• Krátkometrážní

After: Tajemství (2021)

Bohužel pokračujeme v kvalitách tam, kde jsme minule skončili. Děj tu prakticky neexistuje a tentokrát opět nový režisér ředí a ředí, až nezbyde vůbec nic. Je až překvapující jak moc je druhý pokračování série After prázdný. Tiffinovi a Langfordový to sice spolu sluší a velkým kladem budiž to, že tu je o poznání méně "skoroporno" scén, ale jinak to je příšerná bída. A světe div se, na konci nás opět čeká twist (vlastně 2), který budeme řešit celý čtvrtý díl...

Agent Carter (2015) (seriál)

Tohle se Marvelu prostě moc nepovedlo. Seriálový MCU není tak kvalitní jako ten filmový a Agent Carter je toho důkazem. Většina dílů je prostě a jednoduše bez pořádného příběhu. Ve druhé řadě se to sice zlepšilo (víc humoru, víc sci-fi, hezčí město), jenže když se už načrtne solidní příběh, přijde konec skoro jako když utne. Co se herců týče, Atwell je přesvědčivá, a Cooper skvělej Stark, ale pokud se objeví, celý prostor a pozornost si krade James D'Arcy. Jeho Jarvis je precizní, hodně vtipný a věrný společník, kterého mi je asi největší škoda, že se už neobjeví v dalších dílech.

Agent Carter - Season 1 (2015) (série)

Nemůžu sice říct, že bych byl rozčarován, ale bohužel nejsem ani fascinován. Úvod seriálu je zoufale zdlouhavý a ty lepší díly jsou až ke konci. Na to, že tohle má být TA série, která seriál nakopne a přitáhne diváky si nejsem jistý, jestli se to Agentce Carterové povedlo.

Agent Carter - Season 2 (2016) (série)

Dvojka je o poznání akčnější, mysterióznější, konzistentnější, jenže se nemůžu zbavit dojmu, že to šlo udělat mnohem líp. Nedivím se, že byl seriál odpískaný.

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

Ještě nikdy jsem si nehledal k seriálu cestu 3 řady (!). První série jako by seriál nevěděl kam patří, byla tady nějaká snaha o zaschování děje v rámci MCU, ale to očividně nikam nevedlo. Až s koncem dabingu (a nástupem brilantní, nikdy nepřekonaný čtyřky) se mi dostali Agenti pod kůži a začali mě královsky bavit. A nutno podotknout, že tak natřískaný a zábavný seriál jsem nejspíš neviděl. Jaká to změna od ostatních marveláckých seriálů na jiných stanicích. Tady byl prostě úkol číslo jedna "bavit diváky" a to se seriálu většinou vedlo. Ať už matrixovská a brilantní čtyřka, vesmírná pětka a šestka, nebo cestování do minulosti v sedmičce. Bojovalo se s Hydrou, programy, roboty, mimozemšťany i démony. Agenti byli vždycky tak natřískaný dějem, že se musel královsky bavit každý. Cestovalo se do budoucnosti, minulosti, na jiný planety i do programů ala Matrix. A ať už to byl Coulson, Daisy, Mack, Yo-Yo, May, Enoch, Deke, Jemma, nebo Fitz, ty postavy jsem si nakonec zamiloval. Byla to koukačka já jsem rád, že jsem s nimi tohle dobrodrůžo mohl absolvovat! A teď prosím nějak ty psotavy našroubujte do MCU!

Agenti S.H.I.E.L.D. - Jak jsem vždycky byl (2020) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod celého seriálu. Díl doslova nacpaný nápady, humorem, a na závěr i velkým loučením jedné z nejlepších postav seriálu!

Agenti S.H.I.E.L.D. - Před čím nelze utéct (2019) (epizoda)

Závěr sice vtipný. Hororové momenty jsou dobrý, ale přijde mi, že Agentům už vyloženě dochází dech. Pokud vynecháte 95% téhle epizody, o nic nepřijdete. I když je sezóna o polovinu zkrácena, jednoduše se tu moc přešlapuje na místě. Právě TO dělilo Agenty od ostatních marveláckých seriálů.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 1 (2013) (série)

Úvodní epizody byly vyloženě průserový. Jako bych koukal na nějakou šílenost s puberťákáma, který si hrajou na agenty. Připomnělo mi to peklíčko Agent Cody Banks. Někde po polovině jako by si to uvědomili i tvůrci a vyhodili všechno do koše. Neříkám, že je druhá půle dokonalá, ale rozhodně je koukatelná. Tak snad to takhle bude pokračovat.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 2 (2014) (série)

Dvojka Agentů je o poznání akčnější, divácky vděčnější a v neposlední době i sympatičtější. Postavy si našly si našly svý místo a celá ta dějová linka s Inhumans byla o několik tříd lepší než než děj první sezóny. Závěr je skvělej a já se najednou těším na trojku, na kterou doufám půjdu do nevidět.

Agenti S.H.I.E.L.D. - Série 3 (2015) (série)

S přehledem nejlepší a nejzábavnější série. Soupeř v podobě nového Inhumana je skvělý a například Jennin díl na Mavethu byl nejlepší z celého dosavadního seriálu. Agenti mě konečně začali bavit jak bych si přál a doufám, že jim to ještě pár sérií vydrží.