Gympl (2007)

Tento film po shlédnutí nedosahuje ani poloviny toho, co jsem před filmem od něj očekával. Rádoby drsňácký film s hrozným hereckým obsazením a ještě horším scénářem a úplně nejhorším námětem. Horší herecké výkony jsem snad v životě neviděl. Vím, že v české kinematografii vše musíme brát tak něják jinak a s rezervou, ale i tak, fakt hrůza. Jediné plus a jediné dvě hvězdničky, proč je tomuto filmu dávám je Jirka Mádl, fakt to zahrál dobře.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Potěšilo mě, že se na plátně objevili ti samý herci. Nicolas Cage je mým oblíbeným hercem a opět nesklamal. Kniha tajemství je stejně jako jednička mířená spíše pro americké publikum a jejich historii. Takže některé souvislosti a maličkosti českému neznalému divákovi můžou vyznít jako nesmysli. Často jsem si říkal, že žádná překážka pro Benjamina Gatese coby Nicolase Cage není překážkou a vše zvládne s klidnou rukou a jistotou, přeba to, jak se dostat do Bílého domu nebo jak hravě unesl prezidenta. První díl Lovců pokladů bych rozhodně kvalitnější a opět se potvrzjí mýty že pokračující a navazující filmy nikdy za nic moc nestojí.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nepochybně nejlepší válečný film vůbec, jeden z nejlepších filmů vůbec po režijní, efektové a histzorické stránce a jeden z filmů mých TOP. Na podruhé se mi Zachraňte vojína Ryana líbil daleko víc, než před pár lety

Equilibrium (2002)

Equilibrium má velmi zajímavou a chytlavou myšlenku, bilanci si však trochu kazí scénář a efekty. Jinak přiznávám, že zahrát roli s ledově klidným výrazem takřka bez citů není sotva snadná záležitost, každopádně Christian Bale byl dobrým krokem zvolení pro tuto roli...

Já, legenda (2007)

Velmi kvalitní sci-fi. Pravdou je, že pár věcí bych si k dokonalosti představoval jinak. Ať už je to závěr filmu, nebo žena s dítětem zachraňující hlavního hrdinu Roberta Nevilla (Will Smith). Na druhou stranu musím pochválit perfektně zvládlé efekty, kupříkladu noční hybridy samotné a závěrečný útok na Nevillův dům. Filmu nechyběly ani smutné chvíle, které se k tématice a k utváření vydařelé atmosféry taky dobře hodí. Třeba smrt čtyřnohého kamaráda vlčáka, musím se přiznat, docela mě tato scéna i vzala. Na tmto filmu je zajímavé, že děj vypovídá v největším měřítku jen o jedné postavě a to o Robertu Nevillovu coby herci Will Smithovi. Jeho herecké zkušenosti, jeho charisma nejvíce přidala na kvalitě filmu. Film nebyl o Robertu Nevillovu, nýbrž o Will Smithovi. I přes tyto malé nedostatky plný počet hvězdniček.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Nestydím se říct, jeden z nejlepsích filmů které jsem viděl. Normálně moc romantické filmy nemusím, ale na tomto je něco zvláštního a nepopsatelného. Na první pohled by se rádo řeklo, docela obyčejný béčkový film, když se člověk vžije do postavy Joela coby Jim Carreyho, film si doslova zamilujete. Navíc do teď jsem měl Carreyho jen za ujetého chlapíka z těch otřepaných komedií, ale to co předvedl ve Věčném svitu neposkvrněné mysli mu prostě musím zdát holt...

Ostrov (2005)

Prvotřídní Sci-Fi. Jakožto velký fanda Sci-fi musím pochválit realističnost né příliž vzdálené budoucnosti, ve které bych se nebál žít ani já. Ikdyž létající automobili dnes už jsou k vidění snad v každém Sci-Fi, prostředí si zachovává originalitu a snad neovlivní dějovou linii, spíše lepší brát jen jako přikrášlení atmosféry. Upřímně řečeno bych byl radči, kdyby se děj nepřesouval do velkoměsta. Už velice solidní základ měl film již v rozmnožovcím centru, nebo jak jinak to nazvat, proto jsem byl rád, že se děj přesunul k závěru zpět, protože po útěku dvou hlavních hrdinů skládající se z dua Ewan McGregor a Scarlett Johansson se vše točilo okolo těchto dvou a na ostatní "klony" se téměř zapomělo. Co mi v tomto filmu nesedlo, tak silniční akční honička s vrtulníky, přece jen z podobných silničních honiček už se pomalu stává docela nudné klišé. Docela jsem uvítal mého oblíbeného herce Ewana McGregora, který předvedl své kvality už ve Hvězdných válkách. Za celkový dojem dávám 5 hvězdiček.

Silent Hill (2006)

Film bych rozdělil na dvě půlky, to proto, že každá by si zasloužila své hodnocení. První půlka 5 hvězdniček a druhá sotva 2, kde hranicí mezi pomyslnými půlkami je nástup jakéhosi odboje lidí schovávajícími se v kostele. V tu chvíli pro mě film strail atmosféru a postupem času mě začal nudit. Sice zajímav nervydrásající scény, ve kterých musím pochválit maximálně tak noční mosntra. Když nad tím tak přemýšlím, možná nemají moc daleko od hybdridů z filmu Já, legenda. Myslím, že se nemám za co stydět, když řeknu, že jsem tento film nepochopil, protože určitě nebudu jediný. Nesmyslný konec tomu všemu přidal jen korunku.