• Krátkometrážní

Agresivní virus - Série 1 (2014) (série)

Můj první čistě hororový seriál, a po první sérii jsem spokojený. Sice má série na můj vkus pomalý rozjezd, ale někde uprostřed se seriál rozjel do ryze hororového žánru. Skvělý masky, celosvětová pomalá apokalypsa a Del Torův nezaměnitelný feeling. U konce série trochu ubrala na zajímavosti, ale věřím, že dvojka to zase rozjede.

Agresivní virus - Série 2 (2015) (série)

Je pravda, že série je vyrovnaná. Jenže je i průměrná. Drtivá většina dílů je o tom, jak parta failuje ve snaze získat knihu / převahu / lásku. Ve dvojce se začali více řešit vztahy, než smrtelná epidemie. Neříkám, že pro oblibu postavy nejsou city špatný, vztah Dutch a Feta mě vyloženě bavil, ale všechno ostatní je nudná omáčka a výplň. Stejně jako všudypřítomné flashbacky, které jsou sice fajn pro pochopení postav, ale čeho je moc, toho je příliš. Příběhově se dvojka posunula o velmi malý kus dopředu, spíš kousek. Doufám, že trojka zase naváže kvalitou na jedničku a hlavní příběh, válka, se pořádně rozjede, protože už 13 dílů čekáme na startovní čáře a stále nic. Jen ten kluk je jasný kandidát na nejotravnější postavu ever. A ve finále tomu dal jen korunu.

Agresivní virus - Série 3 (2016) (série)

Od dvojky mírný posun nahoru. Méně nesnesitelného Zacka, více globálního měřítka a konečně nastoupil i pocit, že je lidstvo fakt v háji. Vztahové linky jsou sice zase dost mimo mísu, ale naštěstí nezabírají tolik stopáže, jak jsem se bál.

Agresivní virus - Série 4 (2017) (série)

Uspěchaný, ze začátku šíleně wtf konec, se kterým už všichni chtěli mít hlavně za sebou. Po trojce jim očividně trochu došel dech a finále by si zasloužilo trochu více péče, ale jako závěr solidní.

Agresivní virus - The Last Stand (2017) (epizoda)

Zrychlený, neepický závěr s jednou velmi odbytou smrtí jedné z nejlepších postav seriálu. Tvůrci nevěděli kam, tak to chtěli už jakkoliv zakončit. Alespoň zemřeli a přežili ti, co jsem doufal :)

Ainbo: Hrdinka pralesa (2020)

Pěkná animace, fajn svět ale všechno je totálně zabitý scénářem jak pro předškolní ročník. Bohužel tahle pohádka nemá ani snahu být něčím víc, než jen jednoduchou jendnohubkou, která ale nemůže nikomu moc chutnat. Zmatený scénář je pro nejmenší děti moc komplikovaný, pro odrostlejší zase pitomý a nudný.

Air: Zrození legendy (2023)

Poctivý Affleck, který dal zapomenout na nemastné neslané Pod rouškou noci a trochu zklamání v podobě Arga. Spolu se skvělým scénářem vzal trochu neobvyklé téma vzniku asi nejslavnější značky historie a natočil parádní film. Film je sice taky trochu o Jordanovi, ale rozhodně není on hlavní téma. Tou je snaha průměrného stát se nesmrtelným. Nike se to povedlo. Skvělý soundtrack, Damon, Affleck i Viola Davis. K plný palbě mi ve druhý polovině chyběl trochu rychlejší spád, té feel-good atmosféry osmdesátek je pak trochu až moc.

Ajťáci (2006) (seriál)

Úžasný seriál potvrzující, že Britové jsou s humorem nepřekonatelní. Dokonalá 1. série, 2. střídala slabší díly s lepšími, ale třetí je stejně tak skvělá jako první. Parádní scénář, dokonalé obsazení. Takhle má vypadat dobrý sitcom.

Ajťáci - Série 4 (2010) (série)

O poznání slabší než starší kousky, ale ostudu to rozhodně neudělalo.