Horákovi (2006) (seriál)

Nejlepší počin z českého seriálového průmyslu. Přesto 50% musí stačit. Na půl večera dobré spestření. Nikdy nebrat podobné seriály vážně, pouze jako zábavu a stále si opakvoat, je to jen český film. Dobré, že se autoři nesnaží za každou cenu dosadit do seriálu tu největší hereckou hvězdku součastnosti, a nebojí se hledat i v zapadlejšíš končinách a zvolit i méně známé herce. Je už trochu úsměvné, když vidím jednoho herce asi v 5 seriálých v týdnu najednou.

Vratné lahve (2007)

Z hlediska čistě technického je film celkem děs, myslím tím scénář a kameru, nepovedené scény jako je třeba pád na kole. Film Vratné lahve je řekl bych tak trochu naivní. Film nemá souvislý děj, snad je málo patrnou myšlenku postaršího muže, který si nechce připustit, že už patří do důchodu. Film je určen spíše tomu staršímu publiku, kteří dají svěrákovi ve všem za pravdu. Na filmu jsou zajímé spíš jen jednotlivé situace.

Motel smrti (2007)

Jeden z tuctových béčkových hororů. Skupinka lidí, psychopatů prahnoucí po zabíjení a děšení lidí. Asi to začnu počítat, kolik podobných hororů už existuje. Zářný příklad toho, že ani filmové hvězdy nedovedou zachránit film.

Saw 4 (2007)

Mimo prvního dílu, zatím po scénárenské stránce nejpovedenější z série. Každý divák už sice chápe o co Jigsawovi jde, stejně tak jeho pokračovatelům, přesto mají tvůrci série Saw o čem točit a o diváky nebude nouze.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

V této záležitosti je 5 dostupných hvězdiček k hodnocení příliž málo. Zasloužil by si nejmíň dvojnásobek. Jinými slovy, nejlepší film všech dob. Ani vteřinu jsem se u filmu nenudil, ani vteřinu jsem neodtrh oči od obrazovky. Vykoupení z věznice Shawshank byl bohužel natočen ve stejném roce jako Forrest Gump (94). Bohužel proto, že Gump shrábnul všechny oskary a na Shawshank žádný nezbyl. Osobně se mi líbí víc tento film než Gump, je to opravdu škoda. Podobný film, nebo aspoň film dosahující podobné kvality těžko někdo už dnes natočí.

Iluzionista (2006)

Pěkný, netuctový, originální a atmosféricky založený film. Rozhodně nelituju času stráveného u tohoto filmu...

Želvy Ninja (2007)

Osobně jsem čekal, že film dosáhne aspoň poloviční kvality starší animované předlohy seriálu. Byl to seriál mého mládí. Tento film nedosahuje ani polovinu toho co mi dal starý původní seriál. Když se podívám na děj, poslední dobou mě doslova nudí všechny ty filmy, kde základem je hrdina či hrdinové a usilují o záchranu světa. Průměrný film - 3 hvězdičky.

Pláž (2000)

Z filmu se mi velice líbí jen pár vybraných scén. Zejména točené přímo u pláže. Do půlky filmuměl film solidně našlápnuto, atmosféra parádní. Poté co DiCaprio, Richard zjistil, že na ostrově je ještě další strana a uzavřel se do sebe s filmem se to pak jen vezlo z kopce dolů.

Úsvit mrtvých (2004)

Zdá se mi, že Úsvit mrtvých přepisuje historii zombie filmů hodně povedeným kouskem. Film jsem nebral moc jakko horor, spíš jako klasickoý zombie film, sice plný drastických a krvetriskajících scén s kapu černého hůmoru, protože horor v pravém slova smyslu si představuju trošku jinak. To ale neubírá na fatku, že tento film se mi hodně líbil a proto jej hodnotím plným počtem hvězdiček.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Musím poupravit hodnocenní a to z 5 na 3 hvězdničky. Ještě před nedávnem jsem bycl schopný hodnotit za 5. Mezitím jsem poznal daleko lepší a povedější Sci-Fi seriál a to Battlestar Galactica. Na SG: Atlantis mi značně vadí, že seriál vůbec není napínavý a každý krok se dá předpovídat. Tvůrci nikoho nenechají zemřít, vždy se všechno vyřeší a vždy jsou všichni nejchytrejší, nejsilnější a kdo ví co ještě. Každý díl je vezkze úplně stejný, jen se liší v maličkostech. Ať to je virus šířící se na základně, mrtví duchové rozšíření po základně, nebo další a další virus působící na mysl, pokažený bezpečnostní systém základny a podobně nudné epizody. Z toho fakt rostu. Seriál měl zkončit 2. sérií, maximálně 3. 4. a 5. už je opravdu o ničem. Už neví o čem točit a kde brát inspiraci. Jsem vážně znechucen...