a mohl o Act of valor něco napsat. Pár hodin uplynulo a já stále nevím co bych k tomu řekl. Film má až překvapivě povedenou akci, oproti klasickým filmům je taková "jiná", ale rozhodně ne špatná. Příjemně mě překvapilo i celkem dot záběrů FPS (záběrů přímo od vojáka, z první osoby), na což jsem byl zvyklý z her. Jenže akce tu zase není tak moc, aby to film samo o sobě vytáhlo někam na 3*. Konec je sice takový ten americky vojenský, kdy Vám má ukápnout nějaká ta slza, jenže mě to bylo prostě jedno. Na konci jsem nejdřív naopak přemýšlel, o koho to vlastně jde, protože sledujete příběh hned několika vojáků (a jednoho teda víc, to je pravda), ale všichni se mi nějak slili dohromady. Act of valor je určitě zajímavý pokus, už jen kvůli tomu, že údajně hráli skuteční mariňáci, jenže zajímavý pokus ne vždy není dobrý pokus. Ve výsledku kvůli nehercům film dost ztrácí tam, kde by naopak měl bodovat.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Kvality Školního srazu exponenciálně rostou s tím, kolik předešlých spinoff dílů jste viděli. Tady se prostě jede na vlně áčkových komedií. Herci jsou ve svým živlu, jejich chemie působí stále, po letech občas i ještě lépe a Vám je prostě strašně fajn, protože ta příjemná nostalgická atmosféra je cítit všude. Je to vtipný, přisprostlý, ale i dobrý. Což Prcičky byly vždycky, alespoň ty první.

Probudím se včera (2012)

V hodně věcech je Probudím se včera fajn. Eva Josfíková je nádherná, Jiří Mádl jeden z nejlepších mladých herců a divný kontaktní oči Filipa Blažka nejsou naštěstí na plátně tak často. Za celou dějovou linku v minulosti by si film vysloužil dost možná 4*, ale za to peklíčko, co mi Miloslav Šmídmajer připravil v "přítomnosti" může být ještě rád, že jsme skončili nakonec nad 2*. Tak do očí bijící product placement aby člověk pohledal...Golfík, pivíčko a na závěr si dáme Orbitku, protože se budeme líbat. O wtf scéně s Petrem Nárožným raději mluvit nebudeme. Vtípky jsou fajn, minulost dobrá, je tedy jen škoda, že to tvůrci pokonili tím zbytkem.

Prometheus (2012)

Tak hurá, už je to tady! Schválně jsem s hodnocením Promethea čekal až po druhém shlédnutí doma v klidu. Pokud bych měl hodnotit po první projekci, v kině, tak bych napařil max. 2. Byl jsem dost rozčarovaný, protože Scott se vrací ke svému dítěti! Teď s odstupem času, kdy vztek a zklamání opadly, musím uznat, že je to dobré. Není to tak úžasné jako jeho mnohem starší bratříčkové, ale přesto to je v rámci sci-fi filmů vlastně celkem fajn film. První polovina je dechberoucí, úžasná. To ale protože se nastíní spousta věcí, a vy jen čekáte až se to všechno rozjede a kolem budou běhat Alieni a nasraná Rapace. Bohužel se to neděje a celé to dává jen trochu smysl. Nebo většinou vůbec žádný. Vizuál je úžasný, to se Ridleymu musí nechat. Přistání Promethea žeru neskutečně. Scénář je ale osekaný až to není hezký. Hudba celkem nevýrazná a Michael Fassbender dokonalý. Suma sumárum takové 3,25 * zaokrouhleno dolů....Nesmíte na to koukat jako na pokračování vetřelčí ságy, ale jako na samostatné scífko. Pak budete asi spokojeni, jako já. Příště nechte Scotta ať si dělá co chce a bude to o úroveň lepší (a Vetřelců dosahující) film.

Protiúder - Vengeance (2012) (série)

Nevím, jestli se mi někdy stalo, abych dal všem deseti dílům nějaké série po 3*. Protiúder je prostě sice akcí natřískanou, ale jinak ničím zajímavou, průměrnou podívanou.