Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Podle mého skromného názoru jednoznačně nejlepší díl série. Sice naprosto nechápu, jak se Alfonso Cuarón dostal k režii hollywoodského megafilmu, ale to na výsledku nic nemění. "Děcka" díky němu konečně hrají a normálně se oblékají, celý film je celkově méně dětský a nové postavy snad ani nemohli být zahrány lépe (Thewlis a Oldman - herci, jež v dalších dílech dostávají až nespravedlivě málo prostoru; na Emmu Thompsonovou by se také nemělo zapomenout). Efektů není mnoho, ale když jsou, stojí skutečně za to. Tradičně skvělý Rickman, i když s tím už se tak nějak počítá. Přál bych si Cuarónův návrat v posledním díle.

Frekvence (2000)

Obrovské překvapení (proto možná oněch pět)! Před několika lety jsem náhodou tento film viděl v televizi (a ještě větší náhodou - ó, díky náhodě za to - jsem ho také nahrál). Velmi se mi líbil příběh, ač hrátky s časem, ostatně jako v téměř každém podobně orientovaném snímku, dávají tu větší, tu menší smysl. Atmosféra to ale příjemně vyvažuje.

12 opic (1995)

Opravdu nevím, co tomuto snímku vytknout - příběh je skvostný, Bruce Willis umí hrát a Brad Pitt na relativně malém prostoru také ždíme, co se dá. Asi nejlepší netrikové sci-fi, jaké jsem viděl. (UPDATE 2010: Nějak už mě to tolik nebere, filmy od Gilliama jsou zvláštní. Ale na pět je to pořád. Navíc mě nějak nenapadá film, kterým bych tento ve své TOP 10 nahradil:))

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Z tohoto seriálu pochází má zdejší přezdívka, což myslím hovoří za vše. Mimochodem, podle mě jeden z nejlepších dabingů vůbec (i když občas s faktickými chybami, jejichž původ mi vážně uniká), převyšující už tak kvalitní originál. Ale nebudu ani náhodou tvrdit, že je to seriál pro každého.

Amélie z Montmartru (2001)

Neskutečně milý a jemný film, jeden z mých vůbec nejoblíbenějších. Ústřední dvojice je naprosto perfektní, zbývající charaktery ani v nejmenším nezaostávají. Skvělá atmosféra, kamera i hudba. Doporučuji český dabing, originál mi až tak nesedl.

Bournův mýtus (2004)

První díl mne velmi příjemně překvapil. To se ovšem nedá srovnat s tím, jak na mne zapůsobilo pokračování. Temnější, dramatičtější a celkově propracovanější. Skvělé postavy hrané skvělými herci. Pro mě jeden z nejlepších akčních filmů posledních let.

Spider-Man 3 (2007)

Mno, jak popsat mé dojmy - pro představu by mohlo stačit, že jsem se ještě tři měsíce po premiéře tohoto "díla" bál vložit do nějakého jiného filmu svou důvěru a zajít na něj:).

Sunshine (2007)

Tak to je naposled, co jsem šel na film kvůli traileru:). Vizuálně jistě úchvatné, ale například takovou Fontánu stavím úplně jinam. A poslední půlhodina? Proboha, to se tvůrci snad úplně zbláznili. Tenkrát tento film vytvořil dost děsuplné kombo spolu se třetím Spidermanem, což mělo dlouhodobé následky:).

Po čem ženy touží (2000)

Velká, velká (VELKÁ) škoda. Kdyby si tvůrci odpustili ten naprosto příšerný konec, dal bych čtyři a ani bych se nerozmýšlel. Ke zbytku totiž výhrady téměř nemám.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Něco mi říkalo, že jsem se neměl nechat ukecat... Aspoň že to trochu zachraňuje Tilda Swinton a hlas Liama Neesona. Jinak "ten lev" je vážně hroznej:). A bohužel není ani náhodou sám. Brr