Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Prvá séria tvorcom veľmi nevyšla, najmä postava Sarah bola veľmi zle napísaná, pôsobila priam nesympatickým dojmom. V sérii druhej však tvorcovia chytili druhý dych, postavy sú vykreslené fakt hlboko a aj celá fabula je konzistentnejšia. Kvalita výrazne stúpla, rovnako tak aj moje hodnotenie.

The Fixer (2008) (seriál)

Hodnotím na základe úrovne prvej série ( 6 častí ). Johnovi Mercerovi, odsúdenému za dvojnásobnú vraždu na doživotie je ponúknutá druhá šanca - získa slobodu, ak bude robiť špinavú prácu pre neformálnu vládnu orgánizáciu, predovšetkým odstráňovanie ľudí, ktorí sú inak právne nezasiahnuteľní. Znie to ako riadne klišé, avšak samotné prevedenie je vítanou zmenou a oddychom od americkej prekombinovanej idealistickej seriálovej tvorby posledného obdobia. Seriál sa už od začiatku na nič nehrá, triezva realita a anglická pochmúrnosť dýchajú z každého záberu. Humoru je vzhľadom na žáner menej, avšak o to kvalitnejší je vo výsledku. Určite jedno z najväčších seriálových prekvapení posledného obdobia. EDIT : Druhá séria je kvalitatívne ešte ďalej ako prvá.

The Inbetweeners (2008) (seriál)

Až doteraz som neveril, ze niečo takto bláznivé môže byť zároveň aj vtipné. Chlapci zatiaľ bodujú na 100 percent, uvidíme ako im to pôjde ďalej.

Tropická bouře (2008)

Nie je to zlý film, ale skutočne rozosmiať ma dokázali iba tri scény. A to je na bláznivú komédiu žalostne málo. Na druhej strane tu bolo zopár skvelých dialógov a tak 60%.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Volám sa Sookie, som škaredá, hlúpa a nesympaická ženská, hraná herečkou bez talentu a hrám hlavnú úlohu v jednej blbosti o upíroch, ktorá vlastne ani nie je o upíroch ale o dedinských balíkoch s kolektívnym iq 50. Hlavným cieľom našej experimentálnej šou je unudiť divákov k smrti v nádeji zníženia ľudskej populácie a záchrany planéty pred preľudnením.

Vikingové II (2008)

Pomerne príjemné kombo sci-fi/history, ktoré dokazuje, že i zdanlivo jednoduchý dej sa dá slušne obohatiť. Efekty síce nekráčajú s dobou, ale čakal som horšie. Dobrý dojem kazí predovšetkým predvídateľný koniec, kde mohli tvorcovia trocha popracovať a nie nám naservírovať tisíckrát videné klišé. 75%

Vinyan (2008) odpad!

Tento snímok môže slúžiť jedine ako odstrašenie pre mužov, aby si nebrali škaredé, psychicky labilné a hlúpe ženské, pretože ak s nimi budú mať dieťa tak je zle. Ale to muži vedia, čím stráca táto groteska akúkoľvek hodnotu. Veľmi ťažko môže divák priať hlavnej hrdinke nalezenie potomka, keď by do nej po celý film najradšej pustil plnú dávku z brokovnice, prípadne ju odtlačil z móla do vody počas spánku. U nás za komunistov pristála jedna Majka z Gurunu, v Barme 400 bylinožravých detí (ako inak by tam toľkí prežili :) ). OMG takú blbosť som fakt dlho nevidel. P.s. : keby to malo aj 5 skrytých významov tak tomu nedám ani hviezdičku, pretože celý film je neuveriteľný nezmysel.

Yes Man (2008)

Jim má stále veľkú časť svojej charizmy, avšak 20-ročné grimasy už nie sú čo bývali. Niektoré scény ma úprimne rozosmiali, avšak film ako celok nepobavil. Viac sa mi rozhodne páčil Večný svit, možno by mohol skúsiť znova zahrať na vážnejšiu nôtu.

Zack a Miri točí porno (2008)

Občas prehnane vulgárna, v celku však sympatická komédia. Typ filmu, ktorý niektorí príimu s úsmevom, iní s opovrhnutím. 75%

Záhady Pittsburghu (2008)

Nádejný syn mafiána, z nepochopiteľných príčin bez priateľov, trávi leto s dvoma pochybnými individuami. Jeho účast na spoločných aktivitách sa dá najlepšie charakterizovať slovami "páty kolo u vozu" alebo rozprávkou "Ako divný Janko vtieral do vzťahu princa a princezny". V okamihu, keď sa na obrazovke navyše začali bisexuálne krížiť pohlavia, som snímok radšej vypol (nechcel som riskovať že im do postele vbehne ešte aj pes v snahe skompletizovať zbierku). Ani zďaleka nejde o úplnu blbosť (preto jedna hviezdička), avšak scenár a ani téma ma nezaujali, hoci to z počiatku vyzeralo veľmi nádejne.