• Krátkometrážní

Creed III (2023)

Trilogie Creed je jedna z nejlepších za dlouhá léta. Ve trojce to Jordan vzal do svých rukou a vedle hlavní roli si tentokrát sednul i na režisérskou stoličku. A protože to je jeho prvotina, je vhodný mu smeknout kloboukem. Režii si dává s přehledem, film šlape jak po sportovní stránce (tentokrát má film pouze 2 souboje + úvod), ale i dramatická osobní první hodina je zajímavá, rozhodně nenudí a dvojka Jordan - Majors tu herecky excelují. Majors je opravdu úkaz a pokud se vyhrabe z těch problémů se zákonem, máme tu jednoho z nejzajímavějších mladých herců současnosti. Divák díky těm dvoum vlastně přeje oběma. Není tu vyloženě záporák, jen křivdy z minulosti. K totální bombě za 5* mě odradil jen závěrečný souboj, který mohl být víc údernější. Ale do rámce celýho filmu sedí. Velká spokojenost. Snad to Jordan rozjede s dalšími projekty z "rocky-creedova" světa.

Černá listina - Série 10 (2023) (série)

V momentě, kdy se vyřešil poslední protivník a seriál se na úplném závěru dostal vlastně na svůj začátek a začal mi servírovat zase jen jednotlivé případy, jsem byl nadšený. Ten návrat k začátkům byl svěží, příjemný a jednoduchý. A konec? Hodně poetický, hodně otevřený, nebo alespoň ne doslovný, ale poslední rozhovor Raymonda s Agnes všem hodně napověděl, kdo Red vlastně byl.. od samého začátku... Mohlo to být dojemnější, mohl se vrátit na poslední epizodu Aram, ale to je jen hledání chyb. Je mi ctí potkat nejlepší seriálovou postavu ever.

Čung_E (2023)

A dobře mi tak...místo toho, aby si doplnil vzdělání o nějakou filmovou klasiku, tak šáhnu po kravský sci-fi novince která má možná velké ambice, ale filmově nezvládá sebemenší emoce nebo akci.

Děti Nagana (2023)

Je tu možná zbytečně moc odboček, které na jednu stranu trochu rozmělňují, ale na druhou stranu by pak film měl asi hodinu. A přitom z těch odboček se nedotáhla k nějakému závěru myslím ani jedna. Pro diváka, který Nagano (a pak zlatý hatrick) pamatuje, to je pořádná dávka nostalgie, která bude fungovat. Pro mladší diváky se obávám, že to bude jen nepříliš zábavná rodinná podívaná.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Viděl jsem vůbec stejný film jako ostatní? Nejlepší Strážci Galaxie od prvních Strážců Galaxie? Zábava, dobrodružství, fantasy, režie, odkazy? Nemůžu asi říct, že by to byl nějaký vyložený průser, ale že by to byla nějaká nadstandartní, nadprůměrná zábava? Tak to vůbec. Ani jednou mě film nějak nestrhnul, ani jednou vyloženě nepobavil, nepřekvapil. Za mě vlastně zklamání.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzelovo rozloučení. Nádherné lokace Amalfinského pobřeží, milý lidé, počasí, dobré jídlo. Ideální pro důchod. Brutální úvod mě ale trochu navnadil na něco, co bohužel tak trochu nepřišlo. Škoda méně akce a nízkého body-countu. Všechno ostatní je totiž pěkně na svým místě, i včetně, pro někoho možná kýčovitého, ale pro mě velmi příjemného neapolského závěru. Robert prostě našel klid, přátelé a místo, kde mu udělají dobrý čaj.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Volal rok 2000, chce zpátky svý nepovedený triky, co hodil do koše a nějaký mamlas je sebral do svýho filmu... v roce 2023. Je neuvěřitelný, že v dnešní době někdo z hlavounů studia film vidí a schválí, aby TAKHLE šel do ven. Nevím jestli jsem viděl někdy horší triky jak ve čtvrtých Postradatelných. Když se nepovedly triky, tak akce je fajn, nebo ne? Bohužel ne. Sly tu je jen na začátku, film se točí kolem Stathama a ten sice v krochnou vypadá furt dobře, ale když tu nemá dobrou kameru a choreografa, stojí i akce za starou belu. A zbytek osazenstva ani netřeba zmiňovat. Lundgren tu vypadá už velmi nemocný, takže tu obvykle jen sedí a občas vystřelí. Couturea si nepamatuju půl hodiny po filmu a Megan Fox má svůj highlight ve fialovym spodním prádle... A Iko? Inu, už není to, co býval v legendárním Raidu a jeho souboj se Stathamem je nepřehledný a moc krátký, aby oko mohlo zaplesat. Tahle značka měla vzkniknout před 25 lety... A rozhodně se neměla dožít třech pokračování.

Flash (2023)

Neuvěřitelný kam se DC dostalo 10 let od Muže z oceli. Prvním a stále suverénně nejlepším filmem týhle stáje. A to jsem si nadával, jak druhá půle Supermanovy sólovky je až moc velký digibordel. Těžko říct, jestli touhle doslova slepou uličkou DC kope dno nebo dne, ale rozhodně to je na stejné úrovni jako Shazamové nebo druhá WW. Abych jen nenadával, Ezra Miller mě tu tentokrát nesral, což je překvapení jak kráva. Sasha Calle je fajn Supergirl a na její sólovku bych se podíval a Keaton je dobrej. Tím ale s klady končíme a bohužel všechno ostatní je jedna totální barevná zmatlanina. Vrcholem nevkusu je pak hned úvodní scéna a chytání naprosto ohavných digimimin. Po 5 minutách jsem věděl, že tady bude zle... Díky bohu, že tu není Cavill, ten by si takový závěr nezasloužil... Nechápu vznik týhle průměrnosti, když je stejně celý DC před Gunnovým restartem.

Ghosted (2023)

Je to celý strašně pitomý, ale taky děsně sympatický. Kdykoliv se de Armas a Evans začnou špičkovat, nejde jim nepřát. A a sice v akčních scénách nevypadá moc přesvědčivě a akce vůbec při nejlepším průměrná (a trikově dost ošklivá), Evans mě v tý roli farmáře vidláka bavil od začátku do konce. Ghost ed nehraje první ligu jako Pravdivé lži, ale jako béčko na pobavení funguje vlastně dost dobře. A vtip s kámošema od Avengers je skvělý.

Godzilla Minus One (2023)

Obrovská pocta těm nejstarším dílům série. Kdo viděl první Godzillu, bude mít pocit nostalgie jak kráva. Hudba, vzhled monstra atp. Jak je na plátně tahle vykutálená mrška, je to všechno paráda. Triky jsou skvělý, akce originální, přehledná a vždy jiná. Naopak jsem byl nadšený jak vypadá Godzilla ve vodě a jak krásné a přehledné bitvy na moři jsou. Bohužel má film 2 hodiny a musí tu být i nějací lidští hrdinové. A i když to není vyloženě špatný, prostě mě to nudilo čím dál tím víc. Škoda toho, protože destrukce je tu parádní.