Blade (1998)

Teda takhle jsem se u akčního filmu snad ještě nenudil. Další díly nechám radši spát.

Faunův labyrint (2006)

Přesun mezi realitou a pohádkou, to je běžná praxe, ale moc jsem neocenil, že se tak děje opakovaně, oběma směry a po celou dobu (nějak jsem si už zvykl na schéma "začátek v realitě - prostředek v pohádkovém světě - konec v realitě"). Asi by mi to nevadilo, kdyby obě části byly plnohodnotné nebo alespoň více propletené. Reálná je dost plochá, zbytečně krutá a brutální. Pohádková pak neuvěřitelně oříznutá a zjednodušená (na co jsou náznaky něčeho většího, když se ničeho takového nedočkáme?). Sice působí zajímavě, ale člověk se toho vlastně moc nedozví. Pro mě tedy docela zklamání.

Umřít (nebo ne) (2000)

Na téma "co by, kdyby" jsem viděl mnohem lepší filmy. Tady jsem se musím říct většinu doby dost nudil a postavy mě až na výjimky vůbec nezaujaly.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Soutěž těžící z momentu překvapení (aspoň na mě tak zafungovala). Plejáda soutěžících, jejichž sebevědomí i blbost dosahují neskutečných výšin, a kteří zjevně netouží po ničem jiném, než se v opakovaných či zpomalených záběrech poměrně humorně rozmáznout na nefér (jinak to popsat nejde) překážkách. To vše za nekorektního komentáře zlomyslných moderátorů, doplněného o hrátky s elektronickou tužkou. Ne zrovna nejinteligentnější zábava, ale jednu řadu jsem bez problémů vydržel. Pak už onen zmíněný moment překvapení vážně vyprchal a důvodů pro další sledování mi moc nezůstalo.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

O herní předloze vím akorát to, že existuje, takže se mi nehodnotí nejlépe. Celý film je opravdu hodně "herní" - vizuální stránka, akce a její fyzika, postavy (a jejich "fyzika":)) nebo prezentace příběhu (tam bych měl výhrad asi nejvíce). Přišlo mi, že se vlastně nevypráví děj, ale jenom se za sebe skládají ingamová videa. Trochu závidím znalcům a fanouškům, kteří si to určitě užili mnohem víc.

500 dní se Summer (2009)

Romantická komedie, to je divnej žánr, ale čas od času mě nějaká prostě rozseká.

Spláchnutej (2006)

Dobrá hvězdička a půl za slimáky, ty jsem fakt smíchy nezvládal:). Zbytek tak ucházející není. Hlavně mě moc nepotěšilo velké množství groteskně primitivního humoru. Aardmani se zřejmě tolik ke slovu nedostali (ovšem o tom, že slimáci jsou jejich práce, ani na chvíli nepochybuju).

Milionář z chatrče (2008)

Co to má bejt? Pochopím film o tom, "jak to měl kluk těžký, za celej život se na nikoho ani křivě nepodíval a tak by nebylo špatný dát mu fůru rupií", ale chatrnou romantickou linii spolu s výhrou díky náhodě a paměti na prů*ery ("Jak to víš?" - "No to Vám bylo takhle..." - to prosím pořád dokola), navzdory všem nepřejícím Ganéšům, to fakt ne. Kdyby se škrtla ta neskutečná hromada klišé a "prostě proto" na konci, možná bych přihodil přichcíplou čtvrtou, protože dramatické scény mají jistou působivost (samozřejmě hlavně kvůli hnoji, co se tam děje). P.S.: Nemám ve zvyku psát rozezlené komentáře:)...

Match Point - Hra osudu (2005)

Jednoduchý, ovšem ne nezajímavý příběh, který se v půli překlopí do solidního dramatu. Motivace hlavního hrdiny určitě přijdou někomu přitažené za vlasy, i když k jejich pochopení výborně poslouží první polovina filmu (neboli i k extrému se dochází po malých krůčcích). Nakonec slabších 5*. Jestli takhle vypadá "nový Woody", tak se budu opravdu těšit na další kousky.

Avatar (2009)

Když budu Avatara chápat čistě jako pohádku, nemůžu mít téměř výhrad - ÚŽASNÉ prostředí a jeho obyvatelé (mluvím hlavně o zpracování, to dá rozum:)), přímočaré postavy a dokonalé ztvárnění klasických pohádkových scén a dějových zvratů. Když budu Avatara chápat jako obyčejný film... no, radši nebudu:).